Nurcan Gündüz

27 Nisan 2020 Pazartesi
ORUÇ VE SPOR

Ramazan ayından önce düzenli spor yapanların oruç tuttuğu dönemde spora ara vermesi kazandıkları kondisyonları kaybetmesine sebep olmaktadır. Bir ayda kaybedilen kondisyonu geri kazanmak haftalar sürebilir.

20 Nisan 2020 Pazartesi
Aspir yağı nedir?

Aspir, otsu, kuraklığa dayanıklı yazlık karakterde, ortalama dört – beş ayda yetişen bir yağ bitkisidir. Aspir yağı bu bitkiden elde edilen ve vücut sağlığı üzerine bir çok faydası olan bir yağ çeşididir.

13 Nisan 2020 Pazartesi
DOĞRU NEFESİN ÖNEMİ

İnsan bedeni mükemmel bir tasarımdır. Doğduğunda ciğerlerini ilk defa havayla dolduran bebek, diyafram adelesini yüksek kapasite ile kullanması sayesinde küçücük bedeni ile bütün hastaneyi çınlatabilecek bir ses seviyesine ulaşır.

06 Nisan 2020 Pazartesi
HİJYEN HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENLER

Sözcük anlamı sağlık bilimi demektir. Günümüzde sağlığı koruma uygulamalarının tümüne hijyen denmektedir.Temizlik: Bir yüzey üzerinde, mekanik yada kimyasal etki gösteren ve estetik yönden görünümü bozan her türlü kirin ortamdan uzaklaştırılmasıdır.

30 Mart 2020 Pazartesi
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BİTKİ ÇAYLARI

Çok eski tarihlerden beri kullanılan bitki çaylarının bilinen bir çok faydası vardır. Bitki çaylarının genellikle kaynamış suda bir kaç dakika demlemeye bırakılarak içilmesi önerilir.

24 Mart 2020 Salı
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİREN BESİNLER

Bağışıklık sistemi, insan vücudunu hastalıklara karşı koruyan güçlü bir savunma sistemidir. Özellikle mevsim geçişlerinde görülen grip, soğuk algınlığı, yüksek ateş, boğaz ve baş ağrısı gibi bir çok hastalık ile savaşabilmenin yolu da ancak güçlü bir savunma sistemine sahip olmak ile mümkündür.

16 Mart 2020 Pazartesi
KOLAJEN HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENLER

Kolajen fibroplastlar ve diğer hücreler tarafından oluşturulan bir protein türüdür. Cilt ve kas hücrelerinde bulunan kolajenin temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut  bütünlüğünü korumaktır.

09 Mart 2019 Cumartesi
MEDİKAL AYAK BAKIMI

MEDİKAL AYAK BAKIMI

01 Mart 2019 Cuma
LİPOSACTİON NEDİR? YAĞLARINIZDAN KURTULUN!

LİPOSACTİON NEDİR? YAĞLARINIZDAN KURTULUN!

23 Şubat 2019 Cumartesi
AKNE NEDİR?

AKNE NEDİR?