İnternet Yazarları

İsmail Okutan

03 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
GELECEĞİMİZE SAPLANAN HANÇER
Bir kimseyi hiç gerek yokken büyük ve önemli bir şahsiyetmiş gibi değer verip gündeme taşımak onun taşıdığı veya benimsediği zihniyeti de benimsemek ve benimsenmesini istemektir.

Ali Dutal

03 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
SOSYAL MEDYA VE İMAN
Sosyal medya içerikli yazılarımı ihtiyaca binaen zaman zaman paylaşıyorum. Çünkü, her geçen gün sosyal medya kullanıcısı artmakta dolayısıyla paylaşımlar ve paylaşımları beğenen ve beğenmeyenler de aynı oranda artmaktadır.

Cihan Saraç

01 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Hoş Geldin Hamza Salih
Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisini dinlediğimde sosyal medyaya artık bir çeki düzen verilmesi için Meclis’in ve Adalet Bakanlığı’nın çalışma içinde olacağını görmek sevindiricidir.

Kevser Çakır

30 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Karınca Kararınca Bir Motivasyon
Bugün itbari ile internet, lgbt'ye destek verdiği için boykot edilecek firmaların görselleriyle doldu. Tıpkı yıllar önce Gazze'de katliam yapılan zamanlarda olduğu gibi.

Halit Develioğlu

30 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
AHMED BUHÂRÎ TEKKESİ-TÜRBESİ
Sur içi'nin manevi sultanlarını heyecan içinde keşf etmeye devam ediyoruz. Hayatı hakkında az malumat sahibi olunsada türbesi ve tekkesindeki huzuru deruni bir şekilde hissedeceğiniz bir hazrete yolumuz çıkıyor şimdi.

Zati Ürer

29 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
VİRÜS KRALLIĞI
Nezle grip çilesi çekilirdi de salgınlara karşı hiçbir sosyal yaşam önlemi falan alınmazdı. Epey zamandır  grip aşısı olunuyordu ama mutasyon yüzünden yine de çile sürüyordu.

Semih Gürel

29 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
ZİRVE KARIŞTI
Süper Lig bir başladı pir başladı. Alanya deplasmanında çok değerli 2 puan bırakan Trabzonspor, Başakşehir'in 2 puan gerisine düştü. Galatasaray, Gaziantep'te 90+13'te yediği golle 3-3 berabere kalarak zirve yarışında geriye düştü. Sivasspor ise 53 puanla 3. sırada yerini korudu.

Turan Güzel

29 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
ÇOCUK KADINLAR
Toplumsal olarak ve sivil toplum örgütleri olarak çocuk evliliklerin önüne set çekmek, gerçekleşmesine engel olmak adına önemli mücadeleler veriyoruz. Niyetlere, sebep ve sonuçlara bağlı olarak çeşitli şekillerde eleştridiğimiz kimi girişimlerin yanı sıra önemli bir bölümüne de taraftar olduğumuz bir düşünce ve karşı duruştur.

Mehmet Berat Tural

29 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Vatan ‘Tek’ midir?
Daha evvel burnumuzla karıştırdığımız konulardan biriydi harita konusu. Elbette enlem boylam, yatay dikey veya daha bilimsel kavramları kullanmadık. Hayır, biriniz çıkıp hadi kullan dese kullanamam. Bilmiyorum yani. Hiç bilmiyorum.

Mustafa Tunç

28 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Bugün Günlerden YKS
Değerli üniversite adayları; öncelikle herkese TYT, AYT ve YDT’de başarılar dilerim. İnşallah hiçbiriniz hasta olmazsınız. Sınav herkes için sağlıklı geçer ve herkes istediği bölüme yetecek kadar puan alır. Sınavdan rahatlamış, omuzunuzdan büyük bir yük kalkmış olarak çıkarsınız.

İbrahim Yerlikaya

28 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
YESEVİ YOLU ADAB VE ERKÂNI III
Tasavvufu bilinemez, anlaşılamaz bir gizem yumağı olmaktan çıkarıp her insanın anlayabileceği ve gereklerini yerine getirebileceği popüler bir akıma dönüştürmesi ve halkın tamamen anladığı bir dil ile alıştığı bir söyleyiş ile hitab etmesi de Yesevîyye tarîkatının bir üstünlüğü olarak kaydedilmelidir

Zeki Özdemir

26 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
LİBYA PETROLÜNÜN PEŞİNDE!
Şok, şok, şok. Sarsıcı, çarpıcı ve silkeleyici bir gelişme. Yok artık, bu da mı oldu, bunu da mı yaşıyoruz? diye soru sorduracak bir gelişme daha! Şeytan Nirvanaya çıktı!

Sadık Uslu

25 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Blokzincir Sistemi İslam’a Uygun Çalışılmalı - 2
Bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanma çağındayız. Bilgiye ne kadar çabuk ulaşır ve onu ne kadar faydalı kullanırsanız o derece maddi zenginliğe ulaşacaksınız demektir bu. Salt bilgiye ulaşım ve bilgiyi kullanmanın, ısrarla maddi değer haline getirilmeye çalışıldığı bu süreç, finansal türev ve argümanlarını da bu doğrultuda geliştirilecekti elbet.

Özgür Sanal

25 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
İÇİMİZDEKİ  AMERİKANCILAR
Bursa'da  her ayın 3. Pazar günü Nilüfer `de  Agora kapalı pazar yerinde antika pazarı kuruluyor. Benim gibi  pek çok  tarih sever vatandaş buraya akın ediyor. Neler neler var. Eski  plaklar, belgeler, fotoğraflar, eşyalar , halı, kilim, çeşitli siyasi figürlere ait özel eşyalar, eski pullar ,eski madeni ve kağıt paralar vs.vs

Müslüm Aktürk

15 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
BABA GİBİ DİYAR OLMAZ
Çocukların nezdinde elbette annenin ayrı bir yeri vardır. Bir Hadis-i Şerifinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV), anne hakkının baba hakkından üç misli fazla olduğunu buyurmuştur.

İbrahim Halil Er

08 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Eğitim Fakülteleri Milli Eğitim Bakanlığına Bağlansın
Ülkemizdeki her üniversitede bir eğitim fakültesi bulunmaktadır. Eğitim fakültelerinin amacı ülkenin ihtiyaç duyduğu öğretmenleri yetiştirmektir. Fakülteler, Milli Eğitim Bakanlığının ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirirken...

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Dr. Mir Mehmet Öztürk

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Normalleşmeye Doğru Giderken
Uzun bir aradan sonra ilk defa bu hafta Cuma namazını eda ettik. Evlerimizindört duvarlarına sığamayan Kalplerimiz sokakları seccadelerin rengarenk dokuları ve cennetten alınma mis kokularıyla hayat buldu. 

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

Mustafa Yıldırım

26 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
HİSSİMİZ KADAR HİSSEMİZ OLDU
Korona kıranı boyunca normal zamanlarda yüksündüğümüz şeyleri özler olduk. Bol bol tefekkür ettik. Ruhumuzun en ücra köşelerine seyahat ettik. Belki de ilk defa evlad ü iyale bu kadar çok vakit ayırabildik...

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Neden ?
Ülkemizde siyaset kurumunu oluşturan yapıların kural tanımazlıkları ve güçlü propaganda kanallarına sahip olmaları nedeniyle; farklı taraflarda bulunan toplum fertleri birbirlerini hedef olarak görmeye başladı.

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?