Müslüm Aktürk

muslumakturk@istiklal.com.tr
15 Haziran 2020 Pazartesi
BABA GİBİ DİYAR OLMAZ

Çocukların nezdinde elbette annenin ayrı bir yeri vardır. Bir Hadis-i Şerifinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV), anne hakkının baba hakkından üç misli fazla olduğunu buyurmuştur.

03 Haziran 2020 Çarşamba
BU BAHÇEDE PARA YERİNE DUA GEÇERLİ

Isparta’nın Sav Kasabası’nda “hayır bahçesi” diye bir yer var. İsminden de anlaşılacağı gibi çilekten kiraza, elmadan hurmaya, eriğe kadar çeşitli meyvelerin bulunduğu bu bahçede yemek de serbest alıp götürmek de…

03 Haziran 2020 Çarşamba
BU BAHÇEDE PARA YERİNE DUA GEÇERLİ

Isparta’nın Sav Kasabası’nda “hayır bahçesi” diye bir yer var. İsminden de anlaşılacağı gibi çilekten kiraza, elmadan hurmaya, eriğe kadar çeşitli meyvelerin bulunduğu bu bahçede yemek te serbest alıp götürmek te…

18 Mayıs 2020 Pazartesi
YALANCI VE YALAKA GAZETECİ

Geçtiğimiz günlerde canlı yayınlanan röportajda Anadolu Yakası Gazetesi Haber Müdürü Mustafa Çerçi’nin, “Genç gazetecilere neler tavsiye edersiniz?” sorusu üzerine şöyle bir yanıt vermiştim...

29 Nisan 2020 Çarşamba
ANKARA BAROSU HUZURUMUZU KAÇIRDI

Şimdi biri gelip bize, “İslam, zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği eşcinselliği lanetliyor. Hastalıkları beraberinde getiriyor ve nesli çürütüyor. Yılda yüzbinlerce insan, gayri meşru ve nikâhsız hayatın İslami literatürdeki ismi ‘zina’ olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim.” dese nasıl cevap vermemiz gerekir?

03 Nisan 2020 Cuma
ISPARTA KOVID-19’A NAKAVT OLDU

Bugüne kadar “en yaşanılır iller” arasındaki birinciliğiyle övünüp durduğumuz Isparta’mız şimdilerde ise dünyayı kasıp kavuran, insanların yakalanmamak için köşe bucak kaçtıkları, evlerine hapis oldukları “koronavirüs birinciliği” ile anılır oldu.

30 Mart 2020 Pazartesi
BİR ALKIŞ DA EMNİYET TEŞKİLATINA

Bu virüs öyle bir hal aldı ki, devletleri bile eşkıyalık(!) yapar hale getirdi. Birbirine yardım etmesi gereken ülkeler birbirlerinin mallarına el koymaya, birbirlerinin mallarını çalmaya başladı…

23 Mart 2020 Pazartesi
ALKIŞLIYORUZ…

Türkiye tüm dünyanın yaşadığı olağanüstü bir süreçten geçiyor. Çin’den başlayan ve ABD’ye kadar sıçrayan malum virüs herkesi esir aldı. İnsanlar evlerine çekildi, fabrikalar, mağazalar, işyerleri kepenkleri indirdi.

22 Mart 2020 Pazar
ALKIŞLIYORUZ…

Türkiye tüm dünyanın yaşadığı olağanüstü bir süreçten geçiyor. Çin’den başlayan ve ABD’ye kadar sıçrayan malum virüs herkesi esir aldı. İnsanlar evlerine çekildi, fabrikalar, mağazalar, işyerleri kepenkleri indirdi.

11 Mart 2020 Çarşamba
Akıncı seçilirse KKTC’nin vay haline

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 26 Nisan 2020’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylar sahada harıl harıl çalışıyor. Hepsi, ülke için “en hayırlı adayın” kendisi olduğunu öne sürüyor. Biz de tabii ki hem KKTC hem de Türkiye için en hayırlısı hangisi ise “o olsun” diyoruz.