Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Aile Destek Programı bitti mi, uzatıldı mı? soruları günün en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. En son bayram öncesi hesaplara geçen Aile Destek Yardım ödemelerinin temmuz ayında yatıp yatmayacağı yardımdan faydalanan kişiler tarafından öğrenilme isteniyor. Peki “ Aile destek ödemesi bitti mi? Aile destek ödemesi uzatıldı mı 2024? Aile destek ödemesi temmuzda verilecek mi 2024?” İşte bu soruların yanıtları…

AİLE DESTEK ÖDEMESİ TEMMUZ AYINDA YATACAK MI 2024?

Aile Destek Yardımı son ödeme tarihi geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Temmuz ayı aile destek ödemelerine dair yoğun bir araştırma başladı.  Temmuz ayı aile destek ödemeleri yatırılmaya başlandı. İhtiyaç sahibi ailelere 850 ile 1250 TL arasında değişen miktarda verilen aile destek yardımı PTT ve IBAN'dan yatırılmaya başlandı. Ancak T.C kimlik numarası sonuna göre farklı tarihlerde yapılan aile yardımı ödemeleri 30 Temmuz'a kadar sürecek.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ BİTTİ Mİ?

Aile destek ödemesinden yararlanan kişiler merakla Temmuz ayında aile yardımı sona erip ermeyeceğini araştırıyor. Bundan dolayı da Temmuz ayında aile yardımı ödemelerinin uzatılıp uzatılmadığı sık sık gündeme geliyor.

Bakanlık konu ile ilgili açıklama yayınladı. Yapılan açıklamaya göre aile destek ödemesi Temmuz ayında son kez hesaplara aktarılacak. Aile Destek paketi planlandığı üzere deTemmuz ayı itibariyle sona erecek.

Kaynak: istiklal.com.tr