Ömer Akdağ

omerakdag@istiklal.com.tr
22 Temmuz 2020 Çarşamba
FETÖ’NÜN BAŞIMIZA BELA ETTİĞİ BELALAR

Türk milleti irfan kuruluşlarına şimdiye kadar sahip çıktığı gibi bugün de sahip çıkacaktır. Kıyamete kadar milletimiz ehl-i sünnet kuruluşlarına sahip çıkacaktır. Siz milleti tanımıyor olabilirsiniz. Siz bugün var yarın yoksunuz. Biz, Türk milleti olarak kıyamete kadar buradayız.

15 Temmuz 2020 Çarşamba
15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜ VE BERİSİ

15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsünün üzerinden dört sene geçti. Türk tarihinde fetö denilen yapı kadar tarifi zor, tasviri imkânsız denecek kadar güç, din, mezhep ve inanç konusunda çok yönlü bir örgüt bildiğimiz kadarıyla yok...

07 Temmuz 2020 Salı
“KAŞINMAK”

Bu günlerde “kaşınmak” kavramı zihnimi kurcalıyor. Lügate baktım, şöyle karşılık verilmiş: “Kendi kendini kaşımak, kötü bir karşılık gerektiren davranışlarda bulunmak”.

25 Haziran 2020 Perşembe
ANKARA’YA YÜRÜMEKTEN VAZGEÇEN GENERAL

23 Haziran 2020 günü Meclis’te Yassıada “yargılamaları” iptal edildi. Milletin iradesi bunu gerektiriyordu ve yerine gelmiş oldu. İsabetli oldu. Bilgi sahibi olmak isteyenler için 27 Mayıs darbesiyle ilgili  kısaca kaydedelim...

17 Haziran 2020 Çarşamba
BESMELE

Her akademisyen gibi bendeniz de 7-8 kitap kaleme aldım ve yayınlandı. Maksadım tefahür etmek değil elbette. Mesleğimizin gereği olarak sahamızla alakalıydı.  Arzu edenler internetten bakabilirler.

08 Haziran 2020 Pazartesi
“İTİLEN”  ANNE OLMAK NE ACI

“İtilmek” çok acı. İtene bakmak lazım. Asıl bakılması gereken “ittirendir”. Şöyle izah etmeye çalışalım: “İtilenin” anne olması, acıyı katmerleştiriyor. “İtenin” kendi kızı olması tarifi zor bir acı...

02 Haziran 2020 Salı
DARBENİN “ÖNÜ” VE “ARKASI”

Gerçi yazılı ve görüntülü medyada havanda su döğmeye teşne bir “sürü” namzet var. Ama biz bu ülkenin bir ferdi olarak ve mevcudiyetimizin devamı için bildiğimiz hakikatlere hatırlatmakta fayda mülahaza etmekteyiz.

28 Mayıs 2020 Perşembe
HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

“28 Şubat süreci bin yıl yaşayacak” diyen ve bu darbenin “mimarlarından” İsmail Hakkı Karadayı öldü. Bu vesileyle mülahazalarımızı ifade edelim. Önce şu tespiti yapalım: Darbeler bize Osmanlı’nın son döneminden mirastır.

27 Mayıs 2020 Çarşamba
“ŞEKER BAYRAMI”

Bir hafta önce uğurladığımız Ramazan ayından sonra sosyal mesafe sebebiyle büyüklerimizin ellerini öpemediğimiz bayramın adı nedir? “Şükür mü” yoksa “Şeker mi?” Cevap açıktır ama biraz daha izahı gerekir.

27 Mayıs 2020 Çarşamba
SORU SAHİBİ NEREDE?

1940’lı yılların Rusya’sında parti üyesi hatip konuşuyor. Bu yıllar komünizmin en dehşetli yıllarıydı. Komünizmin “dehşetsiz” yılları hiç olmadı ama reklamı çok “salçalı” yapıldığından bizim memlekette bile...