Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
20 Mart 2022 Pazar
HOŞ GELDİN UKRAYNA

Ordu literatüründe bir söz vardır; “Savaşın sonunu süngü belirler”. Rusya; 2 günde işgal etmeyi planladığı Ukrayna’yı 25 günde hal edemedi. Güya Kiev’e girip, Zelenski’yi indirip kendi adamını getirecekti.

12 Mart 2022 Cumartesi
HARAM VE HELALLERİ BİLMEK

Bir Müslüman hayatını hep haram ve helal üzerine kurmalıdır. Kazandığı, oturup, kalktığı, yediği, içtiği, hep helal olmalıdır. Çünkü bunun için Allah hesap soracak.

08 Mart 2022 Salı
BİR DÜNYA KRİZİ

Ukrayna savaşından sonra, Batı ittifakının Rusya’ya yaptırım kararı, Dünyanın dengelerini bozdu. Rusya ile alış veriş yapan bütün ülkeler krize girdi. Çünkü Rusya da kendisine yaptırım yapanlara dolaylı yaptırım uyguluyor.

01 Mart 2022 Salı
UKRAYNA SAVAŞININ BEDELİ

Rusya federasyonunun Ukrayna’ya saldırısı, Dünya dengelerini bozdu. Bu savaştan, başta Ukrayna olmak üzere, en fazla zarar gören ülkeler, Tabii ki, Rusya, Türkiye ve Avrupa ülkeleri oldu.

24 Şubat 2022 Perşembe
RUSYA’NIN EMPERYALİST ÇIKIŞI

Bir gün Gagavuzyeri cumhuriyetini ziyaret ettiğimizde, Komrat’ta bir toplantı oldu. Ben de milletvekili olarak MHP’nin görüşlerini anlatıp, Başbuğ Türkeş’in selamlarını ilettim.

22 Şubat 2022 Salı
RUS UKRAYNA SAVAŞI

Ukraynalı diye daha önce bir millet yoktu. Ancak bu gün Ukrayna topraklarında yaşayan topluluklar vardı. Bunlar Türklerdi. Kıpçaklar, kumanlar, Peçenekler ve Hazarlardı.

19 Şubat 2022 Cumartesi
CELALEDDİN KARAKILIÇ

Celaleddin hocam, 1929 doğumlu idi. 1951 yılında liseyi başarı ile bitirince Tıp fakültesine kayıt yaptırmış. Ancak babasından iyi bir İslami eğitim aldığı için, Kaydını alıp, İlahiyat fakültesine geçmiş.

15 Şubat 2022 Salı
VİRÜS HASTALIKLARI

Üzerinize sağlık,  geçen hafta, kovit oldum. Bir hafta hastanede yattım. Omikron varyantı imiş. Tedaviden  sonra iyileştim eve geldim, elhamdülillah. Allah bütün hastalar şifa versin.

01 Şubat 2022 Salı
GAZETE SATIŞLARI

Türkiye’de, gazete satışları çok düşüktür, En yüksek tirajlı gazeteler,  hürriyet, sabah ve sözcüdür. Ortalama, ayrı ayrı 180 bin civarındalar. Halbuki dünyada, en çok satan gazeteler Japonya’dadır.

26 Ocak 2022 Çarşamba
BÜYÜK DEVLET

Devlet büyük olursa, Onun idarecileri, sanatçıları, ilim adamları da büyük olur. Mesela Osmanlı büyüktü; Kanuni, Ebussuud efendi, Mutasavvıf Yahya efendi, Sokullu Mehmet Paşa, Barbaros Hayrettin paşa ...