Sevda Türküsev

sevdaturkusev@istiklal.com.tr
11 Mayıs 2020 Pazartesi
ENTEL KOYSA MODERN OLUR, DİNDAR KOYSA YOBAZ OLUR!

Hep aynı kafa ve zihniyet! Çarşaflıya önce rozet takıp, sonra da özgürlüklerini elinden alıp ne okuma ne çalışma ne de yaşama hakkı vermek! Rahibelere laf söylemeyip hatta muazzam saygı duyup, tesettürlü kadınlara “gerici yobaz” diyerek toplumdan dışlamak...

01 Mayıs 2020 Cuma
Kur’an’ın Kapağını Açmadıkça Sorun Yok!

Malumunuz geçen hafta Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, zina ve eşcinsellik konusunda Kuran’ın hükümlerini söyledi. Hemen ardından Diyanet İşleri Başkanı'nı adeta linç etmek istediler.

26 Nisan 2020 Pazar
Batı Çökerken Biz Şahlanıyoruz

Bu Coranavirüs olayıyla, yaşadığımız ülkenin bizim için ne anlama geldiğini anlamayan birçok kişinin artık anladığını umuyorum. Hoş, her ne olursa olsun bunu göremeyenler her zaman olmuştur ve her zaman da olacaktır.

19 Nisan 2020 Pazar
Masum Değiliz Hiçbirimiz

Biz ne ara bu hale geldik! Sistemi suçla! Televizyonları, sosyal medyayı suçla! O da yetmedi, etrafı suçla! Neden kimse dönüp kendine bakmaz hiç? Gerçekten biz ne ara bu hale geldik böyle?

13 Nisan 2020 Pazartesi
Recep Tayyip Erdoğan Bir Efsanedir

Evet; Başkan Erdoğan’ın kişiliği artık dünyaca bilinirken ona sadece “güçlü lider” demek haksızlık olur. Artık şu bir gerçek; Recep Tayyip Erdoğan bir efsanedir ve onun yazdığı tarihi öyle her babayiğit yazamaz. NOKTA!

31 Mart 2020 Salı
Biz Bize Yeteriz! Hatta Biz Dünyaya da Yeteriz!

“Ne ara bu hale geldik?” diyenleri duyar gibiyim. Aslında “HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR” gerçekten şu günlerde; yaşadıklarımızın bence ana fikri bu olmalı! Küresel bir krizde biz de ülkece birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri aşmaya çalışırken bazı paylaşımlar adeta ürkütücüydü...

23 Mart 2020 Pazartesi
Siz Galiba Ölümü Uyku Zannediyorsunuz

İnsanlık tarihi bundan sonra “Coron’dan önce” ve “Corona’dan sonra” diye konuşulacak. Ne garip değil mi; Bütün dünya evlerine kapandı film gibi insanın inanası gelmiyor. Bende bazen “yok ya bunlar rüya” demiyor değilim ama gerçek.

17 Mart 2020 Salı
Dünya’nın Bir Virüs İle İmtihanı...

Birden çıkan bir virüs... Hızla yayıldı... Bütün dünya basını hızla yaydı... Panik oluştu... Yüzlerce insan öldü... Virüs giren ülkelerde sosyoekonomik ve psikolojik bir tahribat oldu...

09 Mart 2020 Pazartesi
Vatan Sevgisi Siyaset Üstü

Biz Türk milleti olarak her zaman zor zamanlarda kenetlenmeyi iyi biliriz. Fakat maalesef zor zamanlarda içimizdeki çürük elmalara baktığımızda; “Aman Ya Rabbim” Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti devletini kurduğu zaman bu çürük elmaları hiç hesap etmemiştir hatta aklına bile gelmemiştir diye düşünüyorum.