İnternet Yazarları

YUSUF POLAT

27 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Ersin kurtarmadı Mostafa kaçırdı
Manchester United-Liverpool maçını izledikten sonra, “bizim derbimiz” olan Beşiktaş-Galatasaray maçı pek keyif vermedi. 2-1 Beşiktaş’ın üstünlüğüyle biten derbide tek tesellim pandemiyi unutturan stadın atmosferiydi.

HANDE ORTAY

26 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Başarı Yolunda Gençlere Destek
Sözlerime, peygamber efendimizin bir sözü ile başlamak isterim. Bir saat tefekkür (düşünce üretimi), 70 yıl ibadet gibidir. Hz. Muhammed; Eğitim, çağlar boyunca toplumların gelişmesinin en temel aracı olmuştur.

Turan Güzel

26 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
ERDOĞAN DA BİTTİ
Kimileriniz için demode bir kavram gelebilir ve Erdoğan'ın bittiği tarihi çok daha gerilere, eskilere ve bambaşka bir zemin üzerine inşaa edebilirsiniz elbette.

Ali Dutal

25 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Felakete Sürükleyen Din Adamları
Aslında bunlara “din adamı, hoca” demek doğru mudur bilmiyorum(!) İnsanları dinden uzaklaştırmaya çalışan din adamı kisvesine bürünmüş adamlar desek daha doğru olur diye düşünüyorum.

Halit Develioğlu

23 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
KABA HALİL EFENDİ ve MEDRESESİ
Fatih ( Sur İçi ) beldesini adımlamaya devam ediyoruz. İlim, İrfan yurdu , mekanı olan bir yapı karşımıza çıkıyor. 17. Yüzyılın önemli simalarından hayırsever bir isim Kaba Halil Efendi. Kurduğu medrese ile devletine hizmet etmeyi şiar edinmiş bir zevat. Şimdi onun bize emanet ettiği bizimde vefa gösterdiğimiz medresesinden bahsedelim.

Selmâni Fânî

22 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Ey vaizler, cenazenizde millet "o ilahi emaneti koruyamadı" diye mi şehadet etsinler
Kimki talim ceryanında verâ sahibi olmazsa Allah teala onu üç beladan biri ile mubtela eder: ya gençliğinde ölüm ile ibtila eder , ya sokaklara düşürür ( çok cahil topluma hizmete gider), ve ya zalim sultana hizmet ile mubtela eder.

Semih Gürel

21 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
FIRTINA LİDER
Süper Lig'de 9. hafta geride kaldı. Geçtiğimiz haftanın lideri Fenerbahçe, Trabzonspor'a konuk oldu. Maça etkili başlayan sarı-lacivertliler 3. dakikada öne geçtiği maçı, Güney Koreli savunmacısı Kim'in kırmızı kartla oyun dışı kalması sonrası 3-1 kaybetti.

Mustafa Tunç

17 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Eğitim ve Cesaret
Aldığınız eğitimin kalitesinin pek çok şeye bağlı olduğu tartışılmazdır. Genetik kapasiteniz, anne ve babanızın sahip olduğu eğitim ve paradan tutun da yetiştiğiniz apartman, sokak ve mahalleye kadar her şey sizi etkiler.

İsmail Hakkı Pamukoğlu

17 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Yeni dünya düzeninde hakim, KİM olacak ?
Değerli dostlar farkındaysanız dünya üzerinde belli başlı önemli değişikliklerin yaşandığı ve daha da yaşanacağı çok nadir bir dönemde dünyaya gelmiş bir kuşağız.

Sadık Uslu

07 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Kapitalizmin prensi: Siberpunk Kültürü
"Bilim nedir?" sorusu, yıllarca; "Düzenlenmiş bilgiler topluluğudur", gibi cümlelerle tanımlandı. Bilgiyi toplamak, toparlamak ve bir istikamet doğrultusunda belli amaçlara odaklamak...

Zeki Özdemir

05 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
AFGANİSTAN VE TALİBAN
Afganistan, 19. Yüzyılın sonlarından itibaren işgal ve istilalara karşı direnen, iç karışıklık ve çatışmalarla halkın sürekli çile çektiği, 38 milyon nüfuslu ve halkı Müslüman olan zorlu, dağlık bir ülkedir.

İbrahim Halil Er

04 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Türk Korsanların Bir Kız Kaçırma Teşebbüsleri
Biraz da tarihin magazin kısmını anlatalım. Barbaros ve arkadaşlarının dönemin güzelliği ile dillere destan bir kızı kaçırma teşebbüsünü yazalım. Tarihçi Hammer'in anlatımına göre Barbaros 1534 yılında tüm İtalyan kıyılarını yağmalayıp, yakıp yıktı.

İbrahim Yerlikaya

03 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
DESUKİYE TARİKATI .IV
Desukiyye yolunda tasavvuf yolcusundan İslamiyete sıkıca uyması, kendisini yetiştiren hocanın telkin ve nasihatlerine bağlı kalması, tasavvuf ile şeriati birlikte götürmesi istenir.

Müslüm Aktürk

25 Eylül 2021 | Tüm Yazıları
OLMADI VALİ BEY OLMADI
Yaklaşık iki yıl önce Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’na randevu konusu ile ilgili eleştiri getirdiğim bir yazı yazmıştım. O yazımın yine arkasındayım… Ancak bir gazeteci mesleği gereği, eleştirdiği makam sahipleriyle küs kalamaz, o makam hele hele Cumhurbaşkanlığı makamını temsil eden valilik makamı ise…

Dr. Mir Mehmet Öztürk

17 Eylül 2021 | Tüm Yazıları
İnsanoğlunun eşyayla imtihanı…
Zaman hakikat perdeleri aralanan pencerelerden gelen gül kokuların zamanı. İnsanlık hiç olmadığı kadar gül kokusuna hasret. Ortalık cahiliye kalıntılarıyla kavruluyor.

İsmail Okutan

05 Eylül 2021 | Tüm Yazıları
KİTAPLARIN FERYADI
Kitapların da dili vardır ve bu gün kitaplar feryadı figanı kopararak feryat etmektedirler fakat güzel şeylere, güzel seslere kulaklarımızı tıkadığımız gibi kitapların feryadına da kulaklarımızı tıkamış bulunmaktayız.

Prof. Dr. Mustafa Eravcı

26 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
Mülteci Sorunu ve Tarihsel Seçicilik
Mülteci veya sığınmacı  meselesi dünyanın en önemli sorunu, hatta bu yüzyılda yaşam standartlarındaki  uçurumdan dolayı dünyanın fonemedir. Göçmen sorunu ve Mülteci sorunu farklı şeylerdir.

ABDULLAH HAKSEVER

19 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
KERBELA ÜZERİNE BİRKAÇ HATIRLATMA VE KELAM
Bugünün bazı Ehl-i Sünnet itikâdını (ilmi- kitâbi değilde sloganik) savunan kişileri, güya fitne olmasın ve insanlar haddini aşmasın (elbetteki DİKKÂT de edilmeli..) adı altında, "Aman haaa.. Yezid’e bişey denmesin.." diye mübâlağâlı ve tek taraflı koruma teyakkûzu halindeler..

ŞENER MENGENE

18 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
TÜRKİYE EKONOMİK ALTERNATİF STRATEJİLER
Ülkemiz, yaşadığı zor durumdan pandemi’ye rağmen en kısa zamanda güçlü bir şekilde çıkması için yapılması gerekenleri kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Türkiye’nin çözemeyeceği hiçbir sorunu yok, yeter ki doğru adımlar zamanında atılsın..! 

Cihan Saraç

17 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
Söğütlü’deki tarıma elverişli bölgedeki kaçak yapı
Gün geçmiyor ki şikayet gelmesin. Gün geçmiyor ki haberler çıkmasın. Bahsettiğim yer Sakarya’nın ilçesi Söğütlü... Halk ulaşır, muhtar ulaşır şikayetlerimiz duyulmuyor.

Mustafa Yıldırım

10 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
MAKUL MUHALİF
Her konuda olduğu gibi, on bir gündür yurdun farklı yerlerinde çıkan ve bir kısmının hala devam ettiği orman yangınları nedeniyle toplum bir kez daha karpuz gibi ikiye bölündü.

AHMET ÇAKAROĞLU

12 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
BÜTÜN CEMAATLER KAPATILSIN MI?
Adnan OKTAR ve yandaşlarına karşı yapılan OPERASYONU bizler de takdirle karşıladık. DEVLETİN KANUNLARI VAR. İSTİHBARATI VAR. YANLIŞ YAPANLARI CEZALANDIRSIN. Ancak; 15 Temnuz Darbe Teşebbüsü sonrası  “BÜTÜN CEMAATLER POTANSİYEL FETO ADAYIDIR. HEPSİ DERHAL KAPATILMALIDIR” diye ortalığı velveleye veren ancak bir netice alamayan köftehorlara da yeniden gün doğdu.

VEHBİ KARA

07 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
Faşizmin Ana İlkeleri ve Özellikleri
Milliyetçi işçi hareketlerinden ilham alan ilk faşist hareketler, İtalya'da 1. Dünya savaşı esnasında sol fikirleri, sağcı ve ırkçı unsurlarla birleştirerek; komünizm başta olmak üzere bütün ideolojilere savaş açmıştır.

UĞUR AKKAYA

22 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
AB ile Türkiye İlişkileri
Türkiye ile AB ilişkileri her ne kadar iyi gitmese de ilişkiler tamamen koparılmış değil ama git gide umutlar tükenme noktasına gelse de AB ne Türkiye’yi AB’ye almak istiyor ne de Türkiye’siz yapabiliyor

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
“KUTUB”LAŞALIM
Dünya büyük bir buhranın içinde ve biz hala sen – ben – öteki – beriki olarak yaşamımızı sürdürüyoruz. Aynı coğrafyada aynı din ve dil ekseninde birbirimizden öylesine kopartıldık ki, neredeyse birbirimize yabancı hale geldik.

MESUT HAKSEVER

12 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
FARKINDA MISINIZ..?!?!?
Yaklaşık 100 küsûr yıllık bir süreden bu tarafa doğru, bu ülkede; kendisini çağdaş, ilerici,  batıcı, laik, atatürkçü vb sıfat ve vasıflarla(!) ifâde eden kişilerin çok büyük bir kısmı;[ insanımızın çoğunun yapmaya çalıştığı üzere] hayatını dinine göre yaşamaya çalışan Dindar insanlara, faiz/kredi almayanlara, İslâmî tesettürün icâbı örtünenlere vb vs değer yargılarına göre yaşamaya çalışanlara; gerici, çağdışı, yobaz ve benzeri cümlelerle, kendilerince aşağılamaya çalıştılar!..

EREN TALHA ALTUN

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
SOSYAL MEDYA - ULUSAL GÜVENLİK - SİBER SALDIRILAR
Başta Facebook, Twitter, İnstagram olmak üzere, sosyal medya platformlarının artık bir ulusal güvenlik meselesi haline geldiğini ve konu ile ilgili adımların atıldığı gibi yaptırımlarında en ağır şekilde uygulanması gerektiğini vurgulamak gerek..

Özgür Sanal

07 Aralık 2020 | Tüm Yazıları
BAHAİLİK DİNİ HAKKINDA BİR MAKALE
Film arşivlerinde gezerken ilginç bir kayda rastladım. 1912'de Newyork’ ta çekilmiş , 8 dakikalık bu filmde, Bahailik dininin o dönemki , lideri Abdülbaha isimli şahıs,  ABD’nin büyük şehri Newyork’a gelmiş .

Yasin Hakan Karagözlü

16 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
BİR KARDEŞİM GİTTİ ÜÇ KAHRAMAN AĞABEYİM OLDU
Kardeşim Polis memuru Kadir Cihan Karagözlü 7 Haziran 2016 tarihinde Vezneciler saldırısında şehit düştü... O şehit oldu biz paramparça olduk.. Herkes el uzattı ve yanımızda oldu. Allah herkesten razı olsun. Ama değinmek istediğim kişiler işte yukarıda yazdığım gibi kanımdan canımdan abim gibi kardeşim gibi yanımızdaydı.

Zati Ürer

12 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
NİFAK ODAKLARI VE HAMİLERİ
42 yıl önce nifakla iç savaş noktasına getirilmiştik de bugün her alanda lazım yetişmiş insan gücümüzü yitirmiştik. Kalmadı  kendilerine dünya, ikisi de merhum Demirel ile Ecevit, belki farkında değillerdi ama zıtlaşmalarıyla sağ sol çatışmalarının hamisi olmuşlardı. Yangına körükle gidiyorlardı hep.

Av. Mehmet Ballı

02 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
YENİÇAĞ YAZARI’NDAN AHMET GELİŞGEN HOCA’YA İFTİRA![1]
Yeniçağ Gazetesi Yazarı Arslan Tekin, 2 Ekim 2020 tarihli köşe yazısının son kısmında, Dr. Ahmet Gelişgen hoca’ya akıl almaz bir iftirada bulundu. Arslan Tekin, Gelişgen hoca’yı tanımaz. Demek ki Arslan Tekin, birilerinin söylediği şekilde kaleminin dilini kaydırıverdi...

Kevser Çakır

30 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
AĞLAYACAKSANIZ OYNAMAYALIM
Hayatta candan daha değerli şeyler vardır. Terör örgütü tarafından baskına uğrayan bir evden kaçırılan bir kız çocuğunu düşününce anlarsınız bunu, evlatlarının gözü önünde tecavüze uğrayan kadını, köyün meydanında bağlanıp yakılan sivilleri düşününce ve onları görüp aklını kaybedenleri...

Mehmet Berat Tural

15 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
İktidar Şehveti
Bendeniz, gündeminde siyeri ve tarihi tutmaya çalışan, yaptığı/yapacağı konuşmalarda geçmişimizden referanslarla değerlendirmelerde bulunma gayretinde olan biriyim. Dolayısıyla gelen soru ve eleştiriler de bu minvalde. İslam’ın ilk dönemlerinde yaşanan hadiseler, Hz. Osman ile başlayan zor ve nazik durumlar, Ebuzer’in muhalefet tavrı, Hz. Ali’nin duruşu, Cemel, Sıffin, Kerbela derken çok derin ve nazik konuları konuşmak, izah etmek zorunda kalıyoruz. 

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?