İbrahim Halil Er

ibrahimhaliler@istiklal.com.tr
24 Eylül 2019 Salı
ANTAKYA SEYAHATNAMESİ -4

Antakya'ya geldiğimize göre St. Pierre Kilisesine de uğramamız iyi olurdu. Çünkü bu kilise hristiyanlık tarihindeki ilk kilise olduğu gibi, buradaki Mü'minlere de tarihte Hristiyan ismi  ilk kez burada verilmişti.

23 Eylül 2019 Pazartesi
Antakya Seyahatnamesi -3

Habibi Necar Aslında Antakya'ya gelmemin en önemli nedeni Habibi Necar'ı ziyaret etmekti. Habibi Necar, Kur'an'ın da kendisinden bahsettiği önemli şahsiyetti. Yasin Suresinde şöyle bahseder Habibi Necar'dan : "وَاضْرِبْلَهُمْمَثَلاًاَصْحَابَالْقَرْيَةِۢاِذْجَٓاءَهَاالْمُرْسَلُونَۚ﴿١٣﴾

22 Eylül 2019 Pazar
Antakya Seyahatnamesi -2

Hatay topraklarında aracımızla hızla ilerlerken ben önümde uzanmış olan Amik ovasına bakıyor, tarihi ve coğrafyayı düşünüyordum. Yılda bir kaç ürünün alındığı bu bereketli toprakların iyi işlenmesiyle tüm Türkiye'yi besleyeceğini hesaplıyor, diğer yandan Melhemeti Kübra (Armageddon) savaşlarının burada yapılacak olması ile ilgili rivayetler kafamda cirit atıyor ve hikmetini düşünüyordum.

21 Eylül 2019 Cumartesi
Antakya Seyahatnamesi-1

Bugünülkemizintarihbakımından en zenginşehirlerindenolanAntakya'yıdolaştık. Antakya, doğalvetarihigüzellikleriyegörülmesigerekenbirşehrimiz.Şehir, İskenderun körfeziveetrafındakidenizdenyararlanmasayesindebirçoketkinliğibiraradayaşatmaktadır.

18 Eylül 2019 Çarşamba
AKADEMİSENLERİN ARAPÇA İSİMLERİ TRANSKİRP ETMELERİ

İlmi eserleri okuyan veya akademisyenlerin hazırladığı kitaplara bakan birisi özellikle Arapça kökenli isimlerinin yazılışının ısrarla İngilizce karaktere göre yapıldığını görürler. Akademik çalışma yapan birisi bu kurala dikkat etmese eseri onaylanmaz bile.

17 Eylül 2019 Salı
İRAN KUŞATMASI

Ülkemiz İran kuşatması altındadır ve maalesef yöneticilerimiz bu konuda her zaman olduğu gibi olayları görememektedir. Nedense biz de her zaman iş işten geçtikten sonra anlıyoruz ama artık yapacak bir şey kalmamış oluyor.

06 Eylül 2019 Cuma
İRAN, SURİYE'Yİ ŞİİLEŞTİRMEK İÇİN SÜNNİLERİ GÖÇE ZORLAYIP YERİNE ŞİİLERİ YETİŞTİRMEKTEDİR

İRAN, SURİYE'Yİ ŞİİLEŞTİRMEK İÇİN SÜNNİLERİ GÖÇE ZORLAYIP YERİNE ŞİİLERİ YETİŞTİRMEKTEDİR

02 Eylül 2019 Pazartesi
AŞURA GELENEĞİNİN KÖKENLERİ

AŞURA GELENEĞİNİN KÖKENLERİ

31 Ağustos 2019 Cumartesi
HİBRİT SAVAŞI

HİBRİT SAVAŞI

30 Ağustos 2019 Cuma
Huzur Sokağı

Huzur Sokağı