İnternet Yazarları

Ali Dutal

28 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
Cübbeli Neyin Peşinde Olabilir?
Kamuoyunun “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak yakından tanıdığı Ahmet ÜNLÜ son zamanlarda televizyonlarda dikkat çeken sözlerle fazlaca görülmeye başladı. Şunu aklınızın bir kenarına not ediniz...

İsmail Hakkı Pamukoğlu

28 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
Bu devleti kim kurdu?
Dünya tarihinde darbelerin neredeyse her ülkede yapılmış olması, toplumları buna alışık hale getirmiştir. İnsanoğlundaki dünya hırsı, saltanat hırsı, olduğu müddetçe de herhalde kıyamete kadar devam edecek bir olaydır darbe.

Zeki Özdemir

28 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
SİYASET
Siyaset ile ilgili çok kısa bir kaç hususu belirtmek  isterim. Siyaset adeta vebalı anlamında kullanılan, propaganda, ayrışma, parçalanma ve bölünme olgusu ve aracı değildir. Siyaset öcü değildir, tu kaka değildir.

Yasin Hakan Karagözlü

28 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
Aslan kardeşim Kadir Cihan Karagözlü
Doktor geldi, yanında emniyet müdürü önce sessizce bakıştık, doktorun kelimeler ağzında düğüm düğüm olmuş sessizce başımız sağolsun dedi ardından emniyet müdürü babama sarılarak "Vatan sağolsun" dedi.  İşte o an yüreğime oturan tarifsiz acıyı hissettim..

Mustafa Tunç

27 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
Covid-19’a Nasıl Direnebiliriz
Covid-19 tahmin ettiğimizden de dirençli çıktı. Önlemleri ciddiye almıyoruz ve aşı da bulunmadı. Sürü bağışıklığı fikri ise en başında iflas etti. Mart ayında başlayan önlemlerin bu kadar uzun sürmesi herkesin canını çok sıktı.

Turan Güzel

27 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
HIZLI YAŞAM
Hızlı, çok hızlı bir hayat yaşıyoruz. Sağımız, solumuz, ailemiz, konu komşu herkes bize bunun böyle olmasını öğrettiler. Onlarada televizyonlar, gazeteler ve koca koca bilim (!) adamları böyle yükleme yapmışlardı ve dolayısıyla onlar isteye istemeye hızlı yaşayanlar kervanına katıldılar...

Halit Develioğlu

26 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
SALI (NİŞANCI) TEKKESİ VE HAZİRESİ
Her adımımızda tarih kokan, maneviyat dünyamıza etki eden Sur İçi, İstanbul'da kurulan kadim tarikat-ı aliyye içinden günümüze kadar devam Cerrahiyye yolunun merkezi konumuna gelmiştir. Günümüzde Fatih'in sokaklarında ara kalmış Cerrahiliğin Salı Tekkesini inceleyeceğiz.

İbrahim Yerlikaya

26 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
AHİ EVRANIN KERAMETLERİ-1
Ahi Evran ve Hünkâr Hacı Bektaş arasındaki arkadaşlık ve velayetname de geçen her ikisi için anlatılan kerametler, Öncelikle Hacı Bektaş Velî ile Ahi Evran’ın görüştükleri yer olan Kırşehir ile ilgili bilgi verelim.

Özgür Sanal

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
ERZURUM SEYAHATİ (2)
Daha  önce  bahsettiğim ağustos  ayı yıllık izinde yaptığım Erzurum  seyahati  konusuyla  alakalı  yazıma devam ediyorum. Erzurum kent merkezinde  tarihi yapıların önünü etrafını açma çalışmaları olumludur.

Zati Ürer

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
KILAVUZ SEÇİMİ
Akıl, bilim, din, ideoloji…Hangisi mutlu ve özgür olabilmek için kılavuz olmalı? Tarih, şiir, destan, hikâye, roman, tiyatro, film senaryoları, olan biten hakkında haberler, yazılar, karikatürler…

Semih Gürel

23 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
SÜPER LİG'DE İKİNCİ HAFTA GERİDE KALDI
Süper Lig'de ikinci hafta geride kaldı. Galatasaray yoluna ikide iki yaparak devam etti. Son şampiyon Medipol Başakşehir'i deplasmanda 2 golle geçen sarı-kırmızılılar şampiyonluk için en büyük favorilerden biri olduğunu yine gösterdi.

İsmail Okutan

18 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
KUTLU BİR KERVAN YOLA ÇIKMALI
İçimde kurbanlık koyunlar gibi biner biner ritmik saymalarla öldürülen insan denizi, kafamın içi savaşta ölen çocukların çığlıklarıyla dolu. Dünyanın duymadığı, duymak istemediği uğultular kulaklarımı sağır ediyor.

Dr. Mir Mehmet Öztürk

10 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
Erol Mütercimler ve Bilinçaltı kusması Üzerine
Yıl 2020 ve biz hala sınıfsal bir ayrıma tabi tutulmanın sancılarıyla kıvranıyoruz. Beyaz adam, yine yapıyor yapacağını. Aynı tabaktan yemek yemediği gibi, siyah adamın yemek yeme hakkını dahi gasp ediyor.

Cihan Saraç

18 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
ANKARA ZİYARETİMDE BAKAN SOYLU İLE…
Süleyman Soylu, siyasi bir kimlikten gelen bir ailenin evladı ve her kademede görev almış siyasetçi. Kısacası bu işin mutfağından geçmiş biri. Tecrübelerine öngörülerine her zaman değer verdiğim bir insan.

Mehmet Berat Tural

15 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
İktidar Şehveti
Bendeniz, gündeminde siyeri ve tarihi tutmaya çalışan, yaptığı/yapacağı konuşmalarda geçmişimizden referanslarla değerlendirmelerde bulunma gayretinde olan biriyim. Dolayısıyla gelen soru ve eleştiriler de bu minvalde. İslam’ın ilk dönemlerinde yaşanan hadiseler, Hz. Osman ile başlayan zor ve nazik durumlar, Ebuzer’in muhalefet tavrı, Hz. Ali’nin duruşu, Cemel, Sıffin, Kerbela derken çok derin ve nazik konuları konuşmak, izah etmek zorunda kalıyoruz. 

Müslüm Aktürk

04 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
ÖZGÜR TANDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM
Diş Hekimi Fazlı Özgür Tandoğan İYİ Parti’nin Eğirdir Kurucu İlçe Başkanlığı görevinden sonra Isparta İl Başkanlığı görevine atandı. İki yıldan beri partisi için büyük özveriyle çalıştı. İcralık duruma gelen borç batağındaki teşkilatını, alacakların kapıya dayanmasından kurtardı.

Kevser Çakır

31 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Şairin Ayak İzleri
Bir sanat eserine baktığımızda, onun kim tarafından, ne amaçla, ne zaman yapıldığını merak ederiz. Komik bir ifadeyle bizi güldüren bir maske, esasında ilkel bir kabile için, insan yiyen dağ şeytanının simgesi olabilir.

Sadık Uslu

28 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Blokzincir Sistemi İslam'a Uygun Çalışılmalı - 4
Kayıt sistemleri, günümüzde, en ileri uygulama biçimini “blockchain teknolojisi” olarak gerçekleştirmektedir. Kayıt güvenliği, teknik bilgi ve teknolojik düzeyle birlikte tüm kullanıcılarına en geniş çerçevede mutabakat oluşturma imkanı sağlamaktadır.

Mustafa Yıldırım

27 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
AYASOFYA YERİNDE İSTANBUL NEREDE?
Milliyetçi, muhafazakar, dindar kesimin duygusal repertuarında her daim yer almış “Ayasofya’nın Açılışı” 86 sene sonra gerçekleşmiş oldu. Ayasofya’nın müzeden tekrar camiye dönüştürülmesi, tamamının ibadete açılması ile alakalı çelişkili söylemlere rağmen bu karar milletin hissiyatının karşılık bulması ile sonuçlanmış oldu.

İbrahim Halil Er

18 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Okullar ile ilgili bir çalışma -1
Eğitimin ilk aşaması ve ilk basamağıdır.Eğitim hayatımızı şekillendiren en önemli unsurdur.Ülkemizde ilkokulda iyi bir öğretmene rast gelen kişiler bence şanslıdırlar, çünkü bu süreçte başarısız ve mesleğini sevmeyen bir öğretmenin elinde yetişen gençler maalesef ileriki eğitim hayatında sorunlu olmuşlardır.

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Neden ?
Ülkemizde siyaset kurumunu oluşturan yapıların kural tanımazlıkları ve güçlü propaganda kanallarına sahip olmaları nedeniyle; farklı taraflarda bulunan toplum fertleri birbirlerini hedef olarak görmeye başladı.

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?

Prof. Dr. Mustafa Eravcı

19 Eylül 2019 | Tüm Yazıları
Ankara  Üçlü Zirvesinin Sonuçları
Dün Astana’nın Suriye’de uzlaşma sürecindeki garantör devletlerinin liderleri arasında yapılan beşinci üçlü toplantı gerçekleşti.Üçlü toplantıdan önce Putin, Erdoğan hem de Ruhani ile bakanları ve danışmanları arasında ayrı görüşmelerde bulundu. Heyetler arası görüşmelerden sonra  üçlü zirve vuku buldu.