Ömer Akdağ

omerakdag@istiklal.com.tr
17 Ağustos 2021 Salı
ATEİST OLAN BİR MÜSLÜMAN

Yaşanmış bir hikâyedir bu. Anlatacağım bu hikâyenin yüzlerce belki binlercesi ülkemizde yaşandığından eminim. İsimler hayalidir fakat meslekler vakıaya uygun. Hususiyetle meslekleri olduğu gibi verdim fakat isimleri vermedim.

06 Temmuz 2021 Salı
CAMİYE GİREN KÖPEK

Denizli'de dün Buldog cinsi köpek sahibinin elinden kurtularak camiye girdi. Cemaat yatsı namazının duasındaydı. Köpeği görenler büyük panik yaşadılar. Bilindiği gibi ibadetin ön şartı temizliktir.

02 Temmuz 2021 Cuma
DON'T THROW..

“Don't throw the baby out with the bathwater” sözü İngilizlere aittir. Malum Avrupalılar ile Türklerin vücutlarını temizleme şekilleri farklıydı/farklıdır. Türkler yani Müslümanlar suyu vücutlarının üzerinden akıtarak yıkanırlar.

13 Mayıs 2021 Perşembe
ERMENİ MESELESİ, “SESSİZ TÜRKLER” ve VAKUR OLMAK –III

Bir kısım Ermeniler” Avrupalı devletlerin tahriklerine kapılarak isyanlar çıkarmışlardır. Bu devletlerden biri İngiltere’dir. Sultan İkinci Abdülhamid’e düşmanlık etmekte Ermeni komitacılarla birlikte olabilecek kadar gözleri dönmüş olan İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin örnek aldığı İngiltere.

07 Mayıs 2021 Cuma
ERMENİ MESELESİ, “SESSİZ TÜRKLER” ve VAKUR OLMAK -II

Ermeni meselesinin birinci safhasını  4 Mayıs 2021 günkü yazımda takdim etmiştim. Hatırlatmak bakımından ifade edelim: 11. Asırdan 19. Asra kadar olan devreyi içine alan bu dönemde bizim Ermenilerle hiçbir problemimiz olmadı.

04 Mayıs 2021 Salı
ERMENİ MESELESİ, “SESSİZ TÜRKLER” ve VAKUR OLMAK -I

Dünyanın “kabadayısı” ABD Başkanı Biden’ın 24 Nisan 2021’de sarf ettiği “Soykırım” ifadesinden sonra ülkemizde son bir haftadır Ermeni meselesi gündemde. Bu hususta daha önce “24 Nisan ve Bir Kısım Ermeniler” başlıklı bir yazı kaleme almış ve fikirlerimizi efkâr-ı umumiyeye takdim etmiştim.

27 Nisan 2021 Salı
24 NİSAN KÂBUSU VE “BİR KISIM” ERMENİLER

Acıyı hissetmek hayatta olmanın nişanesidir. Günümüzde “nişane” yerine “göster-ge” kullanılıyor. Acı ile sürur ikiz kardeştir. Sürur yani kalbimizin ferahlaması.

08 Nisan 2021 Perşembe
İYİ OLMAK NİYE KÖTÜ OLSUN?

Aynı gazeteyi paylaştığım bir refikim şöyle yazmış: “Bizler Nuh’un gemisine binmiş nasipli kişileriz’ gibi şahsına ve bağlı olduğunu düşündüğü topluluğa ‘özel bir ihsanda olduğu’ iddiasına kendini inandırmış olabilir”.

05 Nisan 2021 Pazartesi
VEFA

Yaşlı bir adam sabah erken saatlerde evinden çıktı. Yolda ilerlerken bir bisikletlinin çarpmasıyla yere yuvarlandı ve hafif yaralandı. Sokaktan geçenler yaşlı adamı hemen en yakın sağlık kuruluşuna götürdüler.

30 Mart 2021 Salı
FATİHA SURESİ VE MİLLETİMİZ

Ben bir ilahiyatçı değilim. Ama inancını yaşamaya çalışan ve itikadım hususunda hassas olan bir akademisyenim. Akademik hayatımda saham ile ilgili yoğunlaştığım hususlar kadar itikadım ve inancım ile alakalı meseleler üzerinde hassasiyet gösterilmesi gerektiği kanaatindeyim.