MET'in yaptığı açıklamada, Nixon'ın 2021-2023 yılları arasında 17 farklı cep telefonu numarası kullanarak acil çağrı merkezini aradığı belirtildi. Özellikle 2023 yılında 1194 kez aradığı ifade edildi. Nixon, 2003 İletişim Yasası'nı ihlal ettiği gerekçesiyle 10 Ocak tarihinde gözaltına alındı ve kendisine 670 ayrı suç yöneltildi.

Nixon'ın, acil çağrı operatörlerini meşgul ederek gerçek acil durumlara müdahale süresini olumsuz etkilediği ve bu nedenle MET'e yaklaşık 4 bin 500 pound maliyet getirdiği açıklandı. Ayrıca, aramalarında ve gözaltına alınmasında polislere ve çalışanlara ırkçı söylemlerde bulunduğu ve bir polis aracına idrarını yapmaya çalıştığı belirtildi.

MET Polisi’nden Polis Müdürü Matt Cray, Sonia Nixon'un cezasını polisin sıkı çalışması ve kararlılığına bağladı. Ayrıca, Nixon'un acil çağrı merkezini meşgul ederek sokaklarda tehdit yarattığını ve yerel ve daha geniş kaynakları büyük ölçüde tükettiğini vurguladı. Bu durumun, acil durum hizmetlerinin gerçekten ihtiyaç duyulan yerlere ulaşmasını engellediği ifade edildi. Cray, bu mahkumiyetin, Nixon'un daha fazla arama yapmasını ve 999 hizmet düzeyini etkilemesini önleyeceğini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ