Zeki Özdemir

zekiozdemir@istiklal.com.tr
06 Nisan 2021 Salı
REFORM-5

Kamu Personel Rejimi Reformu: Türkiye'de kamu personel rejimi sorunlarını ve çözümlerini, İstiklal Gazetesinde yayınlanan  Kamu Personel Rejimi; makam aracı, lojman ve misafirhanelerin kaldırılması gerektiğini Makam Aracı-Lojman-Misafirhane başlıklı yazılarımda detaylı bir şekilde belirtmiştim.

23 Mart 2021 Salı
REFORM-4

Vergi Reformu: Türkiye'de bir gerçeklik var ki oda vergi sorunlarıdır. Bu sorunların da çözümü vergi reformudur. Vergi tahsil edilemiyor, vergi açıkları oluşuyor, vergi kaçakçılığı önlenemiyor, vergi tabana yayılamıyor, kümesteki gariban kazlardan vergi alınmasına rağmen dışardaki yaban kazlarından alınamıyor, vergide adalet sağlanamıyor.

12 Mart 2021 Cuma
REFORM-3

Kültür Reformu: Türkiye'de kültür erozyonu ve çözümlerini İstiklal Gazetesinde yayınlanan  Türkiye'de Kültür Erozyonu başlıklı yazımda detaylı olarak belirtmiştim. Burada reformu kısa ve maddeler halinde vereceğim.

03 Mart 2021 Çarşamba
REFORM-2

Eğitim Reformu: Türkiye'de eğitim sorunu ve çözümlerini, İstiklal Gazetesinde yayınlanan Türkiye'de Eğitim Sorunu başlıklı yazımla detaylı bir şekilde belirtmiştim. Burada reformu kısa ve maddeler halinde vereceğim. 

20 Şubat 2021 Cumartesi
REFORM-1

Dünyanın bir gerçeği vardır. Geçici, yüzeysel ve günü kurtarmaya yönelik önlemler hiçbir zaman asırlık ve kronik sorunları çözemez. Kronik meseleler ancak; köklü, radikal, keskin önlemlerle ve reformlarla çözülebilir.

02 Şubat 2021 Salı
MİLİTAN

Militan, Türk Dil Kurumuna göre bir düşüncenin başarıya ulaşması için savaşan, mücadelesini güç kullanarak yasadışı yollarla yürüten kimsedir. Yani Devlete başkaldıran, katliam yapan, şiddeti araç yapan, toplumu sindirmeye çalışan, insan-uyuşturucu-silah kaçakçılığı yapan...

29 Ocak 2021 Cuma
ŞEDDELİ FAŞİST DİKTATÖR

Asrın siyaset önderimiz, karikatür karakteri ve çizgi film kahramanı; iyice zıvanadan çıktı, çığrından çıktı, şirazesini kaybetti, ipini kopardı ve yokuş aşağı freni patlamış kamyon gibi hunharca gidiyor. Duvara toslaması ve tuz-buz olması çok yakındır.

28 Ocak 2021 Perşembe
SOYKIRIM, İSTİBDAT VE SANSÜR MEDENİYETİ: BATI

Batı(Sömürgeci, emperyalist, kapitalist ve materyalist beyaz adam), hiçbir zaman medeni, demokrat ve adil olmadı. Hak, hukuk, özgürlükler, insan hakları, basın hürriyeti vb. kuramlar gerçek anlamda söz konusu  olmadı.

19 Ocak 2021 Salı
ABD DAĞILMA SÜRECİNDE: ENDİŞELİYİZ

6 Ocak 2021 tarihinde Başkanlık seçimini kaybeden Trump taraftarları ve Cumhuriyetçi göstericiler, 200 yıl sonra ilk kez ABD Kongre Binasını bastı ve işgal etti. Demokratik kurum ve kuramlar, hukuk ayaklar altına alındı, ağır yara aldı ve çok ağır insan hakları ihlalleri yapıldı.

15 Ocak 2021 Cuma
TÜRKİYE'NİN NÜKLEER GÜCÜ

Geçtiğimiz hafta Rus basınında çıkan ve bizim medyaya da sızan bir habere göre emekli Rus general Leonid İvaşov Türkiye'nin gücü, geldiği nokta ve hedefleri bağlamında önemli bir söz söylüyor: Diyor ki " Türkiye Azerbaycan, Ukrayna, Kazakistan ve Kırgızistan  ile üst düzey görüşmeler yaparak savunma sanayi, askeri eğitim ve silahlanma alanlarında çok önemli anlaşmalar imzalıyor.