İsmail Okutan

ismailokutan@gmail.com
07 Ağustos 2020 Cuma
İZZET VE ŞEREF ANCAK İSLAMDADIR

Tarihin her döneminde zaman zaman gündemi işgal eden hararetli tartışmalara, ayrılıklara, çözümlemelere, Müslümanların birbirlerine karşı cephe almalarına neden olan milliyetçilik süreç içinde ırkçılığa dönüşüp Müslüman toplumları birbirine düşman hale getirmiştir.

01 Ağustos 2020 Cumartesi
TAM BAĞIMSIZLIK HEDEFİNİN NERESİNDEYİZ?

Neredeyse yüzyıl geçtiği halde hala ileri teknolojiyi yakalayamadığımız açıkça görülmektedir. Birçok sistem denendiği halde eğimde bir başarıyı yakalayamadığımız açıkça görülmektedir. Eğitimin sorunları bitmediği gibi halen devam etmektedir.

10 Temmuz 2020 Cuma
ÇAĞDAŞ KÖLELİK DÜZENİ VE YAPILMASI GEREKENLER

Yeryüzünde kan döken, insanlığı kendi arka bahçesi gibi gören emperyalizmin ırkçı zulmüne engel olmak insanlığa yapılacak en büyük hizmettir. Mazlumlara, fakirlere, aç ve biilaç kalmışlara, güçsüz bırakılmışlara yapılacak en büyük yardım da budur.

03 Temmuz 2020 Cuma
GELECEĞİMİZE SAPLANAN HANÇER

Bir kimseyi hiç gerek yokken büyük ve önemli bir şahsiyetmiş gibi değer verip gündeme taşımak onun taşıdığı veya benimsediği zihniyeti de benimsemek ve benimsenmesini istemektir.

23 Haziran 2020 Salı
CİLALI ZEKÂ ÇAĞI

Tarihçelere göre ilk engelli vakasının ne zaman yaşadığı bilinmemektedir. Ağır derecede öğrenme tehlikesi geçiren ilk adam, önce başına gelen şeyin ne olduğunu tam olarak anlayamamış...

08 Haziran 2020 Pazartesi
CORONA VE DİJİTAL ÇAĞ

Biraz kargaşayla, biraz lafla, az biraz virüsle, hafif kışkırtmacayla, çokça medyayla, oldukça yeni teknolojilerle, birazcık maskeyle, azıcık puroyla geliyor yepyeni, sözde adil ve halkçı dünya düzeni.

16 Mayıs 2020 Cumartesi
ÖLÜM VAKTİNE ZAMAN KALMADI

Mimin kalplereve mümin beyinlere sahip olmak bir toplum için en büyük şans ve en büyük emniyet sigortasıdır. Mümin kalplerin hâkim olduğu bir toplumda tıpkı baharda açan papatyalar, çiçekler gibi sevgi, merhamet ve şefkat çiçekleri açılır her tarafta.

11 Mayıs 2020 Pazartesi
TARİHİN EN CANHIRAŞ RAMAZANI

Coronoyla birlikte girdik karantinaya ve Ramazan ayına. Bu yüzden hayatımızda hiç yaşadığımız, tarihin ender Ramazanını yaşıyoruz. Camiler kapalı ve öksüz, Allah’ın evi Kâbe, hacılardan yoksun, Peygamber Efendimizin yattığı mübarek Ravza-i Mutahhara mahzun kaldı.

05 Mayıs 2020 Salı
HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Virüs salgınından sonra dünya yeni krizlere gebe olduğu gibi yeni bir dünya düzeni kurmak konusunda yeni sorunlar yaşayacak ve güç dengelerinin değişmesine neden olacaktır. Aslında yeni dünya düzeninden ziyade yeni ülke düzeni kurma fikri ağır basacak ve her ülke derdine düşecektir.

25 Nisan 2020 Cumartesi
ZALİMLER VİRÜSTÜR

Allah’ın insanlar üzerindeki nimetlerini, verdiği imkânları, sağladığı kolaylıkları bir düşünelim. Allah hiçbir varlığa vermediği büyük bir nimeti insanlara verdi. Sadece insanlara verdiği akıl nimetiyle yeryüzünde ve yer altında sayısız madeni, sayısız imkânı, sayısız güzelliği insanın emrine, insanın hizmetine sundu.