Etimesgut Belediye Başkanının kim olduğu günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Ankara, Etimesgut yerel seçim sonuçları 2024 oy verme işleminin sona ermesiyle birlikte heyecanla takip diliyor. 2024 yerel seçimlerde pek çok belediye sürpriz isimlere geçti. Bunlardan biri de Ankara Etimesgut Belediyesi oldu. Peki “Etimesgut Belediye Başkanı kim oldu 2024?” İşte araştırılan ayrıntılar…

Bir çok ünlü isim aday oldu: Bir tek Erdal Beşikçioğlu kazandı

ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU 2024?

Ankara Etimesgut Belediye Başkanının kim oldu merakla araştırılıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Etimesgut ilçesi için Abdulkadir Baloğlu, Erdal Beşikçioğlu, Enver Demirel, Hilmi Özer, Muhammed Sadık Yılmaz, Ömer Özdoğan, Nilüfer Yurtoğlu, Doğan Parlak gibi isimler seçimde yarıştı. 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Etimesgut başkanlığını kazanan ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu oldu.

ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

31 Mart Etimesgut yerel seçim sonuçları şöyle; CHP adayı Erdal Beşikçioğlu % 56,15 oyla birinci olurken MHP adayı Enver Demirel % 32,85 oyla ikinci sırada yer aldı.

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU KİMDİR?

Erdal Beşikçioğlu, 5 Ocak 1970, Ankara’da doğdu. Beşikçioğlu, Türk oyuncu, yönetmen ve siyasetçidir.

Erdal Beşikçioğlu, İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi. Konservatuvar eğitimi sırasında İngiliz tiyatro yönetmeni William Gaskill'in "yaratıcı drama" üzerine atölye çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatroları'nda oyuncu olarak göreve başladı. 1995-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda Müdür Vekili olarak görev yaptı. 2015 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan emekli oldu. Beşikçioğlu pek çok dizi ve film projelerinde görev almıştır.

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU EVLİ Mİ?

Başarılı oyuncu ve siyasetçi Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ile evlidir. Bir kızı ve bir oğlu vardır.

Kaynak: İstiklal Gazetesi