Hüseyin Arif Çakmak

huseyinarifcakmak@istiklal.com.tr
13 Ekim 2020 Salı
PARANIN ÖLÇEMEYECEĞİ DEĞERLER VAR

Yusuf Kaplan feryat ediyor; “cemaatler yok edilmek isteniyor”. Yusuf Bey “cemaatler yok edilmek istenmiyor”, yok “edilmekte”. Ama hangi cemaat/cemaatler, biliyor musunuz? Son seçimlerde Ak Partiye oy vereceklerini alenen ilan etmeyen cemaatler, yok edilmeye çalışılmakta.

08 Ekim 2020 Perşembe
MACRON’A TEPKİ MUHTEŞEM AMA…

Fransa Cumhurbaşkanını eleştiren sayın Cumhurbaşkanımız iki sene önce Mart 2018’de şöyle demişti: “Siz İslam’ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız”. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın Macron’a gösterdiği “sen kimsin ki, İslam’a ayar veriyorsun?” tepkisi milletimizin yüreğine su serpti ama kendisinin iki sene önce söylediği bu sözü nereye koyalım?

04 Ekim 2020 Pazar
CHP’NİN YENİ YÜZÜ

CHP'nin kuruluşundan 97 sene geçtikten sonra, bir genel başkan tarafından iktidara gelememenin “hatasının” CHP’lilerde olduğunun ifade edilmesi önemlidir ve dikkate alınmalıdır.

15 Eylül 2020 Salı
SİYASİ HIRS VE 12 EYLÜL DARBESİ

Kendisiyle aynı fikirde olmayanları, kendi partisine oy vermeyenleri Fetöcü, hain, PKK’lı olarak gören zihniyete karşı uyanık olmak lazımdır. Siyasi hırs uğruna ülkeyi ateşe atmak isteyenlere milletimiz engel olmalıdır.

02 Eylül 2020 Çarşamba
ÇOCUKLARIMIZ VE SÖZDE MASAL KİTABI 

Şu sözde masal kitaplarındaki zihni yapı ile İstanbul sözleşmesindeki ana fikir arasında bir paralellik görüyor musunuz, görmüyor musunuz? 2011 yılında imzalanan İstanbul sözleşmesinin açtığı sosyal yaralar 2020’de fark edilmiş! Halen düzeltecekler!

23 Ağustos 2020 Pazar
Seçimin ayak sesleri

Ayasofya, yerli oto ve ardından “tahmini” doğal gaz “müjdesi” verildi. 3-4 ay önce “FETÖCÜ ve PKK ile işbirliği içinde olduğu iddia edilen İyi Parti’nin “yerli ve milli” olduğu Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından “fark edilerek” ifade edildi. Hazine bakanımız tarafından dolarla “işimizin olmadığı” belirtildi. ABD Başkan adayı Biden fırçalandı. Böylece “dış güçlerin” ağzının payı verilmiş oldu. Anlaşıldığı kadarıyla seçimin ayak sesleri duyulmaya başlandı.

12 Ağustos 2020 Çarşamba
“BEŞ MİLYON OY”

Yüzde 50 artı bir sisteminde İyi Parti’nin beş milyon oyu, beş milyon kere kıymetlidir. İyi Parti sandıktan ümidini kesen seçmeni hayal kırıklığına uğratmamalıdır. İyi Parti yoğun bakıma girmiş Türk demokrasisine can suyu vermeye devam etmelidir.... “Beş milyon oy” değerlidir fakat birilerinin iktidarının devamı için payanda olmamalıdır. 

27 Temmuz 2020 Pazartesi
Ayasofya hem camii hem de kilise mi olacak? 

Ayasofya’nın “müzelikten kurtulması” hepimizi sevindirdi ama bu işin bir “aması” vardır. Ayasofya’nın sıfatını “camii” olarak kabul ediyorsanız, şayet Ayasofya “müze olmaktan çıkarılmışsa” ve kilise değilse ikonaların izahı nedir?

21 Temmuz 2020 Salı
AYASOFYA’YA DANIŞTAY ÜYELERİ DAVET EDİLECEK Mİ? 

Ayasofya'da 24 Temmuz günü kılınacak Cuma namazına kimler davet edilecek? Mesela Ayasofya’nın Camii olmasına karar vermiş olan Danıştay üyeleri davet edilecek mi?  Duyduğumuza göre Ayasofya’da kılınacak ilk Cuma namazına “kadınlar da” davet edilecekmiş. Merak içindeyim kadınlardan kimler davet edilecek? Mesela KADEM davet edilecek mi?

14 Temmuz 2020 Salı
“İSTİKAMET” VE AYASOFYA

Sayın Cumhurbaşkanı Ayasofya’nın açılması hususunda “istekli” olabilir. 12 Temmuz 2020 günkü değerlendirmesinde Ayasofya’nın camii haline gelmesi konusunda “istekli” olduğunu “maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz” ifadesinden anlıyoruz.  Tamam, anlıyoruz ama bir sene önce 16 Mart 2019’daki şu sözleri nereye “koyalım?” “Sultanahmed’i doldurun, sonra ona bakarız”. Bir sene içinde “Sultanahmed cemaatle doldu mu?”