Sadık Uslu

sadikuslu@istiklal.com.tr
19 Mayıs 2020 Salı
Prof Dr. Kutluk Özgüven gibi değerler tüketilmemeli

Geçen hafta Akit Tv ekranlarında yayınlanan “Kadın ve Erkek Rolleri ve İlişkileri” konulu program İstanbul Sözleşmesi bağlamında işlenince, bazı odakların hedefi oldu. Prof Dr Muttalip Kutluk Özgüven'nın bilimsel çerçevede ele alıp...

01 Mayıs 2020 Cuma
Dijitalleşmeyi doğru anlamak

Dijitalleşme olgusu, bilginin en üst düzeyde kullanılma biçimi olarak karşımıza çıkıyor. İçinde bulunduğumuz zamanı bağlayan, gelecekte çok daha farklı yönelimlere gebe bir süreci hep birlikte yaşıyoruz.

17 Nisan 2020 Cuma
DİKKAT! Başka istifalar olmasın…

Geçen hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı öncesi hareketli günler yaşanmıştı. İnsanlar panik içerisinde market ve fırınlara yığılınca sosyal mesafe ihlalleri skandala dönüşüverdi.

14 Nisan 2020 Salı
“Tarım Seferberliği Kalkanı” Gölgesinde Gelen İstifa

Cuma gecesi ilan edilen sokağa çıkma yasağı kargaşaya neden olmuştu. Bir kısım vatandaşın fırınlara ve marketlere akın ederek sosyal mesafeyi ihlal ettiklerini üzülerek izledik. Bu durum, sosyal medya ve muhalif basında da sert eleştirilere neden oldu. Ö

08 Nisan 2020 Çarşamba
Musibetler ve Nasihatler Pandemisi

Dervişe sormuşlar, “En değerli şey nedir? ”,”Nasihattir”, demiş. “Ya en değersiz şey nedir?”, diye devam etmişler. “Yine Nasihattir”, demiş…“Nasıl olur!? “, demişler.

29 Mart 2020 Pazar
Korona sonrası “Yeni bir İktisat Modeli” kurulmalı

Bir virüs ki; dünyanın başına dert oldu. Gün geçtikçe, vaka sayısının katlanarak arttığı korona pandemisi, ülke gündemimize ancak son birkaç haftada girebilmişti.