Serkan AKKUŞ

serkanakkus@istiklal.com.tr
02 Temmuz 2022 Cumartesi
YERİN DİBİNE GÖMÜLSÜN

Kimi görsem, kimle konuşsam dilinde şükür yerine hep şikâyet, sözlerinde sevgi yerine hep nefret var. Bir beğenmemezlik, bir kendini beğenmişlik, karşısındakini bir ötekileştirme halidir almış başını gidiyor.

25 Haziran 2022 Cumartesi
HERKES HER ŞEYİN FARKINDA AMA

Değerli Okurum, İstisnasız herkes her şeyin farkında ve herkes her şeyi bilerek yapıyor. Kimse de ne bir bilgi eksiliği ne de herhangi bir bilgiye ulaşma eksikliği olduğunu düşünmüyorum.

18 Haziran 2022 Cumartesi
MEVSİM YAZ OLUNCA HERKES SEVER SEVİLİR

Sevgili Okurlarım, Dalgasız denizde herkes kaptandır. Ne zaman ki dalgalarla boğuşmak zorunda kalırsınız asıl kaptanlık orada belli olur. Sevmekte böyle, mevsim yazken havalar güneşliyken herkes sever, zaten insanın içi kıpır kıpırdır, kanı kaynar hormonlar ister sevmeyi, kolaydır sevmek bu zamanlarda.

11 Haziran 2022 Cumartesi
ÇARESİZLİK EN BÜYÜK ÇAREDİR ASLINDA

Bir gün, köyün birinde bir çiftçinin eşeği kör kuyuya düşer. Eşek saatlerce acı içinde kıvranır ve bağırır. Koşarak gelen sahibi zavallı eşeği kuyunun dibinde bulur.

04 Haziran 2022 Cumartesi
İŞİN KOLAYINA KAÇIYORUZ

Hayat basit mi basit aslında. Bu hayatı zorlaştıran ise biz insanlarız. Sonrada biz yapmamışız gibi, üzerimize hiç alınmadan tavırlar takınıp, her zaman yaptığımız gibi kolaya kaçıyoruz.

28 Mayıs 2022 Cumartesi
ÖLÜ SEVİCİLERDEN OLMAYALIM

Yaşadığımız zamanda popüler olmayanların ürettiği hiçbir ürün veya hizmet değer görmüyor. Çağımız insanlarının maalesef salgın sorunu popülerimizin peşinde yol almak oldu artık, hep birlikte şahit oluyoruz.

21 Mayıs 2022 Cumartesi
Sağlıklı kilo vermenin yolu

Bu durumdan kurtulabilmek için denemedikleri yol kalmayanlardan tutunda mucize olması için gece gündüz dua edenlere kadar birçok kimseyi tanıdım. Haklı olarak tek dertleri değil belki ama büyük üzüntü kaynağı onlar için zayıflayabilmek…

14 Mayıs 2022 Cumartesi
SEN HASTA DEĞİLSİN – BİR PSİKİYATRİ MENİFESTOSU

Bu yazımı sayfalara dökerken, insani ve vicdani bir sorumluluğun üzerimde oluşturduğu ağırlıkla kaleme alıyorum dostlar. Mümkün olduğunca paylaşım yapsam da daha çok hafiflemek istiyorum.

07 Mayıs 2022 Cumartesi
İNSAN İKLİMİ

Sevgili Okurlarım, "Akıldan kalbe indirilmeyen yaşamda unutulmaya mahkumsundur" diye yazmıştım “İnsan İklimi” kitabımın alt başlığını. İnsan iklimler gibi değişken bir varlık, Yazı kışı ilkbaharı sonbaharı var.

30 Nisan 2022 Cumartesi
NEREDE BU İNSANLIK?

İnternetin hızla hayatımıza girmesiyle tüm ana sistemimizin allak bullak olduğu kanaatindeyim artık. Ne sınırlarımızı koruyabildik ne de sınırların dışına kendimizi çıkarabildik tam anlamıyla.