İnternet Yazarları

İsmail Okutan

16 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
KENDİNE DÜRÜST OLMAYAN BAŞKASINI DÜZELTMEZ
Bizim ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada Müslümanlar Dünya Sağlık Örgütü'nün Covit aldatmacasının görünmeyen demir pençesinde 19 takla atarken Gazze'de Müslümanlar maske ...

AHMET ÇAKAROĞLU

15 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
TEVBEMİZ KABUL OLDU MU? AFFEDİLDİK Mİ?
Kuran ve Sünnette AKLIMIZIN, HAYALİMİZİN BİLE ÇOK İLERİSİNDE MÜJDELER VAAD EDİLMİŞTİR.. BU SORUYA ASLA HAYIR DİYE CEVAP VERİLEMEZ. ANCAK: UYARI YAPMAKTA FAYDA VAR..

Ali Dutal

14 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Hangi Virüs Daha Tehlikeli
İnsanlık tarihinde öldürücü etkisi çok yüksek olan virüsleri görüyoruz. Bu virüsler milyonlarca insanı telef etmiş, milyonlarcasını da olumsuz etkilemiştir. Şu anda dünya insanının nerdeyse tamına yakının başı COVİD-19 virüsüyle dertte ve milyonlarca insan bu virüsten hayatı kaybetti kaybetmeye devam etmektedir.

VEHBİ KARA

14 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Atatürk’ün Gerçek İsmi Nedir?
Bir çok okuyucu ve yorumcu ilk Cumhurbaşkanımız ve aynı zamanda CHP Genel Başkanının ismini niçin yazmadığımı merak etmiş. Devamlı surette aynı soruları tekrar ediyorlar.

Selmâni Fânî

12 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Hocam, katil olmuyormuyuz ! ! !
Bugün , sevadı azam câmiası, din uleması, hocalar ve fetva makamları küllühüm ecmaini kurani kerimde ayeti celileler ile nehyedilen bir menhiyata hem kavlî hem fiilî cevaz vermiş veziyettedirler !

Mustafa Tunç

09 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
İbn Rüşd’e Göre Din Felsefe İlişkisi
İbn Rüşd’e göre din, felsefenin öğrenilmesini teşvik etmektedir. O bu amaçla; “Onlar, göklerin ve yerin yaratılışını düşünürler” (Âl-i İmrân, 191), “Ey basiret sahipleri ibret alın” (Haşr, 3), “Bakmazlar mı deveye; nasıl yaratılmıştır? Gök, nasıl yükseltilmiştir? (Gâşiye, 17) gibi ayetleri delil göstermiştir.

Zeki Özdemir

07 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
REALİTE-2
Ayrıca, terörle mücadele, egemenlik, savunma ve dış politika alanlarında Türkiye son 20 yılda çok büyük, tarihi ve hayati  işler başarmıştır. Realite nedir?

Semih Gürel

06 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
BEŞİKTAŞ ŞAMPİ...
Süper Lig'de 37. hafta geride kaldı. Lider Beşiktaş, evinde ağırladığı Hatayspor'u tam 7-0 mağlup etti. Larin attığı 4 golle maçta yıldızlaştı; sakat Aboubakar ve Cenk Tosun'u aratmadı.

Turan Güzel

05 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
EBRAR(LAR) ÖLMESİN
Ömesin yavrularımız ve her çocuk gibi gülmenin, koşmanın, oyunlar oynamanın, annesi, babası ve tüm sevdiklerinin göz ve gönül aydınlığı olsunlar. Ölmesin Ebrar-lar ve kocaman bir devlet ve elbette necip bir milletin tereyağından kıl çeker gibi halledeceği basit bir sorun sebebiyle ciğerparelerimiz ölmesinler.

Mustafa Yıldırım

03 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
DÜNYANIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ
Başımıza gelen birçok hadiselerden, insanı ve kâinatı doğumundan ölümüne kadar, tarihten bu güne kadar çok büyük bir iradenin idare etmekte olduğunu biliyoruz.

Müslüm Aktürk

03 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
KARABAĞ KOMİSYONU
“Ermenilere soykırım uygulandı” yalanıyla bir kez daha gördük ki; dünyayı lobiciler yönetiyor… Lobiler her ülkede, “hükümetleri etkilemek amacıyla” faaliyetlerini sürdürüyorlar.

İbrahim Yerlikaya

02 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
NECMEDDİN KÜBRA VE MOĞOLLAR VE ONLARLA CİHADI - III
İslam dünyasından başlayıp, Anadolu v dahi bütün çoğrafya da uç sınırlara kadar dayanan Moğol istilası konusunda kaynaklara bakıldığında insanlık tarihi için bir facia denilebilir.

İsmail Hakkı Pamukoğlu

28 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
NEREDESİN DELİ PAŞAM ?
Kendi halkına zulmeden devlet deyince ilk aklınıza gelen devletler diktatör devletler oldu değil mi? Evet çünkü O Devletler, iktidarları uğruna veyahut hükümdarlığının düşmesi tehlikesiyle, kendisine muhalif olan milletini öldürmekten çekinmemiş...

Sadık Uslu

26 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
Trajikomik Cinnet: THODEX
Varsayım. Varsaymak. Olmayan bir şeyi varmış gibi kabul etmek. Olmayan bir şeyi sembolle ifadelendirmek. Olmayan bir şeye iman etmek. Olmayan bir şeye yüksek değerler vermek.

İbrahim Halil Er

24 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
ÇAD DEVLET BAŞKANI İDRİS DEBY ITNO ÖLDÜRÜLDÜ
İdris Deby muhaliflerin saldırısı sonucu öldürüldü. Yerine oğlu geçti. Çad'ın kuzey bölgesindeki Kur'an kabilesinin yaşadığı bölge olup isyan halindeydi. Burada isyancılarla savaşan orduya yaptığı moral ziyareti sırasında öldürüldü.

MESUT HAKSEVER

12 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
FARKINDA MISINIZ..?!?!?
Yaklaşık 100 küsûr yıllık bir süreden bu tarafa doğru, bu ülkede; kendisini çağdaş, ilerici,  batıcı, laik, atatürkçü vb sıfat ve vasıflarla(!) ifâde eden kişilerin çok büyük bir kısmı;[ insanımızın çoğunun yapmaya çalıştığı üzere] hayatını dinine göre yaşamaya çalışan Dindar insanlara, faiz/kredi almayanlara, İslâmî tesettürün icâbı örtünenlere vb vs değer yargılarına göre yaşamaya çalışanlara; gerici, çağdışı, yobaz ve benzeri cümlelerle, kendilerince aşağılamaya çalıştılar!..

Dr. Mir Mehmet Öztürk

19 Mart 2021 | Tüm Yazıları
Çanakkale geçilmez
Parçalanmış ay, kayıpta güneş Yağıyor ordular, geliyor peş peş… Sağa sola çarpıyor hortlamış bir leş Bu gelen İngiliz mi? Yok yok bir serkeş Dünya toplanmış ufak bir adaya

Halit Develioğlu

06 Mart 2021 | Tüm Yazıları
MURAD PAŞA CAMİİ HAZİRESİ VE İBRAHİM EFENDİ 
Sur İçi İstanbulunun en merkezi yerlerinden biride Aksaray semtidir. Aksaray'da da en dikkat çeken tarihi yapıların başında Murad Paşa Camii gelir. Bu yazıda camii ve onun zengin haziresinden bahsedeceğim. 

Cihan Saraç

04 Mart 2021 | Tüm Yazıları
Yine Erdoğan ve onu sevenler hedefte
Ne bu ülkeye hizmet için gelen ve vatandaşı için aşkla çalışan Cumhurbaşkani Recep Tayyip Erdoğan’ı ne de onu yürekten sevenleri devirmeyi başaramayacaklar.....

EREN TALHA ALTUN

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
SOSYAL MEDYA - ULUSAL GÜVENLİK - SİBER SALDIRILAR
Başta Facebook, Twitter, İnstagram olmak üzere, sosyal medya platformlarının artık bir ulusal güvenlik meselesi haline geldiğini ve konu ile ilgili adımların atıldığı gibi yaptırımlarında en ağır şekilde uygulanması gerektiğini vurgulamak gerek..

Özgür Sanal

07 Aralık 2020 | Tüm Yazıları
BAHAİLİK DİNİ HAKKINDA BİR MAKALE
Film arşivlerinde gezerken ilginç bir kayda rastladım. 1912'de Newyork’ ta çekilmiş , 8 dakikalık bu filmde, Bahailik dininin o dönemki , lideri Abdülbaha isimli şahıs,  ABD’nin büyük şehri Newyork’a gelmiş .

Prof. Dr. Mustafa Eravcı

21 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
Marka Belediyecilik: Etimesgut
Pandemi sürecinde Türkiye’deki bütün belediyeler hemen hemen hareket edemez durumdalar. Zira öncelikler, kapasite kullanımları değişmiştir veya belirgin bir stratejileri söz konusu değildir.

Yasin Hakan Karagözlü

16 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
BİR KARDEŞİM GİTTİ ÜÇ KAHRAMAN AĞABEYİM OLDU
Kardeşim Polis memuru Kadir Cihan Karagözlü 7 Haziran 2016 tarihinde Vezneciler saldırısında şehit düştü... O şehit oldu biz paramparça olduk.. Herkes el uzattı ve yanımızda oldu. Allah herkesten razı olsun. Ama değinmek istediğim kişiler işte yukarıda yazdığım gibi kanımdan canımdan abim gibi kardeşim gibi yanımızdaydı.

Zati Ürer

12 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
NİFAK ODAKLARI VE HAMİLERİ
42 yıl önce nifakla iç savaş noktasına getirilmiştik de bugün her alanda lazım yetişmiş insan gücümüzü yitirmiştik. Kalmadı  kendilerine dünya, ikisi de merhum Demirel ile Ecevit, belki farkında değillerdi ama zıtlaşmalarıyla sağ sol çatışmalarının hamisi olmuşlardı. Yangına körükle gidiyorlardı hep.

Av. Mehmet Ballı

02 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
YENİÇAĞ YAZARI’NDAN AHMET GELİŞGEN HOCA’YA İFTİRA![1]
Yeniçağ Gazetesi Yazarı Arslan Tekin, 2 Ekim 2020 tarihli köşe yazısının son kısmında, Dr. Ahmet Gelişgen hoca’ya akıl almaz bir iftirada bulundu. Arslan Tekin, Gelişgen hoca’yı tanımaz. Demek ki Arslan Tekin, birilerinin söylediği şekilde kaleminin dilini kaydırıverdi...

Kevser Çakır

30 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
AĞLAYACAKSANIZ OYNAMAYALIM
Hayatta candan daha değerli şeyler vardır. Terör örgütü tarafından baskına uğrayan bir evden kaçırılan bir kız çocuğunu düşününce anlarsınız bunu, evlatlarının gözü önünde tecavüze uğrayan kadını, köyün meydanında bağlanıp yakılan sivilleri düşününce ve onları görüp aklını kaybedenleri...

Mehmet Berat Tural

15 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
İktidar Şehveti
Bendeniz, gündeminde siyeri ve tarihi tutmaya çalışan, yaptığı/yapacağı konuşmalarda geçmişimizden referanslarla değerlendirmelerde bulunma gayretinde olan biriyim. Dolayısıyla gelen soru ve eleştiriler de bu minvalde. İslam’ın ilk dönemlerinde yaşanan hadiseler, Hz. Osman ile başlayan zor ve nazik durumlar, Ebuzer’in muhalefet tavrı, Hz. Ali’nin duruşu, Cemel, Sıffin, Kerbela derken çok derin ve nazik konuları konuşmak, izah etmek zorunda kalıyoruz. 

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Neden ?
Ülkemizde siyaset kurumunu oluşturan yapıların kural tanımazlıkları ve güçlü propaganda kanallarına sahip olmaları nedeniyle; farklı taraflarda bulunan toplum fertleri birbirlerini hedef olarak görmeye başladı.

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?