İsmail Okutan

ismailokutan@gmail.com
26 Haziran 2021 Cumartesi
DÜNYA SİYON KRALLIĞI

Vaat edilmiş topraklara veya Dünya Siyon krallığına ulaşmak için tasarlanmış öncü bir devlet öncü kuvvetidir Amerika. Bu hedefe varmak için oluşturulmaya çalışılan yeni dünya düzenin görünen aktörü Amerika olabilir ama gerçekte aktör Siyonizm ve dolayısıyla İsrail Çete devletidir.

16 Mayıs 2021 Pazar
KENDİNE DÜRÜST OLMAYAN BAŞKASINI DÜZELTMEZ

Bizim ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada Müslümanlar Dünya Sağlık Örgütü'nün Covit aldatmacasının görünmeyen demir pençesinde 19 takla atarken Gazze'de Müslümanlar maske ...

12 Nisan 2021 Pazartesi
TARİH DEĞİŞSE DE ZALİMLER DEĞİŞMİYOR

Orta Doğu'nun kocaman yürekli çocukları. Onlar yaşamayı seven düşmanları kadar değil düşmanlarından yüzlerce kat daha fazla derecede ölmeyi seven devasa yürekli, dava yürekli çocuklar.

19 Mart 2021 Cuma
KURMACA VE KARANLIK DÜNYA

Birbirine kopmaz bağlarla bağlanıp arkadaş olan biz değil çocukluğumuzmuş meğer. Şimdi ne çocukluğumuz kaldı ne o dünya ne de o zaman ki oyun ve oyuncaklarımız.

09 Mart 2021 Salı
TOHUM OLDUM BİR GÜN

Ben tohum oldum bir gün, toprağa serptiler beni, toprağa gömmek için tapanla geçtiler üzerimden, ama dedim ya tohumum ben, toprağın kalbinde yeşerip filiz verdim, ne kadar çok derine gömerlerse gömsünler beni, hiç önemli değil, hiç.

28 Şubat 2021 Pazar
ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖLGELER

Yeryüzünde ceberrut ve vahşi bir savaş anlamsız bir şekilde sürüp gidiyor. Kavramlar savaşı, anlamlar savaşı, medeniyetler savaşı, ekmek savaşı, insan olmanın, güzel olmanın, var olmanın savaşı, susuz, aç, biilaç ve çıplak kalmamanın savaşı, bir onur ve izzet savaşı, işgalden kurtulmanın, yeryüzünü temizlemenin, haksızlıkları ortadan kaldırmanın, kulluk bilinciyle birlikte yaşamanın savaşı.

22 Şubat 2021 Pazartesi
HAK ŞAMARININ SESİ OLMAZ

Zulümle abat olunmaz, zulüm başlı başına bir karanlıktır çünkü. Zulüm denince akla gelen savaş, işkence ve şiddet gibi sadece baskıya ve zorbalığa dayanan insanlık dışı muameleler değil bunlarla birlikte...

10 Şubat 2021 Çarşamba
SELAM OLSUN 

Ey serseri bir kurşun ile vurulup elinde ekmekle can veren çocuklar selam olsun size. Ey bu zulüm çağının barbarlığına yürekten karşı durup yüzüne tükürenler selam olsun size. Ey bu karanlık çağın bozguncu ortamına rağmen saf çocuksu duygular ile birlikte yaşamaya devam edenler selam olsun size.

22 Ocak 2021 Cuma
KALEMLE YAZMAYI ÖĞRETEN ALLAH’IN ADIYLA OKUMAK

Kalemle yazmayı öğreten Allah’ın gönderdiği İslam; eğitim ve öğretimi, ilim ve bilimi, okuma ve yazmayı en üst derecede önemsemiştir. Eğitime ve bilime verilen değer İslam’dan başka hiçbir dinde verilmemiştir.

07 Ocak 2021 Perşembe
TARİHTE İLK CİNAYET VE İKTİDAR ŞEHVETİ

İktidar hırsı öyle bir şey ki şehvet gibi zevke getirir insanı. Şeytanın Allah’a secde etmeyip Hz Âdem’in yasak meyveden yemesi için uğraşmasına neden olan duygudur. Öyle ki günahsız olarak yaratılan meleklerin bile Allah’a...