Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
09 Temmuz 2021 Cuma
AFGANİSTAN OYUNU

Yunanistan, adaları Amerika’ya verdi. Bilhassa Girit’te büyük bir üs var. Semadirek adasına yığınak yapıyor. Dimetoka’dan itibaren, Yunan karasının Türkiye’ye yakın yerinde 3 tane üs kuruyor.

07 Temmuz 2021 Çarşamba
İSLAM AHLAKI

İnsanların arasında düzeni en iyi sağlayan, Karşılıklı güveni temin eden en önemli unsur ahlaktır. Tabii ki güzel ahlaktır. Güzel ahlaka en iyi örnek de Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’dir.

02 Temmuz 2021 Cuma
İLAHİYAT FAKÜLTELERİNDE DEİZM

Deizm, İslam’a göre kafirliktir. Yani sadece Allah’a inanmak, yeterli değildir. Çünkü, imanın şartı 6’dır. Allah’a inanmak, Peygamberlere inanmak, Meleklere inanmak, Kitaplara inanmak, Kadere inanmak  ve Ahiret gününe inanmaktır.

29 Haziran 2021 Salı
KANAL İSTANBUL

İsim olarak yanlış konulmuş. Türkçe tamlamalara uymuyor. Gavura karşı özenti olsa gerek ki. Yabancı tamlama ile konuşuyoruz. İstanbul kanalı olması gerekir. İstanbul boğazı gibi….

22 Haziran 2021 Salı
TÜRK ORDUSU ÇOK GÜÇLÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri olağanüstü güce caydırıcılığa sahip. Çünkü şu anda elinde bulundurduğu silahlar, Nükleer silaha sahip ülkelerin elinde yok. Bunu, Suriye’de, Libya’da Karabağ’da gördük.

18 Haziran 2021 Cuma
DEVLET BİZİM OLMADI Kİ

1839 yılından beri, devlet bizim olmadı. Padişahlar, İngiliz donanmasının korkusunda devre dışı bırakıldı. Sadrazamlar masondu. Mason demek, mutlak İngiliz kralına bağlı, Gizli teşkilat mensubu yani İngiliz casusu kişilerdi.

15 Haziran 2021 Salı
TÜRK HARİCİYESİNDE ŞAHSİYET

Nerden nereye? Eskiden Türk hariciyecileri, Batılılardan korkardı, Çok aciz ve pısırık davranırlardı. Daha doğrusu aşağılık duygusu içinde idiler. Berlin’e konferansa gittiğimde ...

09 Haziran 2021 Çarşamba
KILIÇDAROĞLU VE ATATÜRK

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Türkiye adını veren, Devletin bütün kurumlarının adını Türk olarak başlatan, Türk Hava Yolları, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları ...

04 Haziran 2021 Cuma
MAFYA VE DEVLET

Bir hikaye ile başlayayım. Milletvekili ve MHP genel sekreter yardımcısı idim. Parti olarak, ülkücü mafya denen kişilerden çok şikayetçi idik. Çek senet tahsilatı yaparken,  bozkurt rozeti takıyorlardı.

01 Haziran 2021 Salı
SÜLEYMAN SOYLU’YA NİYE SALDIRIYORLAR

Son bir yıldır, Türk milletinden olmayan, Türk milletine, gizlice saldıran düşmanlar, İç işleri bakanı Süleyman soyluya saldırıyor. Çünkü o, Türkiye sınırları için ne kadar PKK lı varsa bitirdi.