Adnan Oktar'ın Erzurum'daki cezaevinde birçok avukatla örgütsel faaliyetler kapsamında görüştüğü iddiaları kamuoyunu meşgul etmişti. Oktar’ın, cezaevinde kaldığı bir aylık süre zarfında, 21 kadın avukatla yüzlerce kez görüştüğü tespit edilmişti. Adnan Oktar'ın görüştüğü bir erkek avukat ise yaşadıklarını anlattı...

Adnan Oktar silahlı suç örgütünün "güncel yapılanması"nın şeması çıkarıldı  - Son Dakika Haberleri

“Ben genç bir avukattım, ilk görüşmeye başladığım zaman. O an için benim ilgimi çekti en azından bir seferlik de olsa görüşmek istedim. Instagram üzerinden, o sayfalar üzerinden iletişim kurdum ve o şekilde beni programlarına dahil ettiler bir görüşe gittim daha sonrası zaten kendisinin davetleriyle oldu, kendi tekrar görüşmek istedi.”

"AVUKATLARINDAN 'PRENSESLERİM, KRALİÇELERİM' DİYE BAHSEDİYOR"

"Genç avukatlardan ‘Prenseslerim, kraliçelerim’ diye bahsediyor. Bir mini etekten, göreceği bacaktan, göğüs dekoltesinden zaten memnun oluyor. Hemen alınıyorsunuz, götürülüyorsunuz. Ödemeleri yapan birisi var yüz yüze görüşüyorsunuz, ödemeler elden yapılıyor. Kadınlara ve hayata ilgisi devam ediyor, hayatla ilgili planları var. Kendisinin sınav olduğu mehdinin böyle zorluklar çektiğini düşünüyor. Kadınlarının kıskanılmasından dolayı olayların başına geldiğini düşünüyor. Hiç umudunu kaybetmemiş, sanki 1-2 yıla çıkacakmış gibi planlar kuruyor."

Adnan Oktar'a 8 bin 658 yıl hapis cezası
 

CEZAEVİ YÖNETİMİNDEN YEMEK SİPARİŞ EDİYOR

"Adnan Oktar, görüş esnasında kameralarla ilgili muhabbet geçiyor. Arkadaşım ifşa olmasın, detay anlatmayacağım. Gardiyan kameralı odaya almak istiyor, kabul etmiyor ‘Kamera açılmayacak’ diyor. Bu şekilde tavırla cezaevindeki memurlara cevap veriyor. Güçlü cezaevinde. Avukatların oraya rahat gelişinin sebebi kameraların kayıtta olmaması. Aynı zamanda şahıs, lokanta gibi cezaevi yönetiminden yemek sipariş edebilen, buna gücünü ve haddini bildirebilen bir adam.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yüzlerce avukatla görüşme yapmıştı! Adnan Oktar'la ilgili yeni gelişme Yüzlerce avukatla görüşme yapmıştı! Adnan Oktar'la ilgili yeni gelişme

Editör: Gaye SARI