41 yıl önce evlenen Hüseyin ile Derya Oğuzeroğlu çiftinin hayatı, bir dizi acı olayla gölgelendi. Alkol bağımlılığı nedeniyle 2007'de baba Hüseyin'i, uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle 2018'de ağabey İsmail'i kaybettiler. 2019'da ise anne Derya, bir trafik kazasında yaşamını yitirdi. Geride yüzde 50 zihinsel engelli olan Gökhan ile Volkan kardeşler kaldı. Ancak Volkan, uyuşturucu batağına sürüklendi ve bu durum nedeniyle memurluktan atıldı.

Yaşadığı bu trajik kayıpların etkisi altında kalan Volkan, annesini trafik kazasında, abisini uyuşturucu kullanımı kaynaklı ve babasını alkol kullanımına bağlı olarak kaybettiğini belirtiyor. Özlediği annesinin yanında olmadığı düşüncesiyle içsel bir çıkmazın içine sürüklenen Volkan, madde bağımlılığı nedeniyle kendisini hiçbir yere kabul ettiremedikçe, içsel çatışmalarını ve acılarını dile getiriyor.

Annem yanımda olsaydı her şeyin daha iyi olacağını düşünen Volkan, her geçen gün annesini daha da çok özlediğini ifade ediyor. Özlem ve acı dolu günler geçiren Volkan'ın tek isteği, bağımlılık batağından bir an önce kurtulabilmek.

Kaynak: İHA