Serra Karaçam

serrakaracam@istiklal.com.tr
25 Ağustos 2020 Salı
İki Kongre, İki Parti

Demokratlar nasıl uzun yıllardır veya kendilerini bildi bileli Cumhuriyetçi oldukları halde Trump’a karşı Demokratların Safına geçenlerin desteğini ön plana taşıdıysa, Cumhuriyetçi Parti kongresinde de benzer Demokratlar gördük. Bolca Afrikalı Amerikalı konuşma yaptı. “Radikal İslami terör” sözünü bir kez duydum.

20 Ağustos 2020 Perşembe
Harris'in tarihi adaylığı ve sanal kongre

Biden kongreyi Delaware’deki evinden takip ediyor ve Perşembe günü akşamı yapacağı konuşmayı da buradan yapacak, Bu şekilde Trump yönetiminin toplantılarında maskeyi zorunlu dahi tutmadığı bir ortamda kendilerinin salgını ne kadar ciddiye aldıklarını göstermiş oluyor.

17 Ağustos 2020 Pazartesi
Globalist Biden, Türkiye ve Harris

ABD Demeokrat Parti başkan adayı Joe Biden’in Türkiye muhalefetine destek vurgusu Türkiye’de tepkilere yol açtı. Türkiye Joe Biden’ı, başkan yardımcısıyken, John Kerry’nin Dışişleri Bakanlığı döneminde gerçekleşen 15 Temmuz darbesi ardından, Türkiye’ye yaptığı ziyaret ile hatırlıyor. Biden’in ziyareti geç olduğu için serin olarak nitelenmekle, Türkiye de onu serin karşılamıştı.

01 Ağustos 2020 Cumartesi
Trump ve salgın dönemi seçimin cilvesi

Trump’tan seçim iptaline dair bir günde iki farklı açıklama geldi. Trump önce ekonomik büyümenin berbat verilerinin hemen ardından seçimde sahtekarlık olabileceğini ileri sürerek ertelemeden bahseden bir tweet attı. Saatler sonra “bunu ister miyim, istemem, ama…” dedi.

28 Temmuz 2020 Salı
TRUMP’I İSTEMEYEN CUMHURİYETÇİLER

Trump’ı istemeyen zengin Cumhuriyetçilerden oluşan The Lincoln Project geçtiğimiz günlerde çeşitli yerlerde haber oldu. Reuters de bu grubu haberleştirdi. Haber, milyonlarca dolarlık tarım yatırımcısı olan 70 yaşındaki işadamı Jimmy Tosh’un hayat boyu Cumhuriyetçi olduğunu aktararak başlıyor.

18 Temmuz 2020 Cumartesi
KOVID-19 aşısı, rekabet ve sibergüvenlik

Bugün Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere’den çeşitli istihbarat ve güvenlik kurumları, coronavirüs aşı çalışmasına yönelik, sistem saldırısıyla karşı karşıya kalındığını açıkladı.

26 Haziran 2020 Cuma
ABD Dışişleri Raporunda YPG ve FETÖ

ABD Dışişleri Bakanlığı  “Terörizm 2019 Ülkeler Raporu’nu yayınladı. Türkiye, raporun Avrupa bölümündeki ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye’nin IŞİD’e katılmak için güzergah olduğu ve ülkenin IŞİD ve PKK ile mücadelesi en başta vurgulanıyor.

10 Haziran 2020 Çarşamba
Polissiz bir Amerika ve Siyah Oyları

Amerika Birleşik Devletleri, George Floyd’un polis elinde ölmesi ardından, polise finansmanın kesilmesini tartışıyor. Minneapolis Kent Konseyi, polisi lağvetmeyi oyladı…

28 Mayıs 2020 Perşembe
ABD’de Irkçılık ve kurumsal güç

New York Central Park’ta köpeğini gezdiren Amy Cooper aslında şunu diyordu: “Senin toplumdaki pozisyonun, benimle, bu şekilde konuşmana müsade etmiyor. Şimdi yerini bilmen için cezalandırılacaksın”

18 Mayıs 2020 Pazartesi
Korona Aşısında Öncelikli Ülkeler

Türkiye’de yerel turizm Mayıs ayı sonu başlayacak. Teknelere açılma izni verilecek. Temmuz ortası da uluslararası turizmin açılması bekleniyor. Virüsün denizlere giden atıklarda olup olmadığı, plajlarda tuvaletlerden geçip geçmeyeceği net değil.