Dünya'nın en büyük ve suç oranının yüksek şehirlerinden biri olan New York'ta şiddet içerikli suç vakaları önlenemez boyuta ulaştı. Eyalet valisi çareyi metro istasyonlarına Ulusal Muhafızları yerleştirmekte buldu.

New York Eyalet Valisi Kathy Hochul New York Metrosu’nda giderek artan suçlarla mücadele etmek için yeni güvenlik tedbirleri adı. Vali Hochul, New York Metrosu’nda askerlerden oluşan Ulusal Muhafızlar’ın görevlendirildiğini ayrıca eyalet polisinin de metroda güvenliği sağlamaya başladı.

Vali Hochul, New York metrosunda işlenen suçlarla mücadeleye ek eyalet kaynakları sağlamaya yönelik beş maddelik planında, 750 Ulusal Muhafız askeriyle, 250 New York Eyalet polisi ve Metropol Ulaştırma Dairesi (MTA) polis memurunun, metro sistemine konuşlandırıldığını kaydetti.

Ny

New York Valisi, metro istasyonları ve metro araçlarında ayrıca akıl hastalığı belirtileri gösteren kişilerin dahil olduğu vakalarla ilgilenecekilave ekiplerin de görevlendirileceğini kaydetti.

Vali Hochul, metro sisteminde halen görev yapan New York Emniyet Müdürlüğü’ne (NYPD) bağlı polislere ek olarak bin polis memurunun daha görevlendirileceğini kaydetti. Vali, yıl sonuna kadar her araca kamera yerleştirileceğini ve her kondüktör kabinindeki kameralarla New York’taki metro sistemini daha güvenli hale getireceklerini ifade etti.

Editör: Hasan DEMİRCİ