Gazete Yazarları

Dr. Seyfi Şahin

18 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
DEVLET BİZİM OLMADI Kİ
1839 yılından beri, devlet bizim olmadı. Padişahlar, İngiliz donanmasının korkusunda devre dışı bırakıldı. Sadrazamlar masondu. Mason demek, mutlak İngiliz kralına bağlı, Gizli teşkilat mensubu yani İngiliz casusu kişilerdi.

Uğur Canbolat

18 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
SOSYAL SERMAYE VE DUYGUSAL VERİMLİLİK
SOHBET ediyorduk geçenlerde sevdiğim bir arkadaşımla… Bunu zaman zaman yaparız. Planlı konuşma değil bunlar. Eskilerin değimiyle tamamen zuhurata tâbi olmak şeklinde gelişiyor ve akıp gidiyor.

Ali Değermenci

15 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
İŞTE DİNLERARASI DİYALOĞUN İÇYÜZÜ!
Kıymetli okuyucularımız bilirler; yazılarımızda dinlerarası diyalogun bir Vatikan projesi, gayesinin de misyonerlik, yani Hıristiyanlığı yaymak olduğunu, “milenyum”un bunu ifade ettiğini sık sık hatırlatıyoruz.

SÜLEYMAN KOCABAŞ

15 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
ERMENİLERİN İNGİLİZ VE RUSYA YAYILMACILIK VE SÖMÜRGECİLİĞİNİN ELİNDE BİR REKABET UNSURU OLARAK KULLANILMASI 1878 – 19
Anglo Sakson, bileşkesinin iki devleti İngiltere ve Amerika, yayılmacılık ve sömürgecilikte birbirlerinin ikiz kardeşleridirler. Bunlardan ilki İngiltere, 1878 – 1900 zaman diliminde Ermenileri  emelleri  uğrunda kullanmış, sonunda pes edip bu işten elini çekmiştir.

Mehmet Dilbaz

10 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
ABDÜLHAMİT VE MEDUSA 2
Medusa’nın lahdinin bulunması için Abdülhamid’in görevlendirdiği ekip sonuca ulaşmıştır. Uzun uğraşlar sonucunda, Yerebatan Sarnıcı’nın -bugün kapanan dehlizlerinde- söz konusu lahit bulunmuştur.

Serra Karaçam

09 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Biden'ın demokrasi liderliği mesajı
Başkan Biden'ın Avrupa'ya seyahatinde; ABD'nin, demokrasi ve otokrasi arasındaki küresel mücadeleye liderlik etmeye hazır olduğunu göstermek de hedeflerden biri.

Prof. Dr. Ekrem Çulfa

08 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Maneviyat Psikolojisi’ne Göre İnsanların Acı Çekmeleri, Birey ve Ailelerin Dünya ve Ahiretlerine Ne Gibi Katkılar Sağlar
Çoğu insan ya acılar çekiyor ya da acıdan besleniyorlar. Bu durumun insanımızın milli-manevi ve psikolojik dünyamıza hizmet etmesi açısından incelemeyi gerekli gördüm:

Hadi Önal

07 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
HIRS, KANAAT VE MUTLULUK
Hırs, kanaat ve mutluluk; bu üç kavramı bir arada düşündüğüm zaman aklıma hep Belçika’da Flaman Dil Okulu’nda okuduğum eski bir Asya hikâyesi gelir. Hikâye insanoğlunun yaptığı işi benimsemesini, sevmesinin mutluluk için ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır.

Turan Kışlakçı

03 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Yemen’deki Son Osmanlı valisinin Mücâdelesi
Yemen, İslam dünyâsının gözbebeğidir. Hz. Peygamber (sav) İslam dâvetine başladığı günden beri Yemenliler, bu dâvetin ilk öncüleri olmuşlardır. Bugün Endonezya’dan Fas’a kadar diyarı İslam topraklarını gezin; Yemenlilerin izini bulacaksınız.

Ahmet Öztürk

01 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Aklımın almadıkları
Konut kredilerinin düşmesi ancak ev fiyatlarının tavan yapmasına rağmen satışların %1000 artmasını, Lozan Antlaşması’nın 100 yıllık olduğu, 2023 te biteceğine inananları, Hükümetin ısrarla ekonominin iyi olduğunu söylemesini, Her okuduğuna inananları AKLIM BİR TÜRLÜ ALMIYOR!

Atila Koçer

31 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Vergi yapılandırmasında bu hak tanınmalı
Vergi yapılandırma teklifi henüz Meclis’ten geçmeden 359. maddenin matrah artırımı kapsamına alınması (Terör suçları hariç) vergi incelemesi yapmaya yetkili olanların, idari ve adli yargının iş yükünü azaltacaktır. Ayrıca matrah artırımına ödeme yapılması şartıyla izin verilmesi halinde vatandaşlarımızın büyük bir bölümünün beklentisi de karşılanmış olacaktır.

Ali Fakir

27 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Vergi Mükellefine İkinci Şans
Bu yasa için son başvuru tarihi 31 Ağustos , ödemelerin ilk taksidi Maliye borçları için 30 Eylül SGK borçları için 31 Ekim olarak düzenlenmiş. İkişer aylık dönemler halinde on sekiz taksitte ödeme yapılabilecek

Ömer Akdağ

13 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
ERMENİ MESELESİ, “SESSİZ TÜRKLER” ve VAKUR OLMAK –III
Bir kısım Ermeniler” Avrupalı devletlerin tahriklerine kapılarak isyanlar çıkarmışlardır. Bu devletlerden biri İngiltere’dir. Sultan İkinci Abdülhamid’e düşmanlık etmekte Ermeni komitacılarla birlikte olabilecek kadar gözleri dönmüş olan İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin örnek aldığı İngiltere.

Osman Doğan

21 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
Siyaset kirli zeminde iftiraya doğru mu evriliyor
Bunu daha önce de yaşayan bir ülke olarak tuzağın zeminini tencere tavaya kadar uzatma gayretinde olanlar, işin hakkını vermiş olmalılar. 1926 yılında yokluk içinde vefat eden, tabutuna dahi haciz konulan Sultan Vahdettin için, gemi dolusu altınlarla İngiltere’ye kaçtı diyenler,

Mustafa Nihat Yükselir

11 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!
2021, ABD’nin de ABD’li sosyal medya şirketlerinin de özgürlük ve demokrasi tutkusunun ne kadar afili bir yalan olduğunu da göstere göstere başladı!.. Görüldü ki sizin özgürlük ve demokrasi yalanınız ABD sınırına kadarmış! E şimdi demezler mi adama “Sizin Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!” diye…

Seyfullah Hakbilir

26 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
“YARATILIŞ KONGRESİ” DE NEYİN NESİ?!..
Sürekli “yaratılış” konularıyla veya hikaye ile meşgul olan ya da bu konuları rayından saptıran bir “dindarlık”, ancak yalancı dindarlık olur, aldatmaca bir dindarlık olur. Ne yazık ki o yalancı dindarlıklar bu ülkeye pahalıya mal oldu ve en sonunda “15 Temmuzları” da başımıza musallat etti…

Abdülhakim Bahadıroğlu

08 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
“İNCELEME BAŞLATILDI EFENDİM!” -BA’DE HARABİ’L-BASRA-
Memleket, Mehdi cenneti olmuş!.. Meğer haberimiz yok! Hepsi  birşeyler kurtarıyor, Kimi para, kimi karı...Evet Dostlar, “Ben Mehdiyim” deyip, Başörtülü kadınları suya ıslatan, Bir sapkın daha!..

Senai Demirci

16 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Fotoğraf
“Foto”, “ışık” demeye geliyor, “graf” “yazmak” demeye. “Işıkla yazı yazmak” demeye geliyor fotoğraf. Nihai tahlilde bir yazıdır fotoğraf. Bir ifade. Bir mesaj. İz bırakıyor gözde...

Faik Tunay

09 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
AİLE VE ÖNEMİ
Hayvanlar çiftleşir,insanlar ise evlenir. Çiftleşme sadece biyolojik yanı olan bir olay olmasına karşılık,insanların evlenme ile aile müesselerine kavuşmaları sosyal bir olaydır.Evlenme,belirli sosyal normlara bağlı olarak gerçekleşir...

Sevda Türküsev

11 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
ENTEL KOYSA MODERN OLUR, DİNDAR KOYSA YOBAZ OLUR!
Hep aynı kafa ve zihniyet! Çarşaflıya önce rozet takıp, sonra da özgürlüklerini elinden alıp ne okuma ne çalışma ne de yaşama hakkı vermek! Rahibelere laf söylemeyip hatta muazzam saygı duyup, tesettürlü kadınlara “gerici yobaz” diyerek toplumdan dışlamak...

Said Ercan

04 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Dünyadan Bir Ömer Döngeloğlu Hoca Geçti
Dünden beri şoktayım. Kendisi ile 28 Mart’ta instagramda canlı yayın yapmıştık, Korona konusunda evde kalmanın önemi ve salgın hastalıklar konusunda bilinçlendirici konuları kendine has üslubuyla anlatmıştı...

Mahmut Bıyıklı

29 Nisan 2020 | Tüm Yazıları
Sessiz Kalmayacağız!
Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş’ın irad ettiği hutbeden sonra ülkemizdeki bazı şer odaklarının göstermiş olduğu tepkiyi kaygıyla izliyoruz. Kaygımızın sebebi çirkinliğin ve çirkefliğin sesinin hakikatin sesini bastırmaya çalışmasındandır.

Nurcan Gündüz

27 Nisan 2020 | Tüm Yazıları
ORUÇ VE SPOR
Ramazan ayından önce düzenli spor yapanların oruç tuttuğu dönemde spora ara vermesi kazandıkları kondisyonları kaybetmesine sebep olmaktadır. Bir ayda kaybedilen kondisyonu geri kazanmak haftalar sürebilir.

Bilal İşgören

16 Haziran 2019 | Tüm Yazıları
Rahmetli Babam
Rahmetli Babam

Orhan Osmanoğlu

18 Ocak 2019 | Tüm Yazıları
BERLİN’DEKİ OSMANLILAR
BERLİN’DEKİ OSMANLILAR

Mehmet Ali Kulat

04 Ocak 2016 | Tüm Yazıları
Arama konferansı
“Arama Konferansı yeni anayasada ciddi bir zemin olabilir” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın