Turan Güzel

turanguzel@istiklal.com.tr
17 Ocak 2022 Pazartesi
TANRIYA TANRILIK

Bir bakıma haddi aşmak, sınırları zorlamanın da çok ötesinde allak bullak etmek ve ez cümle kabilinden Dinini Allah’a öğretmeye varacak kadar Tanrıya Tanrılık boyutuna evrilmek.

13 Ocak 2022 Perşembe
ERDOĞAN KONUŞUYOR

Günlerden Salı ve AKP grubuna hitap ediyor genel başkanı Sayın Erdoğan. Konuşma, başından sonuna uzman benim, biziz, ve bizden ötesi viran, harap ve yok oluş ile özetlenebilir bir şekilde sürüp gidiyor.

07 Ocak 2022 Cuma
ÖFKE NÖBETLERİM

Bilen bilir bi tükenmez benim öfke nöbetlerim. Tükenmez derken de ota b… ka hiddetlendiğim gibi ucube bir kanaate ulaşmış olanları, nev-i şahsına münhasır tiplerden sayacak ama özel bakıma almak gibi bir lüks için harcayacak tek saniyem dahi yok.

30 Aralık 2021 Perşembe
DİNCİLİK

Nedir ve kimdir bu dinciler ? bunların din ile ilişkilerinin ana omurgası, plan ve programları nelerdir ? Dinci ile Müslüman arasında ki mahiyet farkı nedir !?

20 Kasım 2021 Cumartesi
ÖMÜR TÖRPÜLERİ

Sizden gibi görünürler ve hatta çok daha fazlası gibi. Dilleri dualı, sakalları var ve başları kapalıdırlar. henüz, bir gram kırıcılığa dahi denk düşen bir cümle kurmuş olmasınlar ki, hemen akabinde '' hakkını helal et '' kabilinden tüm iyi niyetlerinize secde ettiren bir yaklaşım sergilememiş olsunlar.

19 Kasım 2021 Cuma
50+1

Perşembenin gelişi, akibeti ve sorunsallık bağlamındaki yığınsal problemleri Çarşamba günü aşikardı Sistem, neresinden tutsan orası elinde tuz-buz olacak nev-i şahsına münhasır biri diğerinden gıcık nüveler barındırıyordu.

09 Kasım 2021 Salı
BİR SORU, BİR CEVAP VE BİR ŞAŞKINLIK ÖTESİ

Soru : Sayın Turan bey, uzun yıllar akp'ye yazılar yazarak, söyleşiler yaparak, çeşitli organizasyonlara katılarak ciddi destekler verdiniz. Bunca emek, destek ve oylarınızı verirken hata yapmalarına, yanlış yapmalarına, harama, yalana, rüşvete sapabileceklerine dair az çok bir endişe taşımadınız mı ?

06 Kasım 2021 Cumartesi
YA SİSTEM YA İNSAN

İnsanlık tecrübesi ile sabittir ki insan ve sistem arasında ki tercih açık ara sistemden yana olmuştur. Gücü elinde bulunduranların otoriter ve totaliter bir evrimleşme sürecine girmeleri ve hemen akabinde tiranlaşmaları sayısız kez sabit olmuştur.

26 Ekim 2021 Salı
ERDOĞAN DA BİTTİ

Kimileriniz için demode bir kavram gelebilir ve Erdoğan'ın bittiği tarihi çok daha gerilere, eskilere ve bambaşka bir zemin üzerine inşaa edebilirsiniz elbette.

21 Ekim 2021 Perşembe
AKP VE BEYİN GÖÇÜ

Liyakate oranla açık ara sadakatin öncelendiği, dolayısıyla düşünce gücünün, eğitim gücünün, bilimsel gücün berhava edildiğinden beri beyin göçü ve sonucunda çok büyük kayıpların meydana geldiği göçükler ile karşı karşıya olan ve can çekişen bir akp gerçeği durmaktadır ülkenin önünde.