Ordu’nun Ünye ilçesinde 2020 yılında yaşanan olayda, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu şüphesi ile, 11 şüpheli gözaltına alınmıştı. Ancak 2 yıl süren mahkemenin ardından, 11 sanıkta serbest kaldı. Acılı aile bir kez daha yıkıldı.

A W199748 02

Bu süreçte, kızlarının psikolojik destek aldıklarını belirten baba İsmet A., “Sanıkların da vermiş olduğu beyanatlara rağmen mahkeme ‘yeterli delil yok’ diyerek, 2-3 mahkeme sonucunda tahliye kararı vermesi bizleri derinden üzdü. Hastanenin vermiş olduğu rapor ve sanıkların ‘Biz onun yaşının küçük olduğunu bilmiyorduk’ ifadelerine rağmen beraat kararı çıkması bizleri bir kez daha yıkmıştır. Kızımla 2-3 yıl öncesinden tanışan ve kızımı korkutan, daha sonra başkaları ile tanıştıran kişi askeriyeye dahil oldu. Olay mahkemeye taşınınca da kendi telefonunu parçalayıp, delilleri yok edip, mahkemeye sunması bile olayın doğruluğunu ispatlamasına rağmen mahkemenin berat vermesi bizleri yıktı" dedi.

İNTİHARA KALKIŞTI

Acılı ve tepkili anne Fatma A. ise, “Psikiyatri tedavisi alan kızım zaman zaman intihar etmeye bile yeltendi. Onun tedavisi için ağır ilaçlar kullanıyor. Onu bu durumdan kurtarmak için çok çaba sarf ediyoruz. Ancak mahkemenin kararı ve onların dışarıda gezmesi, başka çocuklar mağdur olmasın istiyoruz ama adalet tecelli etmedi” dedi.

"MAHKEME KARARI YAŞAMA SEVİNCİME BİR DARBE DAHA VURDU"

Şu an, 15 yaşında olan mağdur S.A. (15) ise, arkadaş ortamı kurbanı olduğunu belirterek, “Benim gibi tuzağa düşmesinler istiyorum. Beni korkuttular. Kimse ailesinden korkmasın, asıl tehdit eden kişilerden korkun. Emniyete veya ailelerinize anlatın ki üzerinizdeki baskıdan kurtulun ve bir an önce bu arkadaş çevresinden uzaklaşın. Ben zaten yıkılmıştım, mahkemenin kararı yaşama sevincime bir darbe daha vurdu” söylemlerinde bulundu.

Kaynak: İHA