Öğrencileri bu yılki 2. ara tatil heyecanı sardı. 2023-2024 Eğitim yılının ilk ara tatili Kasım ayında uygulanmıştı. Bugünlerde ise hem öğrencilerin hem de velilerin araştırdığı konuların başında yılın 2. ara tatili var. Milyonlarca öğrenci Nisan ayı ara tatil ne zaman, kaç gün olacak sorularının yanıtlanmasını bekliyor. Peki “Nisan ayı ara tatili ne zaman, kaç gün? Okullar ne zaman tatil oluyor?” İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen Nisan ayı ara tatil başlangıç ve bitiş tarihleri…

2. ara tatil ne zaman, kaç gün sürecek? (2023-2024 MEB nisan ara tatil  takvimi)

ARA TATİL NE ZAMAN?

Ara tatil öğrencilerin yoğun ders yükünü bir nebze attıkları ve derslere kısa da olsa bir ara verdikleri tatiller olarak görülüyor. Bundan dolayı da Mart ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde ara tatilin ne zaman olacağı yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Nisan ayı ara tatili yani 2. Ara tatil 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında uygulanacak.

NİSAN AYI ARA TATİLİ KAÇ GÜN?

2024 Milli Eğitim Bakanlığı ara tatil takvimi, öğrencilerin odaklandığı konulardan biri oldu. Geçtiğimiz dönem Kasım ayında uygulanan ara tatil 11 Kasım’da başladı ve 20 Kasım’da sona erdi. Yarıyıl tatili sonrası ara tatil takvimi için heyecanlı bekleyiş başladı. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre okullarda ara tatil Ramazan Bayramı’nın kutlandığı haftaya denk gelecek. Bu yüzden de tatilin kaç gün olacağı merak konusu oldu. Ara tatil hafta sonu tatilleri ile birlikte toplamda 9 gün sürecek.

RAMAZAN BAYRAMI VE 2. ARA TATİL BİRLEŞTİRİLECEK Mİ?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı dini günler takviminde yer alan bilgilere göre, Ramazan Bayramı’nın birinci günü 21 Nisan Cuma gününe denk geliyor. Üç gün olan Ramazan Bayramının son günü ise 23 Nisan Pazar günü kutlanacak. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı tarihlere göre ise öğrenciler, hafta sonu ile beraber toplamda 9 gün tatil yapacak. Ramazan Bayramı tatilleri hafta sonuna denk geldiği için öğrenciler ek olarak tatil yapmayacak. Ramazan Bayramı ile ikinci dönem ara tatili aynı tarihlerde uygulanacak.

2024 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

Yaz tatili 14 Haziran 2024 tarihinde başlayacak.

Ve 4 gün okul 3 gün tatil konusu netleşti! Anaokulu, ilkokul, ortaokul, 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar... Foto Galeri: Ve 4 gün okul 3 gün tatil konusu netleşti! Anaokulu, ilkokul, ortaokul, 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar...

YÖK'ten tatil kararı! 1 Nisan'da üniversiteler tatil olacak mı? YÖK'ten tatil kararı! 1 Nisan'da üniversiteler tatil olacak mı?

Kaynak: İstiklal Gazetesi