VEHBİ KARA

vehbikara@istiklal.com.tr
25 Haziran 2021 Cuma
Minik Yobazın Kehaneti

Minik Yobazın kehaneti tutmuştu. Şimdi de buna benzer bir durum yaşanıyor. Rusya’nın ekonomik durumu Kırım İşgali nedeniyle uygulanan ambargolardan dolayı perişan durumda.

24 Haziran 2021 Perşembe
Meclis’in ve Türkiye’nin Kurucu İradesi

Türkiye Cumhuriyetinin kurulması ve kurucu iradesi hakkında bilip bilmeden her kafadan sesler çıkmaktadır. Güya dinden soyutlanmış ve tamamen materyalist bir felsefe ile bu ülke kurulmuştur.

23 Haziran 2021 Çarşamba
Hadis-i Şerifler ve Buhari Hatmi

İslam’ın Kur'an-ı Kerim'den sonraki en önemli kaynağı Hadisler ve Peygamberimizin (asm) sünnetidir. Hadis kitapları arasında en fazla rağbet göreni de İmam Buhari'nin derlemiş olduğu "Sahih-i Buhari" adlı eserdir.

22 Haziran 2021 Salı
Feto’nun En İyi Yaptığı İş Yalancılıktır

Türkiye’de Hollywood artistlerine taş çıkaracak kabiliyette bir insan yetişmiştir. Öyle ki ağlarken konuşabilecek kadar yetenekli bir insandır Fetullah Gülen.

21 Haziran 2021 Pazartesi
CHP Genel Başkanı Olmasaydı

Balkan harbinde Tekirdağ Çıkarması başarısızlığa uğrar; Edirne Bulgarların eline geçerdi. Çanakkale savaşında 19 Mayıs 1915’te 19. Tümen Anzak birliklerine karşı saldırıya geçerek 10 bin askerimizi şehit verirdik.

20 Haziran 2021 Pazar
Kayıtdışı Ekonomi Ülkelerin İliğini Kurutur

Sedat Peker isimli mafya liderinin ABD’nin beslediği FETÖ örgütü tarafından öne sürülmesi çok önemli bir konunun yeniden gündeme gelmesini sağlamıştır. Bu konu ise yasadışı olan ve ülkelerin iliğini kemiren kayıt dışı ekonomi adı verilen bir gerçektir.

19 Haziran 2021 Cumartesi
CHP İlkeleri ve Altı Okun Aslı Nedir?

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) sembolü olan 6 ok ve ilkeler 5 Şubat 1937 yılında Anayasaya girmiştir. Nedense hiç kimse “bir partinin sembolü olan bu ilkeler neden bütün ülke için bağlayıcılığı olan anayasaya girer?”

18 Haziran 2021 Cuma
Türkiye’nin Kurucu İlkeleri ve Değerleri

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu ilkeleri konusunda gerçeğe aykırı açıklamalar yapılmaktadır. Materyalist inanca sahip ve faşist düşünce anlayışından gelen bazı kişiler, insanların aklı ile adeta alay ederek kendi çürük fikirlerini halkımıza dayatmak istemektedirler. 

17 Haziran 2021 Perşembe
Sevgi ve Muhabbet Üzerine

Yeryüzünde çok çeşitli fikir ve düşünce grupları vardır. Hatta dini konularda da insanlar farklı mezhep ve görüşlere ayrılmışlardır. İçinde insan olduğu müddetçe her daim bu bölünme ve ayrılıklar olacaktır.

16 Haziran 2021 Çarşamba
Ülkenin Büyümesi için Devletçilikten Kurtulmak Gerekir

Ülkemiz hala katı devletçi sistemle yönetilmektedir. En büyük işveren kuruluşu devlettir. Herkes devletin kapısına gözünü dikmiş “bir an önce devlette iş bulsam da keyfime baksam” telaşı içindedir.