İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 4 gün içinde 17 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen "Kıskaç-18" operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, operasyonların, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Operasyonlar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerinde gerçekleştirildi. Yakalanan şüphelilerin;

Örgütün sözde "Emniyet Mahrem Yapılanması, Adliye Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması" içerisinde faaliyette bulundukları,

Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları,

İfade ve teşhislerde adı geçen, örgütün "Gaybubet Evi" olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve

FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polislere teşekkür ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi. Yerlikaya, FETÖ’cülere göz açtırmayacaklarını, milletin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle operasyonların kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: istiklal.com.tr