İsmail Hakkı Pamukoğlu

ismailhakkipamukoglu@istiklal.com.tr
28 Nisan 2021 Çarşamba
NEREDESİN DELİ PAŞAM ?

Kendi halkına zulmeden devlet deyince ilk aklınıza gelen devletler diktatör devletler oldu değil mi? Evet çünkü O Devletler, iktidarları uğruna veyahut hükümdarlığının düşmesi tehlikesiyle, kendisine muhalif olan milletini öldürmekten çekinmemiş...

16 Nisan 2021 Cuma
Gündemsiz Gündem

Değerli dostlar! Memleketimizde hangi konunun hangisinden daha önemli olduğunu tartacak bir mizan yok, Daha doğrusu önemsiz konu yok, hangisi hakkında yazı yazmaya değmez ki?

09 Şubat 2021 Salı
Kanayan yaramız “Doğu Türkistan”

Türk milleti ezelden beri mazlum olanlara yardım eden bir topluluk olmuştur. Hatta Müslüman olup olmamalarına daçok bakılmadan her ezilen, her aç kalan, her belaya uğrayan toplumlara yardıma koşan muazzam derecede yardımsever bir millet olmamızdan dolayı da hala gurur duymaktayım.

11 Ocak 2021 Pazartesi
Ne Kadar Güvendeyiz?

Zannedersiniz ki memlekette herkes milli istihbarat ajanı. Herkes birbirine gizli mesajlar yazıyor. E tabii olarak bu gizli mesajların kimse tarafından bilmesini ve paylaşılmasını da istemiyor.

01 Ocak 2021 Cuma
Küresel Oyunda son perde!

Değerli dostlar, pandeminin başından beri değindiğim, büyük virüs oyununu konu edinen yazılarımı takip edenler kronolojiyi az çok bilirler. Bu virüsün planlı şekilde çıkarılması ve buna bağlı olarak yasakların, tüm dünyada virüsü çıkaranların istediği şekilde uygulandığı oyunu hep beraber gördük.

16 Aralık 2020 Çarşamba
Biz Bağımsız bir ülke miyiz?

Yıllardır her siyasetçinin ağzından “tam bağımsız bir Türkiye” vaadini duyarız. Bunun duyulması bile aslında bağımsız olduğunu zanneden bir ülke için garip değil midir?

04 Aralık 2020 Cuma
Liyakat ne demek? Lazım bir şey mi?

Değerli Dostlar... Liyakat kelimesini hep siyasetteki söylemlerden duyarız sık sık. Hâlbuki liyakat aslında hayatın her aşaması için gerekli ve zaruri bir durumdur.

26 Kasım 2020 Perşembe
Erkeğe şiddet!

Dünyada sadece kadınlar yaşıyormuş gibi erkeği yok sayan, varsa yoksa kadın hakları, kadına şiddet haberleri, kadın sığınma evlerinin artırılması filan gibi sürekli kadını korumaya yönelik uygulamalar içeren bir ahır zaman da yaşamaktayız...

11 Kasım 2020 Çarşamba
Ekonomik tedavi mümkün mü?

İnsanoğlunun tarih boyunca yakalandığı hastalıklarının sebeplerinden en önemlisi psikolojik nedenler olmuştur. Psikolojik bozukluklar, zihinsel saplantılar, ya da dışarıdan gelen bazı psikolojik baskılar bir müddet sonra fiziksel hastalığa dönüşmektedir.

05 Kasım 2020 Perşembe
2020’nin kötü geçtiğini mi düşünüyorsunuz ? Henüz 2021’i görmediniz !

Değerli dostlar Astroloji bilimi çok ilgilenmek istemediğim ama acayip derecede merakımı celbeden bir konu. Neden ilgilenmek istemediğime gelince; Şu anda astroloji ile ilgilenenlerin genelde dini inanç noktasında biraz eksik olmaları.