Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
10 Aralık 2021 Cuma
FAYDALI BİLGİLER -3

Madem ki; Türk milleti, bu kadar büyüktür. Acaba sebebi nedir? Birinci sebep, hilkattir. Yaradılışı böyledir. Hani bir gül bahçesine girersiniz ya, Çeşit, çeşit güller vardır.

08 Aralık 2021 Çarşamba
FAYDALI BİLGİLER-2

Tabii ki, en faydalı bilgi kişinin kendini bilmesidir. Hani bir atasözü vardır. “Sen seni bil, sen seni, yoksa kırarlar enseni”… Yunus’un da dediği gibi, “İlim, ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir.

04 Aralık 2021 Cumartesi
FAYDALI BİLGİLER

Günün siyasi ve iktisadi sorunların içinde boğuşurken, Kendimizi ve gelecek nesilleri de ilgilendiren bilgileri vermeyi unutuyoruz. Dünya üzerinde tarihin derinliklerinden beri, Milletler ve dinler arasında devamlı bir mücadele vardır.

01 Aralık 2021 Çarşamba
TÜRK TARİHİ ÜZERİNE

Hiç şüphesiz ki, Dünyanın en büyük milleti, Türk milletidir. Altaylardan çıkıp, Afrika batılarına , Yani Büyük Okyanustan, Atlas Okyanusuna , Sibirya dan, Hindistan’a kadar dünyanın her yerini idare eden...

26 Kasım 2021 Cuma
ÜLKELER NİYE BORÇLANIR

Dikkat ettiniz mi bilemem? Türkiye,  yıllık bütçe yaparken, mutlaka bir cari açık verecek şekilde planlar. Osmanlı devletinin son yıllarından beri, gelir, gider bütçesi, Ortalama, 1/3; ¼,  1/5 veya 1/6  oranında açık verecek şekilde yapılmıştır.

23 Kasım 2021 Salı
FAİZ İLLETİ

Afrika’da bir zavallı fakir köylüyü düşünün. 2-3 keçisi var, onunla geçinmeye çalışıyor. Devletin başına bir casus veya mason koymuşlar. O garip köylünün arazisindeki, altınları,  elmasları   Avrupalılara yediriyor.

16 Kasım 2021 Salı
SİLAHTA ÇOK ÜSTÜNÜZ

Geçen gün İstanbul Fuar merkezi (İFM = eski CNR)inde Saha Expo vardı. Yani savunma sanayi  panayırı. Hava,  deniz, kara, ve içişleri bakanlığının standları da vardı. Ukrayna da katılmıştı.

12 Kasım 2021 Cuma
HAVACILIKTA ZİRVE

Hani derler ya; Bu millet tarih yapar da, yazmaz. Amerika’daki itibarlı gazeteler yazdı; “Selçuk Bayraktar, savaş konseptini (anlayış, kavrayış) değiştirdi”. Savaş sanayisine 1 trilyon 600 milyar  dolar zarar verdi.

09 Kasım 2021 Salı
UNUTTUKLARIMIZ

Tabii ki, hedef millet olursanız, Size; sizi, dininizi, kültürünüzü, tarihinizi, törenizi öğretmezler. Hele İnönü döneminde Fulbrigith Anlaşması ile eğitiminizi, Düşmanınıza yani ABD ye verirseniz.

07 Kasım 2021 Pazar
GÜDÜMLÜ LİDERLİK

Eskiden İngilizler yapardı. Ülkeleri yönetmeyi, onları içten, dıştan sarmala almayı… Bir teşkilat kurarsa, hemen onun aksine çalışan bir teşkilat kurup, Her ikisini de yönetmeyi…