Trendyol Süper Lig'in 38. haftasında Galatasaray, TÜMOSAN Konyaspor'u 3-1 yenerek sezonu şampiyon olarak tamamladı. Sarı-kırmızılı takımda büyük sevinç yaşanırken, Fenerbahçe cephesinde ise büyük bir hüzün hâkimdi.

Sezon boyunca hakem kararları çok tartışıldı ve bir dönem Fenerbahçe, ligden çekilmeyi bile gündemine aldı. Beyaz Futbol programında, Galatasaray'ın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve hakemler tarafından kollandığı iddiaları öne çıktı.

Yorumcu Abdulkerim Durmaz, eşit bir yarış olmadığını belirterek tepkisini dile getirdi. Durmaz, "Lütfen bu ligde gösterilen ve gösterilmeyen sarı kartlar ile kırmızı kartlar hakkında fikrinizi duymak isterim. Fenerbahçe kaç maça Fredsiz, onsuz, bunsuz oynuyor. Rakipleri ise 20 maçta 3 sarı kartla idare edebiliyor." ifadelerini kullandı.

GALATASARAY LOBİSİ İDDİASI

Ahmet Çakar ise TFF'de uzun süredir Galatasaray lobisinin etkili olduğunu vurguladı. Çakar, üç yıl önce Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması sonucu UEFA'nın Rus takımlarını men etmesine karşın İsrail takımlarının men edilmediğine dikkat çekerek şunları söyledi: "TFF'nin Fenerbahçe ve Galatasaray'a bakış açısı, FIFA ve UEFA'nın Rusya ve İsrail'e bakış açısına benziyor. Riva, futbol anlamında kötü günahların işlendiği bir yerdir. Galatasaray tökezleseydi, biraz itilecekti. Fenerbahçe Antalya'ya gittiğinde antipatik karşılanırken, Galatasaray sempatik karşılanıyor. Neden Rusya'nın kulüpleri men edilirken İsrail'in edilmedi? Çünkü lobiler var. TFF'yi 25 yıldır Galatasaray kontrol ediyor."

Bu tartışmalar, sezon boyunca Türk futbol kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

AHMET ÇAKAR'DAN OLAY İDDİA!

Ahmet Çakar, küme düşen takımlarla ilgili bomba bir iddia ortaya attı. Çakar, "Ne hikmetse Mehmet Büyükekşi’nin gitmesi için imza verenler ligden düştü." dedi.

Çakar'ın bu iddiası sosyal medyada gündem olurken tartışmalara da neden oldu.

ÜÇ İSTANBUL TAKIMI DA İMZA VERMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere İstanbulspor, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile ilgili çok sert açıklamalarda yapmıştı.

İstanbulspor, Fatih Karagümrük ve Pendikspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın öncülük ettiği TFF seçimlerinin erkene çekilmesi için başlatılan imza toplama sürecine destek veren takımlar arasındaydı.

Kaynak: istiklal.com.tr