1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bu sene hafta içine yani çarşamba gününe denk geliyor. Bundan dolayı da bazı kurum ve kuruluşlar kapalı olup, hizmet veremeyecek. Vatandaşlar da bu durumun kargolar için de geçerli olup olmadığını araştırmaya başladı. 1 Mayıs PTT kargo çalışıyor mu? 1 Mayıs’ta kargo gelir mi? 1 Mayıs kargolar açık mı, kapalı mı?” bu sorular cevaplarını arıyor. İşte 1 Mayıs kargoların çalışma durumu…

1 MAYIS PTT KARGO AÇIK MI, ÇALIŞIYOR MU?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olmasından dolayı kargoların çalışma saatleri sorgulanıyor. 1 Mayıs her yıl olduğu gibi bu yıl da resmi tatil olarak kutlanacak. 

Bu bilgilere göre; 1 Mayıs resmi tatildir. PTT ve kargolar 1 Mayıs Çarşamba günü çalışmayacaktır. Yani kargolar 1 Mayıs Çarşamba günü kapalı olacak ve 2 Mayıs Perşembe günü yeniden hizmet vermeye başlayacak.

1 MAYIS'TA KARGOLAR AÇIK MI, KAPALI MI?

1 Mayıs, ulusal ve uluslararası birçok ülkede İşçi Bayramı olarak kutlanan bir gün olduğu için bazı işletmelerde ve kamu kurum ve kuruluşlarda tatil edilebilir. Ama kargo şirketlerinin çalışma durumu ülkeye, çalışılan şirketin vereceği karara bağlı olarak değişebilir.

1 MAYIS’TA KARGO GELİR Mİ?

PTT, 1 Mayıs resmi tatil olduğu için hizmet vermeyecek ve bu yüzden de dağıtım bekleyenler için duyuru yapıldı. 1 Mayıs Çarşamba günü herhangi bir dağıtım yapmayacak. Bununla beraber Yurtiçi, MNG, Aras Kargo gibi özel kargo şirketleri de hizmet vermeyecektir. 

1 MAYIS ÇARŞAMBA HANGİ KURUMLAR KAPALI OLACAK?

Emek ve Dayanışma Günü’nde kamu kurum ve kuruluşların tümü kapalı olacak. Dolayısıyla belediyeler, valilikler, muhtarlıklar, kaymakamlıklar vatandaşlara hizmet vermeyecektir. 

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü eczaneler nöbet sistemiyle çalışırken hastanelerin sadece acil servisleri çalışmaya devam edecek. Özel ve kamu bankaları, Borsa İstanbul, noter, Aile Sağlığı Merkezleri 1 Mayıs 2024 Çarşamba günü kapalı olacak hizmet vermeyecektir. 

Kaynak: HABER MERKEZİ