İYİ Parti'de istifa furyası devam ediyor. Antalya Muratpaşa'da 150 İYİ Parti üyesi istifa edip törenle CHP'ye katıldı.

Aynı zamanda CHP'nin Muratpaşa Belediye Başkan adayı da olan Ümit Uysal'a yerel seçimlerde destek vereceklerini ilan eden İyi Partililer için tören, Uysal'ın seçim koordinasyon merkezinde gerçekleşti. Törende CHP İl Başkanı Nail Kamacı ve Muratpaşa İlçe Başkanvekili Can Okan Kıran da yer aldı.

Uysal, burada yaptığı konuşmada, Antalya İttifakı'nın ilk kıvılcımının Muratpaşa'dan çaktığını belirterek, bu ittifakın ortak paydasının beraber bir Türkiye hayali kurmak olduğunu ifade etti. Uysal, "Toplumsal beraberlik, beraber düşünme, beraber hayal kurma, iyiliği ve kötülüğü paylaşma, geleceğe umutla bakma, kalkınma, üretme, demokratik yaşam ve dayanışma duygusu tasfiye edilme durumunda. Her gün erozyona uğrayan ortak duyarlılıklara, bu duyarlılıklarımızın her gün aşındırılmasına, insanların otoriter yaklaşımlar içinde bölünmesine, milletimizin birbiriyle konuşamaz hale getirilmesine, milletimizin televizyonlarını dahi ayırmış duruma getirilmesine, birbirini dinleyemez hale getirilmesine 'Hayır' diyoruz." şeklinde konuştu.

Başkan Uysal, sürecin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, CHP çatısı altında birleşip Milli Mücadele'nin kazanılmasından bir anlamda farkı olmadığını dile getirerek, "Bugün de ülkemizin umudunu, geleceğe olan güvenini, milletimizin birliğini ve beraberliğini, bağımsız ve adil bir yargı düzenini, kalkınmayı, dünyadaki medeni ülkelerden biri olabilme hayalini, birbiriyle dayanışma içinde olma duygusunu yeniden tahakkuk ettireceğiz." dedi.

Uysal, bu mücadelenin başarıya ulaşacağını ifade ederek, "Bu birlik, bunun beraberliğidir." diye ekledi. Türkiye'nin ortak hedeflerinden uzaklaşmasına, ortak umutlardan uzaklaşmasına tahammüllerinin olmadığını vurgulayan Uysal, "Demokrasi içinde, demokratik yöntemlerle ülkemizin sürüklendiği bu olumsuz gelişmelere hep birlikte karşı koymak üzere bir araya geldik." şeklinde konuştu.

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı ise partisine katılan İYİ Partililere, "Yuvanıza hoş geldiniz. Bu yuvaya giren herkes CHP'nin eşit üyesidir. Hiç kimse dışlanmaz." diyerek seslendi. Muratpaşa İlçe Başkanvekili Okan Can Kıran da, "Bizler özünde adaleti, demokrasi ve cumhuriyeti savunan insanlar olarak aslında Türkiye İttifakı'nı temelde çoktan kurmuş vaziyetteyiz." dedi.

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Erdal Özçivi ise istifa eden yönelim kurulu üyeleriyle seçimlerde Uysal'ı destekleyeceklerini belirterek, "Bu ittifakta Muratpaşa halk.