İnternet Yazarları

Ali Dutal

30 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
30 KASIM VE TORYUM
Hepimizin bildiği gibi 30 Kasım 2007 tarihinde Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na inişe geçtiği sırada düşen uçakta 57 kişi hayatını kaybetmişti. Kazada hayatını kaybedenlerin içinde...

Zeki Özdemir

30 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK MEYDANLARI
Bilindiği gibi demokrasi klasik anlamı ile halkın kendi kendini yönetmesidir. Katılımcılık, çoğulculuk ve çok sesliliktir. Tabiki hukuk ve demokratik teamüller çerçevesinde olmak şartıyla.

Mustafa Tunç

29 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
Babaların Görevleri
Bir öğretmen arkadaşım uzun yıllar önce yaşanmış bir olayı anlatıyor. Sabah kız kardeşinin evini aramış telefonu 4 yaşındaki yeğeni açmış. “Ne yapıyorsun” dediğinde ise “çekirdek ve domates yiyorum, yiyorum yiyorum ama doymuyorum” diye bir cevap almış.

Selmâni Fânî

27 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
Hazır ekmek yiyen mümin hakikî imâna erebilir mi?
İnsan hangi mahelden olduğu mechül olan şeyi yememesi, şer'an haram ve helallığını mulahaza ederek iyice araştırması lazımdır. Zira helalı talep farzı ayındır!..

Semih Gürel

27 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
SÜPER LİG'DE DURUM


Ligin flaş ekibi Alanyaspor bir maç eksiği olmasına rağmen liderliğini sürdürdü. Antalya derbisinde, Antalyaspor'a konuk olan Akdeniz temsilcisi sahadan 2-0 galip ayrılmasını bildi.

..

İsmail Hakkı Pamukoğlu

26 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
Erkeğe şiddet!
Dünyada sadece kadınlar yaşıyormuş gibi erkeği yok sayan, varsa yoksa kadın hakları, kadına şiddet haberleri, kadın sığınma evlerinin artırılması filan gibi sürekli kadını korumaya yönelik uygulamalar içeren bir ahır zaman da yaşamaktayız...

Cihan Saraç

25 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
Bülent Arınç istifa etti
Ülkenin bekası ve birliği için çalışan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında gibi görünüp başka mesajlar verenlerin istifalarını önümüzdeki günlerde daha hızlı bir şekilde görmek ümidiyle... Prangaları artık atmak zorundayız..

Mustafa Yıldırım

24 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
İLKBAHARI YAZ SONBAHARI YAZMA
Her mevsimin kendine has özelliği ve güzelliği vardır. Her insanın bir mevsime has yanı da vardır. Kendinizi herhangi bir mevsim ile anlatmak isteseniz, dört mevsim den biri mutlaka sizin ruh dünyanızla örtüşür...

Prof. Dr. Mustafa Eravcı

21 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
Marka Belediyecilik: Etimesgut
Pandemi sürecinde Türkiye’deki bütün belediyeler hemen hemen hareket edemez durumdalar. Zira öncelikler, kapasite kullanımları değişmiştir veya belirgin bir stratejileri söz konusu değildir.

İbrahim Yerlikaya

19 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
BEKTAŞİ TARİKATI-3
Bektaşîlik genellikle iki kola ayrılır: 1. Çelebiler Kolu 2. Babalar Kolu Bu iki kolun ayrılmasının esası Hacı Bektaş Velî'nin evli olup olmadığı meselesine dayanır...

Turan Güzel

18 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
ÖĞRETTİLER VE ÖĞRENDİM
Artık, orta yaş grubunu geçmeye ve yaşlılar zümresine eklemlenmeye ramak kalmış bir kişi olarak hatırı sayılır sayıda siyasetçi, parti ve lider görmüş bir kişiyim. Bunca görmüşlük, tanımışlık, tanışmışlık ve şahitlik birçok şeyi öğrenmeme sebep oldu.

Halit Develioğlu

16 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
HİNDİLER TEKKESİ
Sur İçi, içinde nice farklı unsurları barındıran ve onlara devlet olan bir beldedir. Yüzlerce farklı meşrebten tarikatlara kendi özelinde ev sahibi yapmış, vefa ehlinin sırhanesi olmaya devam etmiştir...

Özgür Sanal

12 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
DÜNYANIN EN BÜYÜK ANTİK TİYATROSU İZMİT`TE
Çocukluğumun büyük kısmı   İzmit` te geçti.Hayatımın en güzel zamanları diyebilirim.Kozluk mahallesi  2.cadde no 28 deki  bahçeli müstakil  evde oturduk.2.cadde  o dönem  bahçeli müstakil evlerle  doluydu.Sonradan hepsi  mütahitlere verildi. Şimdi bahçeli evlerin yerlerinde zevksiz , büyük ,kaba apartmanlar  var.

İsmail Okutan

09 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
KRAVATLI KIRK HARAMİLER
Modern ve çağdaş olarak tanımlanan, öyle kabul edilen dünyamız aslında kravatlı kırk haramiler tarafından paylaşılmış, her geçen gün dozunu artıran bir zulüm düzeni ile yönetilmekte ve acımasızca sömürülmektedir.

Dr. Mir Mehmet Öztürk

03 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
İstanbul ve Deprem Gerçeği Üzerine ( Büyük kıyamet)
Depremler yine canımızdan can, ruhumuzdan pay almaya devam ediyor. Yine acı düğümlendi boğazımızda. Nefeslerimiz tutulu ve bir can sesine kilitli kulaklarımız… Bu defa İzmir, güzel İzmir, can İzmir…

EREN TALHA ALTUN

28 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
Askeri İstihbarat Sinyal İstihbaratı ve Hibrit Savaş
Konvansiyonel silahların yerini nükleer ve teknolojik silahlara, cephe savaşlarının yerini düşük ve orta yoğunluklu çatışmalara bıraktığı günümüz dünyasında istihbarat faktörü, ülkelerin vazgeçilmez gücüdür. 

Müslüm Aktürk

17 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
KKTC’de kaostan önce son çıkış
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yarınen kritik Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Yılan hikâyesine dönen ve aklı başında hiçbir Türk’ün kabul edemeyeceği tavizler istendiği için gerçekleşmeyeceği apaçık ortada olan Rumlarla “federasyon” inadını savunan Mustafa Akıncı ile bu uçuk projeye karşı çıkan Ersin Tatar arasındaki seçim KKTC açısından gerçekten “kaostan önce son çıkış” olarak değerlendirilmelidir. 

Yasin Hakan Karagözlü

16 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
BİR KARDEŞİM GİTTİ ÜÇ KAHRAMAN AĞABEYİM OLDU
Kardeşim Polis memuru Kadir Cihan Karagözlü 7 Haziran 2016 tarihinde Vezneciler saldırısında şehit düştü... O şehit oldu biz paramparça olduk.. Herkes el uzattı ve yanımızda oldu. Allah herkesten razı olsun. Ama değinmek istediğim kişiler işte yukarıda yazdığım gibi kanımdan canımdan abim gibi kardeşim gibi yanımızdaydı.

Zati Ürer

12 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
NİFAK ODAKLARI VE HAMİLERİ
42 yıl önce nifakla iç savaş noktasına getirilmiştik de bugün her alanda lazım yetişmiş insan gücümüzü yitirmiştik. Kalmadı  kendilerine dünya, ikisi de merhum Demirel ile Ecevit, belki farkında değillerdi ama zıtlaşmalarıyla sağ sol çatışmalarının hamisi olmuşlardı. Yangına körükle gidiyorlardı hep.

Sadık Uslu

03 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
Yeni Nesil Öjenik
Bir musibet, bin nasihatten evladır, denilir. Sözün içeriği ile günümüz pandemisine bakmaya çalışıyorum. İnşallah, binlerce nasihatten evla olmasını umuyorum. İstiyorum. Yapılan çalışmalara, alınan önlemlere bakıyorum. Sonra; muhtemel geleceği düşünüyorum.

Av. Mehmet Ballı

02 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
YENİÇAĞ YAZARI’NDAN AHMET GELİŞGEN HOCA’YA İFTİRA![1]
Yeniçağ Gazetesi Yazarı Arslan Tekin, 2 Ekim 2020 tarihli köşe yazısının son kısmında, Dr. Ahmet Gelişgen hoca’ya akıl almaz bir iftirada bulundu. Arslan Tekin, Gelişgen hoca’yı tanımaz. Demek ki Arslan Tekin, birilerinin söylediği şekilde kaleminin dilini kaydırıverdi...

Kevser Çakır

30 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
AĞLAYACAKSANIZ OYNAMAYALIM
Hayatta candan daha değerli şeyler vardır. Terör örgütü tarafından baskına uğrayan bir evden kaçırılan bir kız çocuğunu düşününce anlarsınız bunu, evlatlarının gözü önünde tecavüze uğrayan kadını, köyün meydanında bağlanıp yakılan sivilleri düşününce ve onları görüp aklını kaybedenleri...

Mehmet Berat Tural

15 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
İktidar Şehveti
Bendeniz, gündeminde siyeri ve tarihi tutmaya çalışan, yaptığı/yapacağı konuşmalarda geçmişimizden referanslarla değerlendirmelerde bulunma gayretinde olan biriyim. Dolayısıyla gelen soru ve eleştiriler de bu minvalde. İslam’ın ilk dönemlerinde yaşanan hadiseler, Hz. Osman ile başlayan zor ve nazik durumlar, Ebuzer’in muhalefet tavrı, Hz. Ali’nin duruşu, Cemel, Sıffin, Kerbela derken çok derin ve nazik konuları konuşmak, izah etmek zorunda kalıyoruz. 

İbrahim Halil Er

18 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Okullar ile ilgili bir çalışma -1
Eğitimin ilk aşaması ve ilk basamağıdır.Eğitim hayatımızı şekillendiren en önemli unsurdur.Ülkemizde ilkokulda iyi bir öğretmene rast gelen kişiler bence şanslıdırlar, çünkü bu süreçte başarısız ve mesleğini sevmeyen bir öğretmenin elinde yetişen gençler maalesef ileriki eğitim hayatında sorunlu olmuşlardır.

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Neden ?
Ülkemizde siyaset kurumunu oluşturan yapıların kural tanımazlıkları ve güçlü propaganda kanallarına sahip olmaları nedeniyle; farklı taraflarda bulunan toplum fertleri birbirlerini hedef olarak görmeye başladı.

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?