Zeki Özdemir

zekiozdemir@istiklal.com.tr
07 Mayıs 2021 Cuma
REALİTE-2

Ayrıca, terörle mücadele, egemenlik, savunma ve dış politika alanlarında Türkiye son 20 yılda çok büyük, tarihi ve hayati  işler başarmıştır. Realite nedir?

27 Nisan 2021 Salı
REALİTE-1

Günümüzde bir kesim tarafından sıklıkla dile getirilen bir tez var. Bu tez "Ekonomi battı, bitti, kül oldu; yatırım yapılmıyor, sata sata bitiremediniz, Millet aç aç; nitelikli ve eğitimli genç nüfus beyin göçü icinde… " tezidir.

19 Nisan 2021 Pazartesi
REFORM-6

Hukuk Reformu: Türkiye'de yeni anayasa yapılmasına ilişkin hususları ve darbe anayasasından bir an evvel kurtulunması gerektiğini İstiklal Gazetesinde yayınlanan Yeni Anayasa başlıklı, 1982 12 Eylül askeri darbesi ürünü olan Siyasi partiler ve Seçim kanunlarının tümden değişmesi gerektiği hususlarını yine aynı saygın Gazetede yayınlanan Siyasi Partiler ve Milletvekili Seçimi Kanunu ile Seçim Kanunu başlıklı yazılarımda etraflıca belirtmiştim.

06 Nisan 2021 Salı
REFORM-5

Kamu Personel Rejimi Reformu: Türkiye'de kamu personel rejimi sorunlarını ve çözümlerini, İstiklal Gazetesinde yayınlanan  Kamu Personel Rejimi; makam aracı, lojman ve misafirhanelerin kaldırılması gerektiğini Makam Aracı-Lojman-Misafirhane başlıklı yazılarımda detaylı bir şekilde belirtmiştim.

23 Mart 2021 Salı
REFORM-4

Vergi Reformu: Türkiye'de bir gerçeklik var ki oda vergi sorunlarıdır. Bu sorunların da çözümü vergi reformudur. Vergi tahsil edilemiyor, vergi açıkları oluşuyor, vergi kaçakçılığı önlenemiyor, vergi tabana yayılamıyor, kümesteki gariban kazlardan vergi alınmasına rağmen dışardaki yaban kazlarından alınamıyor, vergide adalet sağlanamıyor.

12 Mart 2021 Cuma
REFORM-3

Kültür Reformu: Türkiye'de kültür erozyonu ve çözümlerini İstiklal Gazetesinde yayınlanan  Türkiye'de Kültür Erozyonu başlıklı yazımda detaylı olarak belirtmiştim. Burada reformu kısa ve maddeler halinde vereceğim.

03 Mart 2021 Çarşamba
REFORM-2

Eğitim Reformu: Türkiye'de eğitim sorunu ve çözümlerini, İstiklal Gazetesinde yayınlanan Türkiye'de Eğitim Sorunu başlıklı yazımla detaylı bir şekilde belirtmiştim. Burada reformu kısa ve maddeler halinde vereceğim. 

20 Şubat 2021 Cumartesi
REFORM-1

Dünyanın bir gerçeği vardır. Geçici, yüzeysel ve günü kurtarmaya yönelik önlemler hiçbir zaman asırlık ve kronik sorunları çözemez. Kronik meseleler ancak; köklü, radikal, keskin önlemlerle ve reformlarla çözülebilir.

02 Şubat 2021 Salı
MİLİTAN

Militan, Türk Dil Kurumuna göre bir düşüncenin başarıya ulaşması için savaşan, mücadelesini güç kullanarak yasadışı yollarla yürüten kimsedir. Yani Devlete başkaldıran, katliam yapan, şiddeti araç yapan, toplumu sindirmeye çalışan, insan-uyuşturucu-silah kaçakçılığı yapan...

29 Ocak 2021 Cuma
ŞEDDELİ FAŞİST DİKTATÖR

Asrın siyaset önderimiz, karikatür karakteri ve çizgi film kahramanı; iyice zıvanadan çıktı, çığrından çıktı, şirazesini kaybetti, ipini kopardı ve yokuş aşağı freni patlamış kamyon gibi hunharca gidiyor. Duvara toslaması ve tuz-buz olması çok yakındır.