AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş'in, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, "AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Menteş, Afyonkarahisar Belediyesi binasına gizli kayıt cihazları yerleştirildiği iddiaları dolayısıyla avukatı aracılığıyla 'suç uydurma' ve 'iftira' suçlarından Belediye Başkanı Burcu Köksal hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur." ifadesine yer verildi.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Nisan'da sosyal medya platformlarına, yerel ve ulusal basına yansıyan belediye binasına gizli kayıt cihazları yerleştirildiği iddialarının mahiyetini anlamak amacıyla yaptığı incelemeyi tamamlayarak, 14 Mayıs'ta iddianın gerçek olmadığına karar verdi. Bu nedenle olay ve şüpheli/şüpheliler hakkında kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığı belirtildi.

Kararda, bu karara süresinde itiraz edilmemesi veya itirazın reddedilmesi halinde, Burcu Köksal hakkında "suç uydurma" ve "iftira" suçlarından soruşturma yürütülmek üzere gereğinin takdir ve ifasına karar verilerek ilgililere tebligat yapıldığı kaydedildi.

Kaynak: AA