A Millî Takımımızın, 22 Mart’ta Macaristan ve 26 Mart’ta Avusturya ile yapacağı özel maçların aday kadrosu belli oldu.

Vincenzo Montella, Muhammed Şengezer, Ahmetcan Kaplan, Can Uzun ve Semih Kılıçsoy'u ilk kez aday kadroya davet etti.

Ajax'a transfer olduktan sonra uzun süreli sakatlanan Ahmetcan Kaplan, geçen haftalarda sahalara dönüş ve Ajax taraftarının beğenisini kazanmıştı.

Ligde matematiksel olarak şampiyonluk şansı kalmayan Beşiktaş'ın bu sezonki yıldızı olan Semih Kılıçsoy da A Milli Takım'a ilk kez gelecek.

Bundesliga 2 ekiplerinden Nürnberg'te forma giyen ve Almanya Milli Takımı'nın da ilgisi bulunan Can Uzun da aday kadroya davet edildi.

ALTAY BAYINDIR SAKATLIĞI NEDENİYLE KADRODA YOK

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United'da forma giyen milli kaleci Altay Bayındır, sakatlığı nedeniyle A Milli Futbol Takımı'nın, 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Macaristan ve Avusturya ile yapacağı özel maçlarda forma giyemeyecek.

Manchester United'dan yapılan açıklamada, milli kalecinin, kas gerginliği nedeniyle yaklaşık iki hafta sahalardan uzak kalacağı, ayrıca bu nedenle Türkiye'nin Macaristan ve Avusturya ile yapacağı hazırlık maçlarında forma giyemeyeceği ifade edildi.

G It U1 K M X0 A A S E A

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın belirlediği Aday Kadro şöyle:

Kaleci: Mert Günok, Muhammed Şengezer, Okan Kocuk, Uğurcan Çakır

Defans: Mert Müldür, Zeki Çelik, Ahmetcan Kaplan, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydin, Cenk Özkacar, Ferdi Kadioğlu

Orta Saha: Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Kaan Ayhan, Orkun Kökçü, Salih Özcan

Forvet: Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Yunus Akgün, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Semih Kılıçsoy, Abdülkadir Ömür, Arda Güler, Can Uzun, Enes Ünal, Kenan Yıldız, Yusuf Yazıcı

Editör: Hasan DEMİRCİ