İsrail'in Nusayrat pazarını bombalaması sırasında iki kızlarını, geçen yıl da abluka nedeniyle uygun tedavi göremeyen kanser hastası oğullarını kaybeden Filistinli ailenin hayatta kalan tek çocuğu olan Tevfik, saldırıda ağır yaralanarak Aksa Şehitleri Hastanesi'ne getirildi. Hayatını kaybettiği belirtilen Tevfik'in ailesine durum bildirildi. 

Oğlunu kefenlemek ve defin işlemleri için hastanenin morguna taşıyan baba, Tevfik'in elinin hareket ettiğini fark etti ve durumu doktorlara bildirdi. Doktorların müdahalesiyle yeniden hayata dönen ve Han Yunus'taki Avrupa Hastanesi'nin yoğun bakım servisine alınan Tevfik, tüm müdahalelere rağmen son nefesini verdi.

Nusayrat Katliamı

İsrail ordusunun 8 Haziran'da Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere eş zamanlı kara, hava ve denizden yoğun şekilde düzenlediği saldırılarda 64'ü çocuk, 57'si kadın 274 Filistinli öldü, 153'ü çocuk, 161'i kadın 698 Filistinli yaralandı.

Hamas ise İsrail ordusunun, 4 İsrailli esiri kurtarmak için düzenlediği söz konusu "operasyonda" biri ABD vatandaşı 3 İsrailli esiri öldürdüğünü açıkladı.

Kaynak: AA