Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç'un yeni yönetim kurulu listesinde yer alan Acun Ilıcalı, Sports Digitale'de Ersin Düzen'in sorularına cevap verdi.

Acun Ilıcalı'nın açıklamalarından öne çıkan satırbaşları...

"KOŞA KOŞA GELDİM"

"Ali Koç ile bir dostluğumuz vardı. Başkan olduktan sonra Beni daha çok Fenerbahçe dünyası içinde tutmaya başladı. Fenerbahçe için bir şey istediğinde koşa koşa geldim. Taraftarın uzun süre şampiyonluk hasreti yaşaması, buna ben de dahilim tabii ki..."

"BAŞKA TAKIMLAR KAHROLSUN DEMEK DEĞİL"

"Koyu bir Fenerbahçeliyim demek başka takımlar kahrolsun demek değil. Futbolun paylaşarak güzel olduğunu düşünen bir Fenerbahçeliyim. Hepimizin Türk futbolu olarak aynı yerde rekabeti yaşayıp şampiyon olan bir takımın ortaya çıkmasını dileyen bir Fenerbahçeliyim. Her zaman elimden geldiğince Fenerbahçe'ye yardımcı olmaya çalışıyorum."

"ALLAH'TAN BAŞKA KORKUM OLMADI"

"Acaba Acun Fenerbahçeli yönetici olarak öne çıkınca zarar görür mü? Ticari durum var, kanallar var. Ben hiçbir zaman buradan bakmadım. Maddi kayıpmış şuymuş buymuş beni hiç ilgilendirmedi. Hayatımda Allah'tan başka korkum olmadı. Zaten sağlıklı insanlar takımını tutan birinin destek olmasından rahatsızlık duymaz. Böyle insanların ticaret hayatımda da yer almasını istemiyorum zaten. Ben Fenerbahçeliyim, stadının kapısında yatmışlığım var ve tuttuğum takıma destek oluyorum. Rahatsız olan seyircilerimiz de bizi seyretmesin.

"ENKAZ, ALİ KOÇ'UN ÜSTÜNE KALMIŞ"

"Ali Koç geldiği gün Fenerbahçe 621 milyon euro borçtaydı. Fenerbahçe'nin stat geliri önden alınmıştı. Olduğu dönem boyunca stat geliri hiç alamadı. Onun dışında borç var. Borç faiz demektir bizim gibi ülkelerde. Bunun faizi yok mu? Bu takımın geliri ne olacak da ne yapacaksın. Dünyanın batma riski en yüksek kulübü seçilmiş. Aziz Yıldırım döneminden bir enkaz Ali Koç'un üstüne kalmış. Bu enkazı almış, 3 sene boyunca bunu nasıl düzeltirim diye uğraşmış ve son 2 senede bunun meyvelerini aldı. Ali Koç'tan beklediğimiz yıldızlar gelmeye başladı.

"BIRAKTIĞI FENERBAHÇE BU!"

"Aziz Yıldırım, kulübü bıraktığı gün Fenerbahçe’nin kadro değeri 75 milyon euro. Beşiktaş’ın o anki değeri 123 milyon. Aziz Yıldırım’ın bıraktığı Fenerbahçe bu... Bu bir gerçek!

"4-5 ÜST DÜZEY OYUNCU TRANSFERİ OLACAK"

"Ortak düşüncemiz, takıma 4-5 üst düzey oyuncu transferi. Mourinho’nun gelişinden sonra takımda kalmak isteyen oyuncular var. Sadece yıldız değil, efektif yıldızlar gelecek. Hepimizin rüyası gerçek olacak.

"MOURİNHO, SZYMANSKİ’YE BAYILIYOR"

Fenerbahçe’ye çok iyi isimler gelecek. Jose Mourinho, Szymanski’ye bayılıyor. Bu sene Şampiyonlar Ligi’ne katılır mıyız onu bilemem. Bizim masadaki konumuz; bu seneki Şampiyonlar Ligi değil. Seneye şampiyonluk, sonraki sene şampiyonluk, sonraki sene bir daha şampiyonluk.

"MOURİNHO, AZİZ YILDIRIM’IN ÖNERDİĞİ RAKAM İÇİN DİRETMEDİ"

"Jose Mourinho, ‘Aziz Yıldırım’ın verdiği parayı vermek zorunda değilsiniz.’ dedi. Jose Mourinho’nun Fenerbahçe’ye gelme isteğini görünce ‘şampiyon olduk’ dedim. Jose Mourinho, takımımızın hızını artırmak istiyor. Takımı yavaş buluyor. Seçim kazanacağız diye hemen bir isim getirmek mi, yoksa hocamızın puzzleını tamamlayacak bir isim getirmek mi?"

Kaynak: istiklal.com.tr