İnternet Yazarları

Özgür Sanal

15 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
 İSTANBUL MİLLETVEKİLİ EMANUEL KARASU
31 Mart vakıasının en önemli liderlerinden birisi. İsmi Avukat EmanuelKarasu.Sultan 2. Abdülhamit’e  hal kararını bildiren 4 kişilik hal heyetindeki Musevi İstanbul milletvekili.

Mehmet Berat Tural

15 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
İktidar Şehveti
Bendeniz, gündeminde siyeri ve tarihi tutmaya çalışan, yaptığı/yapacağı konuşmalarda geçmişimizden referanslarla değerlendirmelerde bulunma gayretinde olan biriyim. Dolayısıyla gelen soru ve eleştiriler de bu minvalde. İslam’ın ilk dönemlerinde yaşanan hadiseler, Hz. Osman ile başlayan zor ve nazik durumlar, Ebuzer’in muhalefet tavrı, Hz. Ali’nin duruşu, Cemel, Sıffin, Kerbela derken çok derin ve nazik konuları konuşmak, izah etmek zorunda kalıyoruz. 

İbrahim Yerlikaya

14 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
FÜTÜVVETNAMELER-3
Fütüvvet kavramı ile fütüvvetin muhtevasını çizen ve fütüvvetin erkân ve adabı hakkında bilgi veren eserlere genel bir ifade ile “fütüvvet-name” denilmektedir. Daha çok risâle şeklinde kaleme alınan bu eserlere, Arapça’da “Kitabü’l-Fütüvve”, Farsça’da ve Türkçe’de “Fütüvvet-name” denilmektedir.

Ali Dutal

14 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
KADININ DÜŞMANI KADINDIR!
Emperyalist güdümlü kesimlerin emperyalistlerin emellerini gerçekleştirmek için kullandıkları en önemli araçları kadınlardır. Kadınlar; çünkü, kadınların zihinlerini bozmadan aileyi bozamayacaklarını bildikleri için tüm çalışmalar kadın üzerinedir.

Zeki Özdemir

14 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
S-400'LER AKTİVE EDİLDİ
Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş Temmuz ayında yaptığı bir konuşmada S-400'lerin eğitimlerinin devam ettiğini, programın planlandığı gibi ilerlediğini, eğitim için de sistemlerin zaten aktif hale getirilmesinin zorunlu olduğunu belirtmişti. Eğitimlerin devam ettiğine göre tüm sistemlerin aktif halde olduğunu ifade etmişti.

Halit Develioğlu

13 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
YA’KÛB GERMİYANÎ HAZRETLERİ
Osmanlı âlimlerinden ve ehli tasavvuf bir zattır.Anadolu’nun batısında bulunan Germiyan (Kütahya) vilâyetinin, Şeyhli nâmıyla bilinen köyündendir.İsmi Ya’kûb, nisbeti Germiyânî’dir.

Turan Güzel

13 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
KIRGINCA
Kırgıncayız hepimiz bir diğerimize karşın. Yığınlarca birikintilerimiz ve bu birikintilerden kalan yaralayıcı, yakıcı ve unutulması mümkün olmayan  tortular var. Öyle, tavşan dağa küsmüş dağın da haberi olmamış cinsinden değil. Düpedüz, alani ve sağırın duyduğu ve körün gördüğü cinsten kırgıncalıklar...

Semih Gürel

08 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
LİG ŞAMPİYONU ÖN ELEME OYNAYACAK
Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Medipol Başakşehir, Avrupa Ligi son 16 turu mücadelesinde Danimarka ekibi Kopenhag'a elendi. Bu sonuçla artık şampiyon olan Türk takımları direkt olarak  Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkını kaybetmiş oldu.

İsmail Okutan

07 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
İZZET VE ŞEREF ANCAK İSLAMDADIR
Tarihin her döneminde zaman zaman gündemi işgal eden hararetli tartışmalara, ayrılıklara, çözümlemelere, Müslümanların birbirlerine karşı cephe almalarına neden olan milliyetçilik süreç içinde ırkçılığa dönüşüp Müslüman toplumları birbirine düşman hale getirmiştir.

Zati Ürer

06 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
BESTE (BİLİM EDEBİYAT SANAT TARİH EL ELE)
Beste özlemi içideyim dostlarım beste! Yani  Bilim, Edebiyat, Sanat, Tarih El ele. Atatürk’ün 10.Yıl Nutku’nda gösterdiği millî ülküyle ilerleyebilmek için bütünleştirici harç olsun beste!

Müslüm Aktürk

04 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
ÖZGÜR TANDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM
Diş Hekimi Fazlı Özgür Tandoğan İYİ Parti’nin Eğirdir Kurucu İlçe Başkanlığı görevinden sonra Isparta İl Başkanlığı görevine atandı. İki yıldan beri partisi için büyük özveriyle çalıştı. İcralık duruma gelen borç batağındaki teşkilatını, alacakların kapıya dayanmasından kurtardı.

İsmail Hakkı Pamukoğlu

31 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
STOCKHOLM SENDROMU – CELLADIN AŞKI
Stockholm sendromu denilen durum, kısaca  bir mağdurun kendisini mağdur eden şahsa muhabbet beslemesi olarak tanımlanabilen bir psikolojik hastalıktır. Yani hastalıktır...

Kevser Çakır

31 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Şairin Ayak İzleri
Bir sanat eserine baktığımızda, onun kim tarafından, ne amaçla, ne zaman yapıldığını merak ederiz. Komik bir ifadeyle bizi güldüren bir maske, esasında ilkel bir kabile için, insan yiyen dağ şeytanının simgesi olabilir.

Sadık Uslu

28 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Blokzincir Sistemi İslam'a Uygun Çalışılmalı - 4
Kayıt sistemleri, günümüzde, en ileri uygulama biçimini “blockchain teknolojisi” olarak gerçekleştirmektedir. Kayıt güvenliği, teknik bilgi ve teknolojik düzeyle birlikte tüm kullanıcılarına en geniş çerçevede mutabakat oluşturma imkanı sağlamaktadır.

Mustafa Yıldırım

27 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
AYASOFYA YERİNDE İSTANBUL NEREDE?
Milliyetçi, muhafazakar, dindar kesimin duygusal repertuarında her daim yer almış “Ayasofya’nın Açılışı” 86 sene sonra gerçekleşmiş oldu. Ayasofya’nın müzeden tekrar camiye dönüştürülmesi, tamamının ibadete açılması ile alakalı çelişkili söylemlere rağmen bu karar milletin hissiyatının karşılık bulması ile sonuçlanmış oldu.

İbrahim Halil Er

18 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Okullar ile ilgili bir çalışma -1
Eğitimin ilk aşaması ve ilk basamağıdır.Eğitim hayatımızı şekillendiren en önemli unsurdur.Ülkemizde ilkokulda iyi bir öğretmene rast gelen kişiler bence şanslıdırlar, çünkü bu süreçte başarısız ve mesleğini sevmeyen bir öğretmenin elinde yetişen gençler maalesef ileriki eğitim hayatında sorunlu olmuşlardır.

Dr. Mir Mehmet Öztürk

17 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
YENİ BİR GÜN VE YENİ BİR PENCERE
Artık Dünya eskisinden daha hızlı dönüyor. Kıtalar daha hızlı ayrılıyor, daha hızlı birleşiyor. Karanlık ışığın elinde oyuncak olmuş, ışık karanlığın peşinde durmadan koşuyor. Artık cinayetler gizlenmiyor.

Cihan Saraç

01 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Hoş Geldin Hamza Salih
Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisini dinlediğimde sosyal medyaya artık bir çeki düzen verilmesi için Meclis’in ve Adalet Bakanlığı’nın çalışma içinde olacağını görmek sevindiricidir.

Mustafa Tunç

28 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Bugün Günlerden YKS
Değerli üniversite adayları; öncelikle herkese TYT, AYT ve YDT’de başarılar dilerim. İnşallah hiçbiriniz hasta olmazsınız. Sınav herkes için sağlıklı geçer ve herkes istediği bölüme yetecek kadar puan alır. Sınavdan rahatlamış, omuzunuzdan büyük bir yük kalkmış olarak çıkarsınız.

Muhammed Yasir Yaman

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Türkiye'nin İleri Savunma Hattı: LİBYA
Doğu Akdeniz’e hakim olmak isteyenler 16.yüzyıldan beridir şunu iyi bilir ki, Cezayir, Tunus , Fas, Moritanya ve Libya’da gönülleri Feth etmeden, mazlumların yanında olmadan, Akdeniz’de kurulacak tüm hayaller bir beyhudelikten öteye geçmeyecektir!

Abdullatif Halveti

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
EHL-İ BEYT İLE TEVESSÜL
Ruhul-Beyan tefsirini Arapça ve Farsçadan tercüme eden Dr. Ömer Faruk Hilmi, bu değerli eseri, önce Arapça şerhetti. Kitabına,  وقاية من الطاعون والوباء بالطرق المعنوية ismini verdi. Daha sonra  bu değerli kitabı "Virüs ve Mikroplarla Yayılan Bulaşıcı TÂUN VEBÂ VE KARA ÖLÜM Salgınlarından Kurtulmanın Manevî Yolları" ismiyle Türkçeye tercüme edip yayınladı. Bu kitapta veba (salgın hastalıklara) yakalanmamak ve bulaşıcı hastalıklardan kurtulmak için Ehl-i Beyt ile Tevessül duaları bulunmaktadır.

Fatih Han Terzioğlu

19 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Neden ?
Ülkemizde siyaset kurumunu oluşturan yapıların kural tanımazlıkları ve güçlü propaganda kanallarına sahip olmaları nedeniyle; farklı taraflarda bulunan toplum fertleri birbirlerini hedef olarak görmeye başladı.

İbrahim Bedioğlu

22 Mart 2020 | Tüm Yazıları
Veba Rahmettir, diyen Sahabi Kim? Neden Böyle Dedi?
Felaketlerin bir bela olduğunu söyleyenlere karşı “bu sizler için rahmettir!” diyen Ebu Ubeyde gibi bir teslimiyetle ellerimizi açıp alemlerin rabbine yönelme vakti gelmedi mi? Yoksa hala ibret almayacak mıyız?