Bir uçuş sırasında doğum yılı sistem hatası nedeniyle 101 yaşındaki bir kadının bebek olarak kaydedildiği belirtildi. Amerikan Havayolları ile seyahat eden Patricia adlı emekli hemşire, Michingan'daki aile ziyaretinde uçak bileti sistem hatası nedeniyle 2022 doğumlu olarak kaydedildiği için havaalanında sorunlar yaşadı.

Patricia, yazılımın doğum yılı 1922'yi "çok eski" olarak kabul ettiğini ve otomatik olarak 2022'ye çevirdiğini açıkladı. Bu hatanın yarattığı sıkıntılar nedeniyle tekerlekli sandalye bulamadığını ve uçaktan inişte gecikmelere maruz kaldığını söyledi. Aynı sorun iki kez yaşandı ve bu nedenle uçuş sırasında Patricia'nın rahat hareket etmesi zorlaştı.

Patricia, kendisinin bebek olarak değerlendirilmesini ironik bularak, "Yaşlı bir kadın olmama rağmen beni bebek sanmaları oldukça komik" dedi. Ancak Patricia'nın sağlığıyla ilgili yaşadığı zorluklar ve yolculuk sırasında gereken desteği alamaması, sorunun ciddi olduğunu gösteriyor.

Yakında 102 yaşına girecek olan Patricia, Amerikan Havayolları'ndan doğum yılı hatasının düzeltilmesini ve bu tür hataların önlenmesini istedi. Hava yolu şirketinin bu hatayla ilgili sorulara yanıt vermediği bildirildi.

Kaynak: AA