Müslüm Aktürk

muslumakturk@istiklal.com.tr
10 Ağustos 2021 Salı
MUHALEFETİN YANGINLA İMTİHANI

Ameliyat ekibinde bir doktor olsanız, hastaya yapılan operasyon sırasında nasıl davranırsınız? 1-Hastanın sağlığına kavuşması için elinizden ne geliyorsa esirgemeyip ameliyat ekibinin başkanına yardımcı olursunuz.

22 Temmuz 2021 Perşembe
ISPARTA’NIN BAKIMSIZ MİSAFİR SALONU

Yaklaşık üç buçuk yıldan beri Isparta’dayız. “Memnun musunuz?” diye sorduklarında aşağı yukarı şöyle cevap veriyoruz: “İstanbul’dan sonra Isparta bize ‘tatil yeri’ gibi geldi. Sakin, kafa dinlenecek bir şehir. Ayrıca başta İstanbul olmak üzere birçok kente göre daha güvenli; hırsızlık, kavga gürültü diğer illere göre daha az…

03 Mayıs 2021 Pazartesi
KARABAĞ KOMİSYONU

“Ermenilere soykırım uygulandı” yalanıyla bir kez daha gördük ki; dünyayı lobiciler yönetiyor… Lobiler her ülkede, “hükümetleri etkilemek amacıyla” faaliyetlerini sürdürüyorlar.

25 Nisan 2021 Pazar
BAŞKAN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN 2 YILI

31 Mart 2019 seçimleri öncesi aday adayları piyasaya çıktığında tavrımızı net bir şekilde ortaya koyup “AK Parti Isparta’yı kazanmak istiyorsa Şükrü Başdeğirmen’i aday göstermeli” demiştik.

08 Nisan 2021 Perşembe
Artık darbe istemiyoruz

27 Mayıs’ı… 12 Mart’ı… 12 Eylül’ü… 28 Nisan’ı geçtik… “Bunlara ceza verilmediği ve yaptıkları yanlarına kâr kaldığı için darbe heveslileri bu hadsizliklerine 15 Temmuz’a kadar cesaret ettiler” dedik. 

16 Mart 2021 Salı
BİLİM KURULU ÜYELERİ ÜCRET ALIYOR MU?

Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasakları başlayınca biz de video yöntemiyle konferanslar yapmaya başladık. Hafta sonları, konusunda uzman bir ismi davet edip; sağlık, ekonomi, dış politika, spor gibi konular hakkında söyleşide bulunduk.

10 Mart 2021 Çarşamba
Mescid-i Aksa’da 2 saat

Bu mübarek geceye ilişkin, daha önce yazdığım bir yazıyı tekrarlamak istiyorum. Bazı yazılar vardır yıllar geçse de güncelliğini korur. Aşağıda okuyacağınız, “Mescid-i Aksa’da geçirdiğim iki saatlik” bir zamanı anlatan bu yazı da, işte güncelliğini uzun süre kaybetmeyecek yazı türünden… 

17 Ekim 2020 Cumartesi
KKTC’de kaostan önce son çıkış

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yarınen kritik Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Yılan hikâyesine dönen ve aklı başında hiçbir Türk’ün kabul edemeyeceği tavizler istendiği için gerçekleşmeyeceği apaçık ortada olan Rumlarla “federasyon” inadını savunan Mustafa Akıncı ile bu uçuk projeye karşı çıkan Ersin Tatar arasındaki seçim KKTC açısından gerçekten “kaostan önce son çıkış” olarak değerlendirilmelidir. 

04 Ağustos 2020 Salı
ÖZGÜR TANDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM

Diş Hekimi Fazlı Özgür Tandoğan İYİ Parti’nin Eğirdir Kurucu İlçe Başkanlığı görevinden sonra Isparta İl Başkanlığı görevine atandı. İki yıldan beri partisi için büyük özveriyle çalıştı. İcralık duruma gelen borç batağındaki teşkilatını, alacakların kapıya dayanmasından kurtardı.

16 Temmuz 2020 Perşembe
BU TAHTALIKÖYDE HAYAT VAR

“Tahtalıköy” denildiğinde genelde aklımıza mezarlık ve dolayısıyla “ölüm” gelir. Ama bu yazımızda anlatacağımız tahtalıköyde ise hayat var, insanların daha iyi koşullarda yaşaması için yapılan faaliyetler var…