Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
02 Mart 2021 Salı
28 ŞUBAT VE TÜRKEŞ

Erbakan başbakanken, ordu içinde homurdanmalar oluyordu. Geceleri lamba yakıp kapatmalar, Tencere tava sesleri ile mahallelerde gösteriler yapılıyordu. Silahlı kuvvetlerin darbe yapacağı açıkça belli oluyordu.

26 Şubat 2021 Cuma
BUGÜN MORA KATLİAMININ 200. YIL DÖNÜMÜ

Türklere, Türk tarihi öğretilmedi. Fulbrigth anlaşması ile Milli Eğitim,  ABD büyük elçisinin eline verilirse, Ne öğretilir ki? Ancak Roma tarihi, Yunan tarihi öğretilir. Bu gün bilmediğimiz, bunun gibi yüzlerce Türk katliamının olduğu, Mora Katliamını anlatacağım.

23 Şubat 2021 Salı
EHLİ SÜNNET ÜZERİNE

Geçen hafta yazdığım “Ehli Sünnet Nedir” makalem çok ilgi gördü. Çok olumlu yorumlar yapıldı. Bazı sorular da soruldu. Mesela, “birisi diyanetin yayınladığı ilmihali okudum, Kafam karıştı”  diyor...

18 Şubat 2021 Perşembe
EHLİ SÜNNET NEDİR

Unutmayalım ki, Türk milletini, Adriyatik’ten, Çin seddine taşıyan hukuk, Selçukluyu, Osmanlıyı cihangir eden, Dünyaya hükmettiren düşünce, Ehli Sünnet yoludur. 72,5 millete hak ve adalet dağıtıp, Kurtla, kuzuyu barıştıran iman, Peygamber yoludur.

16 Şubat 2021 Salı
SELEFİLİK NEDİR

Peygamber Efendimiz(sav)le yaşayan, onu gören, Ona tam bağlanan, Sahabelerle, Tabiin ve Tabai tabiinin yaşamasını eksiksiz kabul eden, Kişilere  Selefi Salihin denir. Bu Ehli Sünnetin yoludur.

09 Şubat 2021 Salı
FİNANS DEĞERLER HELAL Mİ?

Düşünün, devlet  kapısında veya herhangi bir işte çalışıyorsunuz. Ay başında maaşınız aldınız. Bunu alıp, ihtiyaçlarınızı görüyorsunuz. Bir miktar paranız arttı. Bir kenara koyuyorsunuz. Bir ay sonra baktınız ki, enflasyonla paranızın değeri düşmüş. Devlet karşılıksız para basmış. Sizin kaybınız olmuş. Bir ay beklediğiniz maaş da aynı durumdadır. Bu aldığınız para helal olabilir mi?

05 Şubat 2021 Cuma
EMPERYALİZMİN İNİLTİSİ

Harward Üniversitesi öğrencileri, M.I.T. Üniversitesi öğretim üyeleri, Oxford veya Sorbon Üniversitesi  öğrencileri  hiç yürüyüş yapıyor mu? Şimdiye kadar hiç yaptılar mı?

02 Şubat 2021 Salı
SUÇLAR NEDEN ÇOK

Türkiye’de, neden çok suç işleniyor? Bakıyorsunuz, komşusu bahçede bir çadır yapmış, Bütün apartman sakinleri onların evini basıp kavga çıkarıyor. Bir kişi başına bir çorap geçirip...

29 Ocak 2021 Cuma
AMERİKA’YA NOTA VERMELİYİZ

ABD’nin Türkiye aleyhinde faaliyetleri var. Bunu Mısır’daki sağır sultan da biliyor. Bunlar, yenilir yutulur cinsten değil. En önemlisi, FETÖ nün askeri ihtilal girişimleri, 15 Temmuz 2016 ayaklanması...

25 Ocak 2021 Pazartesi
BATI AFRİKAYA ÜS KURMAK

Nijerya’dan yük taşıyan bir Türk gemisine, Bölgedeki korsanlar veya teröristler tarafından, Saldırılıp bir Türk’ün şehit edilmesi, On beş Türkün kaçırılması, Türkiye’nin yeni tedbir almasını gerektiriyor.