İnternet Yazarları

Ali Dutal

02 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
Filenin Kızları Üzerinden Tartışmak
Zaman zaman yazılarımda ifade ettiğim gibi toplum olarak en iyi yaptığımız iş; incir çekirdeğini oldurmayacak meseleleri büyüterek tartışmak! Bir de küçücük başarıları abartarak sanki çok büyük başarı elde etmiş gibi şişinmek, küçük eleştirilere bile tahammül göstermeyerek eleştirenleri aşağılamak!

Cihan Saraç

02 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
AİLE HEKİMLERİ YENİ ÜCRET YÖNETMELİĞİ VE HAK KAYBI
Dünya ve Türkiye ciddi bir Pandemi sürecinden geçiyor. Burada en büyük yükü ise sağlık çalışanları çekiyor.  Doktorlar, Aile Hekimleri, Hemşireler, Ebeler, Sağlık memurları, Hizmetli kadrosu Büyük bir savaşın içinde ve hastalıkla mücadele ediyor. 

Mustafa Yıldırım

02 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
Çeşmeli Konak
Bayramın ikinci günü davet edildiğimiz Gölcük’ün Nüzhetiye köyüne yaklaştıkça aklıma düşen, şairini ve şiirini hatırlayamadığım “yaklaştıkça yaklaştığından ayrı” dizelerini arka planda zihnim mırıldanıyor.

Turan Güzel

01 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
TEŞEKKÜRLER OĞUZHAN ASİLTÜRK
Bir ayağı değil bütün cismani varlığı itibarıyla çukurda bulunan ( yaş 90 ) Sayın Oğuzhan Asiltürk, sanki on yedilik bir tutku, arzu, şehvet ile veryansın edip durmakta Saadet partisi ve onun genel başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun durduğu kimlikli duruşa karşın.

İbrahim Halil Er

01 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
DOĞU PERİNÇEK'İN İRAN'DAKİ TOPLANTIYA KATILIŞININ DEĞERLENDİRMESİ
Bugünlerde Doğu  Perinçek'in İran'daki İslam'i Uyanış Konferansına Türkiye'yi temsilen katılması çok konuşulmaktadır. Tabi ki insanların şaşkınlığı İslami  Uyanış kongresine Türkiye'deki bir sol hareketin ve İslam ile ilgisi olmayan bir kişinin katılmış olmasından dolayıdır.

Zeki Özdemir

31 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
PETROL KUYULARINA BETON DÖKÜLDÜ! TÜNEL VE METROLARA TOPRAK DÖKÜLDÜ!
Uzmanların ve bilim adamlarının verdiği bilgilere göre; yerli, yabancı, Batılı, Amerikalı, Rus şirket ve kurumların açıklamalarına göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki petrolün niteliği, kalitesi ve derinliği Kuzey Irak ve Suriye'deki petrol ile aynı.

Semih Gürel

26 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
YENİ SEZON BAŞLARKEN
2021-2022 sezonuna doğru ilerlerken, sezon başlangıcında en önemli sınavı Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayan Galatasaray verdi. Sarı-kırmızılılar köklü Hollanda ekibine deplasmandaki maçta 5-1 yenildi.

Mustafa Tunç

24 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
AK Parti’nin Geleceği
Ak Parti 2002 yılında iktidar oldu. İlk 8 yılı öyle sancılı değildi. Arap baharı 2010, Suriye’deki iç savaş 2011 yılında başladı. Türkiye’deki çözüm süreci 2015 Temmuz’unda bitti. 15 Temmuz darbe girişimi ise bir yıl sonra 2016 yılında yaşandı. Bu gelişmelerin Türkiye ekonomisine ve demokrasisine ağır yansımaları oldu...

Sadık Uslu

23 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
Finansal Sistem Çökerken!
Dünya finans sistemi çökmek üzere. İnsanlığın ihtiyaçlarına cevap vermesi de mümkün görünmüyor. Borca dayalı bir para üretme kurgusu ve kredi adı altında üretilen temelsiz bir para modeli, sistemin icatçı gurubunu tek taraflı bir avantaja sokuyor. Buna karşılık, tüm insanlığı da zorunlu köleliğe itiyor...

Müslüm Aktürk

22 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
ISPARTA’NIN BAKIMSIZ MİSAFİR SALONU
Yaklaşık üç buçuk yıldan beri Isparta’dayız. “Memnun musunuz?” diye sorduklarında aşağı yukarı şöyle cevap veriyoruz: “İstanbul’dan sonra Isparta bize ‘tatil yeri’ gibi geldi. Sakin, kafa dinlenecek bir şehir. Ayrıca başta İstanbul olmak üzere birçok kente göre daha güvenli; hırsızlık, kavga gürültü diğer illere göre daha az…

İbrahim Yerlikaya

19 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
DEDE ÖMER HALVETİ III
Muhammed Harezmî hazretleri vefat edeceklerinde yerine Pîr Ömer Halvetî'yi tayin etti ve; "Yüksek sırları ve manaları bilen ve akranından önde olan Pîr Ömer Halvetî vekilimizdir."

AHMET ÇAKAROĞLU

12 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
BÜTÜN CEMAATLER KAPATILSIN MI?
Adnan OKTAR ve yandaşlarına karşı yapılan OPERASYONU bizler de takdirle karşıladık. DEVLETİN KANUNLARI VAR. İSTİHBARATI VAR. YANLIŞ YAPANLARI CEZALANDIRSIN. Ancak; 15 Temnuz Darbe Teşebbüsü sonrası  “BÜTÜN CEMAATLER POTANSİYEL FETO ADAYIDIR. HEPSİ DERHAL KAPATILMALIDIR” diye ortalığı velveleye veren ancak bir netice alamayan köftehorlara da yeniden gün doğdu.

YUSUF POLAT

12 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
Şenol Güneş Trabzonspor taraftarını kızdırdı
Bir televizyon kanalının sorularını yanıtlayan teknik direktör Fabio Capello, Türkiye'nin son dönemdeki performansını değerlendirdi. Capello, Ay Yıldızlılar'ın Euro 2020'deki performansıyla ilgili olarak, "Türkiye, Euro 2020'de sahada yok gibiydi" dedi.

VEHBİ KARA

07 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
Faşizmin Ana İlkeleri ve Özellikleri
Milliyetçi işçi hareketlerinden ilham alan ilk faşist hareketler, İtalya'da 1. Dünya savaşı esnasında sol fikirleri, sağcı ve ırkçı unsurlarla birleştirerek; komünizm başta olmak üzere bütün ideolojilere savaş açmıştır.

ABDULLAH HAKSEVER

27 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Uyanın ve utanın!
”Ölçüsü.! islâmiyet, şeriât ve ehl-i sünnet değilde; şöhret, menfaat yada siyaset olan müselmanın akıbeti berbâd olur. Bakıyorsunuz.! İçinde; Alim, Seyda, müftü, Şeyh, Hoca vb bir toplulukta ve benzeri yerlerde konuşuluyor:

İsmail Okutan

26 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
DÜNYA SİYON KRALLIĞI
Vaat edilmiş topraklara veya Dünya Siyon krallığına ulaşmak için tasarlanmış öncü bir devlet öncü kuvvetidir Amerika. Bu hedefe varmak için oluşturulmaya çalışılan yeni dünya düzenin görünen aktörü Amerika olabilir ama gerçekte aktör Siyonizm ve dolayısıyla İsrail Çete devletidir.

UĞUR AKKAYA

22 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
AB ile Türkiye İlişkileri
Türkiye ile AB ilişkileri her ne kadar iyi gitmese de ilişkiler tamamen koparılmış değil ama git gide umutlar tükenme noktasına gelse de AB ne Türkiye’yi AB’ye almak istiyor ne de Türkiye’siz yapabiliyor

Halit Develioğlu

12 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
İSTANBUL’U HAKKIN İNAYETİYLE FETH EDEN İNSANLAR VE AKSEKİ KEMALLEDDİN HZ.
Kutlu şehir İstanbul'un maneviyatına öyle erler hizmet etti ki şehri selamlamaya çıktığınızda adım başı bu hali hissediyorsunuz. Nime’l ceyş hazaratı, fethin heyecanını asırlar öncesinden duymuşçasına bu sefere iştirak ettiler.

Selmâni Fânî

06 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Hocam, zalimin alın saçından tut ve yola getir !
Ehali bir hocayı, din alimini  mal dünyası için değil sırf takvası için sever! İmâmi Rabbânî evladı beynennâs Piran tasarrufuna mazhar ve masdar olmalılar ki ehali hakikî tarikat ehlini tanısın, sevsin ve gönül sultanı bilsin!

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
“KUTUB”LAŞALIM
Dünya büyük bir buhranın içinde ve biz hala sen – ben – öteki – beriki olarak yaşamımızı sürdürüyoruz. Aynı coğrafyada aynı din ve dil ekseninde birbirimizden öylesine kopartıldık ki, neredeyse birbirimize yabancı hale geldik.

İsmail Hakkı Pamukoğlu

28 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
NEREDESİN DELİ PAŞAM ?
Kendi halkına zulmeden devlet deyince ilk aklınıza gelen devletler diktatör devletler oldu değil mi? Evet çünkü O Devletler, iktidarları uğruna veyahut hükümdarlığının düşmesi tehlikesiyle, kendisine muhalif olan milletini öldürmekten çekinmemiş...

MESUT HAKSEVER

12 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
FARKINDA MISINIZ..?!?!?
Yaklaşık 100 küsûr yıllık bir süreden bu tarafa doğru, bu ülkede; kendisini çağdaş, ilerici,  batıcı, laik, atatürkçü vb sıfat ve vasıflarla(!) ifâde eden kişilerin çok büyük bir kısmı;[ insanımızın çoğunun yapmaya çalıştığı üzere] hayatını dinine göre yaşamaya çalışan Dindar insanlara, faiz/kredi almayanlara, İslâmî tesettürün icâbı örtünenlere vb vs değer yargılarına göre yaşamaya çalışanlara; gerici, çağdışı, yobaz ve benzeri cümlelerle, kendilerince aşağılamaya çalıştılar!..

Dr. Mir Mehmet Öztürk

19 Mart 2021 | Tüm Yazıları
Çanakkale geçilmez
Parçalanmış ay, kayıpta güneş Yağıyor ordular, geliyor peş peş… Sağa sola çarpıyor hortlamış bir leş Bu gelen İngiliz mi? Yok yok bir serkeş Dünya toplanmış ufak bir adaya

EREN TALHA ALTUN

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
SOSYAL MEDYA - ULUSAL GÜVENLİK - SİBER SALDIRILAR
Başta Facebook, Twitter, İnstagram olmak üzere, sosyal medya platformlarının artık bir ulusal güvenlik meselesi haline geldiğini ve konu ile ilgili adımların atıldığı gibi yaptırımlarında en ağır şekilde uygulanması gerektiğini vurgulamak gerek..

Özgür Sanal

07 Aralık 2020 | Tüm Yazıları
BAHAİLİK DİNİ HAKKINDA BİR MAKALE
Film arşivlerinde gezerken ilginç bir kayda rastladım. 1912'de Newyork’ ta çekilmiş , 8 dakikalık bu filmde, Bahailik dininin o dönemki , lideri Abdülbaha isimli şahıs,  ABD’nin büyük şehri Newyork’a gelmiş .

Prof. Dr. Mustafa Eravcı

21 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
Marka Belediyecilik: Etimesgut
Pandemi sürecinde Türkiye’deki bütün belediyeler hemen hemen hareket edemez durumdalar. Zira öncelikler, kapasite kullanımları değişmiştir veya belirgin bir stratejileri söz konusu değildir.

Yasin Hakan Karagözlü

16 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
BİR KARDEŞİM GİTTİ ÜÇ KAHRAMAN AĞABEYİM OLDU
Kardeşim Polis memuru Kadir Cihan Karagözlü 7 Haziran 2016 tarihinde Vezneciler saldırısında şehit düştü... O şehit oldu biz paramparça olduk.. Herkes el uzattı ve yanımızda oldu. Allah herkesten razı olsun. Ama değinmek istediğim kişiler işte yukarıda yazdığım gibi kanımdan canımdan abim gibi kardeşim gibi yanımızdaydı.

Zati Ürer

12 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
NİFAK ODAKLARI VE HAMİLERİ
42 yıl önce nifakla iç savaş noktasına getirilmiştik de bugün her alanda lazım yetişmiş insan gücümüzü yitirmiştik. Kalmadı  kendilerine dünya, ikisi de merhum Demirel ile Ecevit, belki farkında değillerdi ama zıtlaşmalarıyla sağ sol çatışmalarının hamisi olmuşlardı. Yangına körükle gidiyorlardı hep.

Av. Mehmet Ballı

02 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
YENİÇAĞ YAZARI’NDAN AHMET GELİŞGEN HOCA’YA İFTİRA![1]
Yeniçağ Gazetesi Yazarı Arslan Tekin, 2 Ekim 2020 tarihli köşe yazısının son kısmında, Dr. Ahmet Gelişgen hoca’ya akıl almaz bir iftirada bulundu. Arslan Tekin, Gelişgen hoca’yı tanımaz. Demek ki Arslan Tekin, birilerinin söylediği şekilde kaleminin dilini kaydırıverdi...

Kevser Çakır

30 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
AĞLAYACAKSANIZ OYNAMAYALIM
Hayatta candan daha değerli şeyler vardır. Terör örgütü tarafından baskına uğrayan bir evden kaçırılan bir kız çocuğunu düşününce anlarsınız bunu, evlatlarının gözü önünde tecavüze uğrayan kadını, köyün meydanında bağlanıp yakılan sivilleri düşününce ve onları görüp aklını kaybedenleri...

Mehmet Berat Tural

15 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
İktidar Şehveti
Bendeniz, gündeminde siyeri ve tarihi tutmaya çalışan, yaptığı/yapacağı konuşmalarda geçmişimizden referanslarla değerlendirmelerde bulunma gayretinde olan biriyim. Dolayısıyla gelen soru ve eleştiriler de bu minvalde. İslam’ın ilk dönemlerinde yaşanan hadiseler, Hz. Osman ile başlayan zor ve nazik durumlar, Ebuzer’in muhalefet tavrı, Hz. Ali’nin duruşu, Cemel, Sıffin, Kerbela derken çok derin ve nazik konuları konuşmak, izah etmek zorunda kalıyoruz. 

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?