Küçükçekmece Menekşe sahilinde teyzesiyle piknik yapmak için giden Edanur, İBB'nin yürüttüğü kazı çalışmalarında oluşan su dolu çukura düşerek hayatını kaybetmişti.

A W197149 03

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki Edanur Gezer'in trajik ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanlarından bir kısmı, olayla bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı ve adli makamlara sevk edildi. İBB'de görevli olan 2 kepçe operatörü, 1 işçi ve 1 mühendis, Edanur'un ölümüyle ilgili olarak Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınmıştı. 

Gözaltına alınan İBB personeli, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Ağaç A.Ş. mühendisi Furkan K., kepçe operatörü Sezai A. ve tesisat ustası Fayık C., sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Ancak, bu süreçte 1 işçi tutuklanırken, 2 işçi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

A W197149 02

Soruşturma kapsamında yaşanan gelişmelerle birlikte, kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu olayın detayları adli makamlar tarafından titizlikle inceleniyor. Edanur'un ailesi ve kamuoyu, sorumluların adalet önünde hesap vermeleri ve benzeri trajik olayların önlenmesi için gerekli önlemlerin alınmasını bekliyor. 

Kaynak: İHA