İsmail Okutan

ismailokutan@gmail.com
08 Aralık 2020 Salı
ŞARKLI DEĞİL ARTIK GARPLIYIZ

Descartes, ‘‘düşünüyorum o halde varım,’’ demişti ama günümüzde bu mantık geçerli değil artık. Şimdi düşünmek var olmak için yeterli olmamaktadır. Hatta müesses nizamın kırmızı çizgi saydığı bazı sorunlar..

09 Kasım 2020 Pazartesi
KRAVATLI KIRK HARAMİLER

Modern ve çağdaş olarak tanımlanan, öyle kabul edilen dünyamız aslında kravatlı kırk haramiler tarafından paylaşılmış, her geçen gün dozunu artıran bir zulüm düzeni ile yönetilmekte ve acımasızca sömürülmektedir.

13 Ekim 2020 Salı
MAVİ BİLYELERİMİ İSTİYORUM KIRMIZI KANI DEĞİL

Kaç zamandır etrafımızda yaşanan katliamlar, savaşlar, işgaller, açlık ve cinayetler gibi birtakım olaylar üzerinde düşünüyorum. İnsan bu kadar hızlı bir değişim geçirir mi diye kafamı kaşıyıp duruyorum. İnsan büyüdükçe uğradığı haksızlıklara karşı tepki gösterme konusunda küçülüyor.

01 Ekim 2020 Perşembe
YERYÜZÜ MEKTUPLARI

Kanın mürekkebiyle ıslanmış kalemimle yazıyorum sana. Acının ıstırabına batırılmış kelamımla, eprimiş kelimelerle yazıyorum sana. Sormaya gücün yetiyorsa sor, ben ne haldeyim?

18 Eylül 2020 Cuma
KUTLU BİR KERVAN YOLA ÇIKMALI

İçimde kurbanlık koyunlar gibi biner biner ritmik saymalarla öldürülen insan denizi, kafamın içi savaşta ölen çocukların çığlıklarıyla dolu. Dünyanın duymadığı, duymak istemediği uğultular kulaklarımı sağır ediyor.

20 Ağustos 2020 Perşembe
ERBAKAN’IN YILLARCA ANLATTIĞI HAİM NAHUM

Tarihin en gizemli,en esrarlı adamlarından biridir HaimNahum. Lozan’da onun entrikaları ile yıkılan Osmanlının yerine yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetini temsil eden Yahudi Haim (Hain)NAHUM’dur.

07 Ağustos 2020 Cuma
İZZET VE ŞEREF ANCAK İSLAMDADIR

Tarihin her döneminde zaman zaman gündemi işgal eden hararetli tartışmalara, ayrılıklara, çözümlemelere, Müslümanların birbirlerine karşı cephe almalarına neden olan milliyetçilik süreç içinde ırkçılığa dönüşüp Müslüman toplumları birbirine düşman hale getirmiştir.

01 Ağustos 2020 Cumartesi
TAM BAĞIMSIZLIK HEDEFİNİN NERESİNDEYİZ?

Neredeyse yüzyıl geçtiği halde hala ileri teknolojiyi yakalayamadığımız açıkça görülmektedir. Birçok sistem denendiği halde eğimde bir başarıyı yakalayamadığımız açıkça görülmektedir. Eğitimin sorunları bitmediği gibi halen devam etmektedir.

10 Temmuz 2020 Cuma
ÇAĞDAŞ KÖLELİK DÜZENİ VE YAPILMASI GEREKENLER

Yeryüzünde kan döken, insanlığı kendi arka bahçesi gibi gören emperyalizmin ırkçı zulmüne engel olmak insanlığa yapılacak en büyük hizmettir. Mazlumlara, fakirlere, aç ve biilaç kalmışlara, güçsüz bırakılmışlara yapılacak en büyük yardım da budur.

03 Temmuz 2020 Cuma
GELECEĞİMİZE SAPLANAN HANÇER

Bir kimseyi hiç gerek yokken büyük ve önemli bir şahsiyetmiş gibi değer verip gündeme taşımak onun taşıdığı veya benimsediği zihniyeti de benimsemek ve benimsenmesini istemektir.