Ömer Akdağ

omerakdag@istiklal.com.tr
01 Ocak 2020 Çarşamba
İRAN İLE NASIL BİR “DİNÎ İŞBİRLİK”?

Türkiye ile İran arasında 26 Aralık 2019’da “dini işbirliği” anlaşması imzalandı. İmza töreni sırasında  konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı  “aşırılığa karşı mücadelenin önemine dikkat çekti

26 Kasım 2019 Salı
NE OLDU BİZE?

Gün geçmiyor ki, bir aile faciası yaşanmasın. Şiddete maruz kalan kadınlar çaresiz. Canavar koca dehşetiyle yüzlerce kadın yaralanıyor veya hayatını kaybediyor.

20 Kasım 2019 Çarşamba
TÜRKÇE OLİMPİYATLARA GELİNCE

Türkçe olimpiyatlar meselesine gelince; Teknolojik imkânların gelişmesi Müslümanın daima lehinedir. Baksınlar, 15 Temmuz öncesi twetlere herkesin. Kim, nerede ve hangi duruşta, görsünler. “Türkçe olimpiyatlar” adı verilen nemenem şeyin güzel lisanımız olan Türkçe ile hiç alakası olmadığını görenler görüyorlardı.

22 Ekim 2019 Salı
MUSTAFALAR KAYBOLMASIN

Adı Mustafa. Annesi hoca hanım. Babası mütedeyyin bir insan. “Mütedeyyin” yani ibadetlerinde hassasiyet gösteren bir Müslüman. Vaka ülkemizin bir vilayetinde geçiyor bu sene. Yaşanmış bir hikâye...

13 Ekim 2019 Pazar
BİR ÇOCUK

Bu resimdeki ipe bağlanmış bir çocuk görülüyor.  İpin ucu annesi olduğu tahmin edilen bir kadında. Bu görüntüyü nasıl okumak lazım? “Tasma” ifadesine dilim varmıyor. Ama şu soruyu sormalıyız...

24 Eylül 2019 Salı
VAY BENİM ÜLKEM !

İki gün önce bir dost mesaj gönderdi. Yeni “allameler” çıkmış. Diyorlar ki “Kur’an’da bir tane Nebi’ye itaat emri yoktur. Velhasıl dinde hadis diye bir kaynak yoktur. Nebi Muhammed vefat etmiştir”.

20 Eylül 2019 Cuma
TASFİYE

İslamiyet’i temsil şerefine nail olmuş olan İstanbul merkezli Türk milleti kadar tarihte lisan felaketine maruz kalmış başka bir millet yoktur.  Gerçekten Türk milleti Abbasilerden itibaren İslamiyet’i müdafaa hususunda cihanda emsalsiz bir duruş sergilemişlerdir. Fakat Tanzimat’tan sonra başlayan musibetler herhalde başka milletlerin başına gelmemiştir.  Musibetlerin en büyüğü lisan üzerindedir.

15 Eylül 2019 Pazar
BİR ANNENİN FERYADI

Her anne şefkat âbidesidir. Bütün anneler evlatlarına titrerler. Ben bir babayım ve ben de evlatlarıma titrerim. Ama anne şefkati bir başkadır. Hiç şüphesiz bütün anneler böyledir.  Bir anne üzerinden meramımı ifade edeyim. 

12 Eylül 2019 Perşembe
HAYIR, ÖYLE DEĞİL !

HAYIR, ÖYLE DEĞİL !

03 Eylül 2019 Salı
KİTAP YAKAN DEĞİL OKUYAN NESİLLER

KİTAP YAKAN DEĞİL OKUYAN NESİLLER