Turan Güzel

turanguzel@istiklal.com.tr
01 Ağustos 2021 Pazar
TEŞEKKÜRLER OĞUZHAN ASİLTÜRK

Bir ayağı değil bütün cismani varlığı itibarıyla çukurda bulunan ( yaş 90 ) Sayın Oğuzhan Asiltürk, sanki on yedilik bir tutku, arzu, şehvet ile veryansın edip durmakta Saadet partisi ve onun genel başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun durduğu kimlikli duruşa karşın.

22 Temmuz 2021 Perşembe
SELAHATTİN GÜRKAN VE MİLLET TERS KÖŞE

Şöyle biraz gerilere gidelim ve Belediye başkanlığı seçimleri, atmosfer, ambians, telkin, vaat ve söylemleri biraz anımsayalım istiyorum. Zira bu anımsamalar üzerine bina edeceğimiz yazımız ve aldatma süreci daha anlaşılır ve sağlam bir zemine oturmuş olacaktır.

20 Temmuz 2021 Salı
KİMDİR MÜSLÜMAN

Elbette kitabi ve akademik bir çok tanım ve açılımı vardır ve bir çoğunun çoğunluğuna katılmakta mümkündür. Neki ben olay ve tanımlamanın pratik ve sosyolojik boyunu üzerine hassasiyet göstermek ve neyin ne olduğunu izaha gayret ederken bir diğer taraftan neyin ne OLMADIĞINI da açık etmek istiyorum.

18 Temmuz 2021 Pazar
MÜSLÜMAN KİMDİR

Müslüman; kül yutmayan diri, dinamik, eleştirel şuuru her an teyakkuzda olan, aldalatılma, kandırılma ve dolandırılma gibi sıradan eylemler ile güvene dair epey mesafeli; cesaretli, hak ve batıl kavramlarına hakim...

07 Temmuz 2021 Çarşamba
BOTOKSLU VEKİLLER

Zaman zaman hicvetmek, sallamak ve örselemek amaçlı sosyal medya hesaplarım üzerinden atıflar yaparım botokslu ve jakoben tiplere. Giyim, kuşam, hal, tavır, eda, duruş, oturuş, kalkışlarından tutun da araçlarından inişlerinden binişlerine varıncaya kadar her halleri küstah tiplerdir botokslu vekiller.

19 Haziran 2021 Cumartesi
TÜRKİYE KENDİSİNİ DOĞURACAK

Doğuracak ve doğurmalıdır da ve bundan hiç kimselerin endişesi de olmamalıdır. Son yirmi yıl içerisinde yaşadıklarımız, yaşamaktan yana zoraki kılındığımız, her türlü acayipliklerin, gariplik ve ucubeliklerin reform, yenilik ve yönetim adı altında sunulduğu süreç kendisini yenileyecek ve doğuracaktır.

17 Haziran 2021 Perşembe
SEDAT PEKER VE MUADİLLERİ

Sedat Peker ve muadilleri derken, ilk defa kutsal kasenin-mukadder kanunun dışına çıkıldığını düşünüyorum. Daha evvelki muadillerin klasik bir yönteme tabii tutularak ur muamelesi yapılıp, kesilip atılmak istenmişse de Sedat Peker birilerinin ağzına büyük ve kimilerinin dişlerine kalın gelmiştir.

15 Haziran 2021 Salı
AHMET DAVUTOĞLU AKP'Yİ NEDEN TERK ETTİ?

Aslında koca makaleye konu edeceğimiz bu başlığa bir soru ile '' MHP ve Doğu Perinçek'in tek etkili ve yetkili olduğu bir hareketin Ak Parti olması mümkün mü? Sorusuyla çarpıcı ve hatta can yakıcı bir cevap verebiliriz.

27 Mayıs 2021 Perşembe
MAFYA-SİYASET VE 10.000 DOLAR

Uzun zamandır ve de minimum sekiz şiddetine denk sarsıcı ve hatta yıkıcı videolar ve içeriğinde ki iddialar, içerik ve iddiaların birincil muhattabı olan İç İşleri Bakanı'nın tv programında cevaplayacağı iddiası ayrı bir heyecana sebebiyet verdi.

24 Mayıs 2021 Pazartesi
CUMHURBAŞKANINA TEESSÜF EDİYORUM

Bilmem kaçıncısını izleyip dinlediğim Sedat Peker videoları sizi, Devlet ve yargıyı nasıl ve neden harekete geçirmiyor bilmiyorum ama ben artık midemin, aklımın ve tabiiyetimin izin vermemesi dolayısıyla bir daha izlemeyeceğim.