Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
18 Haziran 2021 Cuma
DEVLET BİZİM OLMADI Kİ

1839 yılından beri, devlet bizim olmadı. Padişahlar, İngiliz donanmasının korkusunda devre dışı bırakıldı. Sadrazamlar masondu. Mason demek, mutlak İngiliz kralına bağlı, Gizli teşkilat mensubu yani İngiliz casusu kişilerdi.

15 Haziran 2021 Salı
TÜRK HARİCİYESİNDE ŞAHSİYET

Nerden nereye? Eskiden Türk hariciyecileri, Batılılardan korkardı, Çok aciz ve pısırık davranırlardı. Daha doğrusu aşağılık duygusu içinde idiler. Berlin’e konferansa gittiğimde ...

09 Haziran 2021 Çarşamba
KILIÇDAROĞLU VE ATATÜRK

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Türkiye adını veren, Devletin bütün kurumlarının adını Türk olarak başlatan, Türk Hava Yolları, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları ...

04 Haziran 2021 Cuma
MAFYA VE DEVLET

Bir hikaye ile başlayayım. Milletvekili ve MHP genel sekreter yardımcısı idim. Parti olarak, ülkücü mafya denen kişilerden çok şikayetçi idik. Çek senet tahsilatı yaparken,  bozkurt rozeti takıyorlardı.

01 Haziran 2021 Salı
SÜLEYMAN SOYLU’YA NİYE SALDIRIYORLAR

Son bir yıldır, Türk milletinden olmayan, Türk milletine, gizlice saldıran düşmanlar, İç işleri bakanı Süleyman soyluya saldırıyor. Çünkü o, Türkiye sınırları için ne kadar PKK lı varsa bitirdi.

27 Mayıs 2021 Perşembe
LİDER TEŞKİLAT VE DOKTRİN

Lider, teşkilat ve doktrin tartışmasızlığı, Hem askeri taktik, genel taktik ve sosyolojik olarak bir gerçektir. Genel başarının sırrı budur. Askeriyede bu üçlü prensip ile savaş kazanılır.

25 Mayıs 2021 Salı
MAFYA VE ABD

Dünyadaki bütün kanunsuzlukların arkasında ABD vardır. Tabii bu küresel soygunu devam ettirmek için, Her yolu deneyeceklerdir. DEAŞın arkasında, Eşşebap’ın, Boko haramın arkasında, PKK/YPG nin arkasında ...

18 Mayıs 2021 Salı
TÜRKEŞ’İN DİNDARLIĞI - 4

İslam; iman, ahlak, ibadet, muamelat ve tasavvuf şubelerine ayrılır. Başbuğ Türkeş bu şubelerin hepsiyle de mücehhezdi, Samsun’daki büyük Nakşi şeyhi Mustafa Bağışlayıcı hoca ile, Birbirlerine pek bağlı idiler.

13 Mayıs 2021 Perşembe
TÜRKEŞİN DİNDARLIĞI-3

Başbuğ Türkeş, İslam hukukunu, Batı hukukunu iyi bilirdi. Çok kuvvetli bir imanı olduğu için. Asla imandan taviz vermezdi. 9 Işık doktrininin esasını, İslam imanı ve Türk milliyetçiliği olarak tarif etti. Ülkücü hareketin sloganlarını, Daima Türk milliyetçiliği ve İslam’ı yan yana kullandı

11 Mayıs 2021 Salı
TÜRKEŞİN DİNDARLIĞI – 2

Daha önce de yazmıştım. Başbuğ Türkeş;  İtikat, amel ve muamelat olarak iyi eğitilmişti. Okumayı sevdiği için çok kitap okudu. İngilizceyi de iyi biliyordu. Onların da inançlarını iyi biliyordu.