ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray'daki Durum Odası'nda ulusal güvenlik ekibiyle yaptığı toplantıdan bir kareyi Twitter'daki hesabından paylaştı.

Biden, paylaşımında, "İran'ın İsrail'e yönelik saldırıyla ilgili son durum için ulusal güvenlik ekibimle bir araya geldim. İran ve onun uzantılarının tehditlerine karşı İsrail'in güvenliğine olan taahhüdümüz sarsılmaz." açıklamasında bulundu.

Biden, Ulusal Güvenlik Ekibiyle Durum Odası'nda İran'ın İsrail'e yönelik saldırısı hakkında toplantı yaptı. Toplantıya Savunma Bakanı Lloyd Austin, Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Genelkurmay Başkanı General Charles Brown, CIA Direktörü Bill Burns ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan gibi önemli isimler katıldı.

ABD İSRAİLİN YANINDADIR

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Adrienne Watson, yaptığı yazılı açıklamada, "İran, İsrail'e karşı bir hava saldırısı başlattı. Başkan Biden'ın mesajı net: İsrail'in güvenliğine olan desteğimiz sarsılmaz. ABD, İsrail halkının yanındadır ve İran'dan gelen tehditlere karşı onların savunmalarını desteklemektedir." ifadelerini kullanmıştı.

Watson, ABD Başkanı Biden'ın bugün Beyaz Saray'a dönerek gelişmeleri ulusal güvenlik ekibiyle yakından takip ettiğini belirtti. Ayrıca, ABD'li yetkililerin İsrailli muhataplarıyla her an irtibat halinde olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA