Dün gece Adana-Osmaniye TEM otoyolunda gerçekleşen korkunç bir kaza yaşandı. Alınan bilgilere göre, Bahri Varış'ın kullandığı 06 AF 7047 plakalı Fiat marka araç, yol çalışmaları nedeniyle tek şeride düşürülen bölgede dubalara çarptı. Bu çarpma, aracın kontrolünü kaybetmesine ve arka kısmının bariyerlere çarpmasına neden oldu.

Olayın ardından, aracın arka bagaj kapağı yerinden fırlayarak karşı şeritten gelen Fatih Orhan'ın yönettiği 50 AEH 676 plakalı Isuzu marka boş yakıt tankerinin ön camına çarptı. Bu çarpışma sonucu Orhan, direksiyon hakimiyetini yitirdi ve tanker bariyerlere çarparak durabildi.

A W221086 03

Kazanın hemen ardından sağlık ve polis ekipleri olay yerine ulaştı. Ne yazık ki kazada bir kişi hayatını kaybetti ve sekiz kişi yaralandı. Yaralılar hızla Adana Şehir ve Ceyhan Devlet Hastanelerine kaldırıldı, bazı yaralıların durumunun ağır olduğu bildirildi.

Bu kaza nedeniyle TEM otoyolunda trafik bir süre durma noktasına geldi. Polis, kaza bölgesini güvenlik şeridi ile kapattı ve trafik akışını kontrollü bir şekilde sağlamaya çalıştı. Olay yeri inceleme ekipleri, kazanın nedenini belirlemek için detaylı bir araştırma başlattı.

Kaynak: İHA