Kars Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan 69 yaşındaki Ayşen Arda İşçi, diplomasını alırken bozkurt işareti yaptı. İşçi, UEFA’nın A Milli Futbol Takımı oyuncusu Merih Demiral’a, Avusturya'ya attığı goller sonrası yaptığı bozkurt işareti nedeniyle verdiği 2 maç men cezasını haksız bulduğunu belirtti.

"BOZKURT İŞARETİ SİYASİ DEĞİL, TÜRKLÜĞÜN BİR İŞARETİDİR"

 Ayşen Arda İşçi'nin ismi anons edildiğinde sahneye bozkurt işarete yaparak çıktı. Davetliler tarafından ayakta alkışlanan İşçi, "Nu mutlu Türküm diyene" sözleriyle salonda bulunanları selamladı.

Ayşen Arda İşçi, “Bozkurt işareti siyasi değil, Türklüğün bir işaretidir. Bizler Asenalarız. Ne mutlu Türküm diyene. Ben bu işareti yaparken herhangi bir siyasi amaç gütmedim. Futbolcumuza verilen cezayı kınamak ve tepki göstermek amacıyla yaptım” ifadelerini kullandı.

Liseyi de dışardan bitiren 2 çocuk, 3 torun sahibi Ayşen Arda İşçi, hedefinin yüksek lisans olduğunu söyledi.

NE OLUŞTU?

 A Milli Futbol Takımı oyuncusu Merih Demiral, Almanya'da gerçekleştirilen 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda attığı gollerin sevincini bozkurt işareti ile kutlamıştı. Bunun üzerine UEFA, milli futbolcu hakkında soruşturma açmış ve 2 maçtan men etmişti

Kaynak: istiklal.com.tr