NUR BATU

NUR BATU

nurbatu@istiklal.com.tr
11 Ağustos 2022 Perşembe
ATK’de Hüzünlü Günler!!!

Dile kolay 75 yıldır Ankaralı tenis severlere hizmet veriyor. Tarihi atmosferi, huzur veren dünyası ile  sosyal ilişkilerin adeta tavan yaptığı Ankara Tenis Kulübü (ATK),  şu sıralar hüzünlü günler geçiriyor.

09 Ağustos 2022 Salı
MECLİS KULİSİ

Siyasetin gündemi dur durak bilmiyor. Hararetlenen bu gündemde; muhalefet partileri iktidar olma hayaliyle çalışmalarına hızla devam ederken, hükümet verdiği hizmetlere yenilerini eklemeyi hedefliyor.

02 Ağustos 2022 Salı
MECLİS KULİSİ

Resmi okumaya başlayınca aslında her şey ne kadar bağlantılı. Her şey ne kadar nizamında ve önceden olduğu gibi… Evet! Tarih tekerrürden ibaret azizim. Siyasetin içinde bu tekerrüre hep beraber şahit oluyoruz.

28 Temmuz 2022 Perşembe
TÜKETİM TOPLUMU VE GENÇLİK

Gençlik… Ne kıymetli şey. Hayatın en hareketli zaman dilimi olarak takdir edilir. Bu hareketliliği etkin ve verimli kullanmak ise en önemli şey. Gençliğe verilebilecek en kıymetli şey ise “yetiştirilmek” ve “geliştirilmek”.

26 Temmuz 2022 Salı
Meclis kulisi

Gün geçmiyor ki ülke gündemi durulsun siyaset sükunet bulsun... gibi temennilere girmeyeceğim.  Türkiye’nin siyasi tarihine baktığımızda bu pek mümkün olmamış.

19 Temmuz 2022 Salı
Meclis Kulisi

Geçmiş bayramınızı kutlarım. Herkes memleketinde bayram havası kokladı, bende memleketim Şehzadeler Şehri Manisa’da şehrin dinamiğini ve siyasetin nabzını ölçtüm.

15 Temmuz 2022 Cuma
İyileştirici güç: ‘Farkındalık’

Türkiyede ‘cumhuriyetçi- laik’ - ‘muhafazakar- dindar’ kimlik ekseni içinde kendini bu değerlerin ‘taşıyıcısı’ olarak görenleri incelemek ve bulundukları pozisyonları daha yakından görmeniz için yazıyorum.

13 Temmuz 2022 Çarşamba
Meclis Kulisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada bayram tatilinin uzatıldığını bildirdi. Bayramla beraber Ankara boşaldı, sessizleşti. Herkes gibi siyasetçilerde aileleriyle kucaklaşmak ve hemşerileriyle bayramlaşmak için memleketlerine gittiler.

07 Temmuz 2022 Perşembe
“Giderlerse gitsinler” dediler, Dr. Ekrem Karakaya sonsuzluğa gitti

Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, görev yaptığı Şehir Hastanesi'nde Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Hacı Mehmet Akçay, saldırının ardından aynı silahla intihar etti. 

05 Temmuz 2022 Salı
Meclis kulisi

Meclis yaz tatiline girdi. Cuma günkü resmi gazetede 1 Temmuz 2022 Cuma gününden başlamak üzere 1 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te yeni yasama yılında toplanmak üzere meclisin tatile girmesine karar verilse dahi, sizlere Ankara’nın siyasi sıcağında yaşanan gelişmeleri ve kulis haberlerini aktarmaya devam edeceğim.