Zeki Özdemir

zekiozdemir@istiklal.com.tr
28 Ocak 2021 Perşembe
SOYKIRIM, İSTİBDAT VE SANSÜR MEDENİYETİ: BATI

Batı(Sömürgeci, emperyalist, kapitalist ve materyalist beyaz adam), hiçbir zaman medeni, demokrat ve adil olmadı. Hak, hukuk, özgürlükler, insan hakları, basın hürriyeti vb. kuramlar gerçek anlamda söz konusu  olmadı.

19 Ocak 2021 Salı
ABD DAĞILMA SÜRECİNDE: ENDİŞELİYİZ

6 Ocak 2021 tarihinde Başkanlık seçimini kaybeden Trump taraftarları ve Cumhuriyetçi göstericiler, 200 yıl sonra ilk kez ABD Kongre Binasını bastı ve işgal etti. Demokratik kurum ve kuramlar, hukuk ayaklar altına alındı, ağır yara aldı ve çok ağır insan hakları ihlalleri yapıldı.

15 Ocak 2021 Cuma
TÜRKİYE'NİN NÜKLEER GÜCÜ

Geçtiğimiz hafta Rus basınında çıkan ve bizim medyaya da sızan bir habere göre emekli Rus general Leonid İvaşov Türkiye'nin gücü, geldiği nokta ve hedefleri bağlamında önemli bir söz söylüyor: Diyor ki " Türkiye Azerbaycan, Ukrayna, Kazakistan ve Kırgızistan  ile üst düzey görüşmeler yaparak savunma sanayi, askeri eğitim ve silahlanma alanlarında çok önemli anlaşmalar imzalıyor.

12 Ocak 2021 Salı
DÜŞMANA ÖLÜM

Türkiye, Vatanını, gözü olan düşman ve hainlerle paylaşmaya devam ediyor. Üstü Milletin, altı düşman ve hainlerin oluyor. Savunma Bakanının açıklamasına göre 2020 yılı içinde yurt içinde ve yurtdışında toplam 3.646 adet; 15 Temmuz 2016 işgal ve darbe girişiminde bu yana yurt içinde ve yurtdışında toplam 30.416 adet soykırımcı ve bebek katili, emperyalist köpeği, düşman ve hain, mandacı ve himayeci, insanlık düşmanı ve terörist öldürüldü, imha edildi, özgürleştirildi, eşek cehennemine gönderildi.

01 Ocak 2021 Cuma
EMPERYALİZMİN ÇOCUKLARI

Emperyalizmin, küresel soykırımcıların, vahşi kapitalizmin her ülkede devşirilmiş düşük çocukları vardır. Sömürge faaliyetlerini, işgal ve talanlarını, ilgili ülkelerin ve...

23 Aralık 2020 Çarşamba
BARBARLIK VE VAHŞİLİK

Fransa'da polis şiddetini haber yapmak yasaklandı. Bu durumu protesto etmek amacıyla barışçıl gösteri hakkını kullanan eylemcilere vahşice saldıran ve orantısız güç kullanan Fransız polisinin şiddetini kaydeden bir basın mensubunu, bir gazeteciyi, Fransız polisi barbarca ve vahşice darp etti; kafasını, gözünü, ağzını, burnunu feci şekilde kırdı ve patlattı.

15 Aralık 2020 Salı
O ŞEY

Oy için her gün camiden çıkmadı, Bozuk kraatıyla yasinler okudu, Hoşgörü timsali oldu, pars idi kuzu postuna büründü, çayı geçene kadar ayıya dayı dedi, herşey çok güzel olacaktı!

08 Aralık 2020 Salı
CUMA TATİLİ

Osmanlı'da 1839'dan beri resmi hafta tatili Cuma günü idi. Cumhuriyetin ilanından sonra da 1924'te yapılan bir mevzuat düzenlemesi ile Cuma gününün resmi hafta sonu tatili olduğu hüküm altına alındı.

30 Kasım 2020 Pazartesi
DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK MEYDANLARI

Bilindiği gibi demokrasi klasik anlamı ile halkın kendi kendini yönetmesidir. Katılımcılık, çoğulculuk ve çok sesliliktir. Tabiki hukuk ve demokratik teamüller çerçevesinde olmak şartıyla.

22 Kasım 2020 Pazar
MAKAM ARACI-LOJMAN-MİSAFİRHANE

Dünyada bir gerçeklik vardır ki: O da israf ve savurganlığın haram olduğu; birey, toplum, millet Devlet hayatına zararlı olduğu ve toplumsal adalet duygusu ile kamu vicdanını derinden dinamitlediği gerçeğidir.