İnternet Yazarları

Turan Güzel

06 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
FAİZ EKONOMİSİ
Faizden ekonomi olmayacağı, faiz ile toplumsal bir kalkınmanın olmayacağı dinsel bir öğreti ve yasaktan anlaşılacağı gibi tüm gelişmiş ülkelerin faiz oranları, kullanım miktarları ve faize ulaşım şartlarının ne olduğuna dikkatle bakıldığı zaman mümkün olmadığı rahatlıkla ortaya çıkacaktır.

Zeki Özdemir

05 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
KEMİKSİZ SİYASET
Bu Millet kemiksiz siyaset yapan, ancak kemikten beslenen, Millete ve değerlerine yaklaşık 200 yıldır düşman olan, emperyalizmin yalağından yemlenen ve onlar için havlayıp ısıran kemiksizlerden çok çekti. Onların yüzünden geri kaldı, ilerleyemedi; Siyonizme ve emperyalizme payanda oldu.

Semih Gürel

05 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
LİGLER KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
Koronavirüsü dünya genelinde kontrol alındı diyebilir miyiz bilinmez ancak özellikle Avrupa ülkelerinde bir normalleşme süreci başladı. "Ülkeler ekonomiyi seçti" şeklinde yorumlar yapılsa da, havaların ısınmasıyla vaka ve ölüm sayılarında gözle görülür bir düşüş var.

Ali Dutal

04 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Fatih’i İtibarsızlaştırma Stratejisi
Ülkemiz dindarları Osmanlı Devletinin tüm padişahlarına hürmet eder ve istisnasız tamamını hataları olsa bile eleştirel bakmaz hep sevgiyle yaklaşırlar. Hepsine hüsnü zan ile baksalar da...

Müslüm Aktürk

03 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
BU BAHÇEDE PARA YERİNE DUA GEÇERLİ
Isparta’nın Sav Kasabası’nda “hayır bahçesi” diye bir yer var. İsminden de anlaşılacağı gibi çilekten kiraza, elmadan hurmaya, eriğe kadar çeşitli meyvelerin bulunduğu bu bahçede yemek de serbest alıp götürmek de…

Kevser Çakır

02 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Fatih'in ve Fethin Onuru
Etrafında uçsuz bucaksız yeşiller, maviler, çiçekler, mis gibi bir manzaraya bakarken şöyle demişti bir büyüğüm; "Her bakışta, bize bu toprakları yurt eden ecdadımıza rahmet okuyorum. Onların sayesinde bu nimetler bize bahşedildi."

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Zati Ürer

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
ACABA 
Refahyol hükümetine karşı irtica yaygaraları, güneş çarpmasın diye Atatürkçülük şemsiyesini baş üstü tutan, ne gariptir ki kendilerine de ilerici diyen aydın-medya provakatörlerinin bir bardak suda kopardığı fırtınaydı.

İbrahim Yerlikaya

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
TÜRK İRFAN YOLU YESEVİYYE -I
Hazret Sultan Yesevî’nin ‘Yeseviye’, ‘Yesevîlik’ gibi isimlerle anılan eğitim metodu, İslâm tasavvuf geleneğinin bir parçasıdır. Türkistan’da Yesi kenti merkezindeki maddî ölçülerle küçük olduğu asla söylenemeyecek, fakat asıl önemlisi mânâca çok muazzam olan Yesevîlik âsitânesi1 olan dergâhında eğittiği ve o zamanın bilinen dünyasının dört bir köşesine gönderdiği temsilcileri ile kısa sürede dünya tarihini etkileyecek bir manevî akım oluşturan kurucusu da bir tarîkat önderidir.

Dr. Mir Mehmet Öztürk

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Normalleşmeye Doğru Giderken
Uzun bir aradan sonra ilk defa bu hafta Cuma namazını eda ettik. Evlerimizindört duvarlarına sığamayan Kalplerimiz sokakları seccadelerin rengarenk dokuları ve cennetten alınma mis kokularıyla hayat buldu. 

Halit Develioğlu

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
NALINCI MİMİ MEHMED HAZRETLERİ
Adı, Mehmed, künyesi Na'lınî Dede Meczub Mimi Şeyh Mehmed Halvetî'dir. Mevlevi dervişi olduğu da rivayet edilmektedir.1661 yılında göç etmiştir. İstanbul’a geldikten sonra, devrinin büyüklerinden ders almış, geçimini, Unkapanı'nda, Azabler Camii karşısındaki dükkânında yaptığı nalınlardan sağlamıştır.

Mehmet Berat Tural

31 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Ağzıma Geleni Söyledim
Pandemi sürecini kısmen geride bırakıp açık hava cumasını kıldığımız bugünlerde büyük bir elhamdülillah çıkmalı ciğerlerimizden yukarıya! Cumanın açık havada kılınması konusunda her ne kadar kimse izlememiş olsa da benimle aynı ismi taşıyan Youtube kanalımda ve sosyal medya hesaplarımda ağzıma geleni söyledim.

Mustafa Tunç

31 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Müslümanlar Olarak Özgüven Sorunumuzu Nasıl Aşarız
Biz Müslümanlarda özgüven sorunu var mı? Var. Hatta çoğumuzda var. Maalesef örnek ve önder bir ümmet görüntüsü veremiyoruz.Para, mevki-makam ya da şöhret ile dengeli bir ilişki kuramıyoruz. Peki özgüvenimizi daha güçlü hale getirebilir miyiz? Evet. İşte liste:

Özgür Sanal

30 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
MENDERES`İN UÇAK KAZASI
17 Şubat 1959 tarihinde Menderes ve arkadaşları VickersViscount 794 model 4 motorlu Tc Sev isimli uçakla Kıbrıs cumhuriyetinin kurulma görüşmeleri için Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Londra ya doğru yola çıkarlar .Uçakta 8 mürettebat 16 yolcu bulunmaktaydı .

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

Mustafa Yıldırım

26 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
HİSSİMİZ KADAR HİSSEMİZ OLDU
Korona kıranı boyunca normal zamanlarda yüksündüğümüz şeyleri özler olduk. Bol bol tefekkür ettik. Ruhumuzun en ücra köşelerine seyahat ettik. Belki de ilk defa evlad ü iyale bu kadar çok vakit ayırabildik...

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Neden ?
Ülkemizde siyaset kurumunu oluşturan yapıların kural tanımazlıkları ve güçlü propaganda kanallarına sahip olmaları nedeniyle; farklı taraflarda bulunan toplum fertleri birbirlerini hedef olarak görmeye başladı.

Sadık Uslu

19 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Prof Dr. Kutluk Özgüven gibi değerler tüketilmemeli
Geçen hafta Akit Tv ekranlarında yayınlanan “Kadın ve Erkek Rolleri ve İlişkileri” konulu program İstanbul Sözleşmesi bağlamında işlenince, bazı odakların hedefi oldu. Prof Dr Muttalip Kutluk Özgüven'nın bilimsel çerçevede ele alıp...

İsmail Okutan

16 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
ÖLÜM VAKTİNE ZAMAN KALMADI
Mimin kalplereve mümin beyinlere sahip olmak bir toplum için en büyük şans ve en büyük emniyet sigortasıdır. Mümin kalplerin hâkim olduğu bir toplumda tıpkı baharda açan papatyalar, çiçekler gibi sevgi, merhamet ve şefkat çiçekleri açılır her tarafta.

Cihan Saraç

07 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Teşekkürler Selçuk Bayraktar
Bu ülkede kim vatan için bir taş üstüne taş koyuyorsa o ülkesine hayır vermiş demektir. Burada ülkesi için taş değil kaya koyan, ülkesinin bekasına saldırıların bertaraf edilmesinde rol oynayan, imza atan tarihe geçen biri var. O da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar.

İbrahim Halil Er

29 Nisan 2020 | Tüm Yazıları
KALBİMİZE KURŞUN SIKTI POLİS
Suriyeli bir delikanlı, sokağa çıkma yasağını ihlal ederek dışarı çıktı. Polisin geldiğini görünce 3 binliralık cezayı vermemek için kaçtı. Çünkü zaten elde avuçta da yoktu. Polis, sanki bir düşman askeriymiş gibi silahını çekti vurdu...

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?