Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
27 Ekim 2021 Çarşamba
OSMAN KAVALA

Herhalde internete girip, Osman Kavala kimmiş diye bakmışınızdır. Öyle ya Amerika ve 9 tane de yandaş devletin büyükelçileri, Kendi görevleri olmadığı halde, Türkiye’nin iç işlerine karışacak ...

22 Ekim 2021 Cuma
AŞI MESELESİ

Aşı yaptırmak, insan sağlığı için gerekli bir işlemdir. Koruyucu hekimliğin olmazsa olmaz kaidesidir. İlk aşıyı atalarımız buldu. Çiçek hastalığı, dünyayı kasıp kavuruyordu. Ölüm oranı da çok yüksekti.

12 Ekim 2021 Salı
BİZ NİÇİN DÜNYAYA GELDİK

Tanzimat’ta Masonlar devleti işgal edince, Eğitim kurumlarını değiştirdiler. Batılı kurumlar kurup, Devlet adamı olarak bunları yetiştirdiler. Medrese mezunlarını devlet kapısına koymadılar.

09 Ekim 2021 Cumartesi
ÜLKÜ OCAKLARI

ABD, Ülkü ocaklarının terörle ilgisini araştırmak istiyor. Demek ki, Türkiye için ülkü ocakları faydalı bir dernektir. Yani vakıftır. Onun için ülkü ocakları ile her Türk övünebilir.

05 Ekim 2021 Salı
AMERİKA BATIYOR MU?

İnanmıyorsunuz değil mi? Dünyaya hükmeden kükreyen bir Amerika batar mı? Daha önce de kıtalararası füzeleri olan, 2 milyon asker besleyen, Uydu devletleri olan ...

28 Eylül 2021 Salı
TEKNOLOJİ FESTİVALİ (TEKNOFEST)

Teknofest, Atatürk hava limanında açıldı. Orada Türkiye’nin teknolojik gelişmesi, Yeni ürünler; Havacılıkta,  silah sanayiinde, Denizde, havada, karada yeni üretilen...

21 Eylül 2021 Salı
EHLİ SÜNNET DÜŞMANLARI

Ehli sünnet nedir? Peygamber yoludur. O’nun yaşadığı gibi yaşamak.  O’nun yaptıklarını yapmak. O’nun emrettiklerini harfiyyen uygulamaktır. Ayrıca onun sakındıklarından da sakınmaktır.

17 Eylül 2021 Cuma
AHİLİK TEKRAR TESİS EDİLMELİDİR

Ahi, Arapça kardeş demektir. Ahilik kardeşlik olarak 13. Yüzyılda büyük düşünce adamı ve tarikat şeyhi, Kırşehirli ahi Evran tarafından kurulmuştur. Bir esnaf teşkilatıdır, tarikatıdır.

14 Eylül 2021 Salı
12 EYLÜL 1980 KARA İHTİLALİ

12 Eylül 1980 de askeri ihtilal oldu. Genel kurmay başkanı ve komuta konseyi, askeri darbe ile, İktidara el koydu. Anayasayı askıya aldı. Dolayısıyla bütün kanunlar darbecilerin  istediği şekilde uygulandı.

07 Eylül 2021 Salı
AVRUPANIN NAMUS ANLAYIŞI

Biz Avrupa birliğine giriyoruz ya; Tabii ki, onların inancı, kültürü, tarih ve töresini de kabul etmek gerekiyor. Yani onların hukukuna giriyoruz. Ama bizim ne inancımız, ne kültürümüz, ne ahlakımız onlarla uyuşmuyor.