Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
10 Mayıs 2022 Salı
TÜRK ANASI VE MİLLETİ

Türk milletinin temelini Türk ailesi teşkil eder. 5000 yıllık büyük Türk milletini dünyaya hakim eden ailesidir. Türk ailesi, Batı ailesine hiç uymaz. Onların ahlaki değerleri bizden farklıdır.

26 Nisan 2022 Salı
GÜZEL AHLAK

Güzel ahlak, Peygamber ahlakıdır. Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (sav); “Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim” diyor. Onun ahlakı ne idi? O Kuran üzere yaşardı.

23 Nisan 2022 Cumartesi
ERMENİCİLİK

Türk-Ermeni ilişkileri Selçuklulardan beri var. Malazgirt Zaferinden sonra, Bizanslıların zulmü altındaki Ermeniler, İlk defa o zaman bağımsızlığına kavuştu. Hem kültür, hem din ve hem de şahsiyet olarak millet varlıklarını korudular.

12 Nisan 2022 Salı
RAMAZANIN HİKMETİ VE BEREKETİ

Ramazan ayı gerçekten bir kurtuluş ayıdır. Gelenek olarak 11 ayın sultanıdır, denir. Bu ay da insan, hem beden ve hem de ruh yapısı olarak değişir. Bir kere, haramlardan daha çok sakınır.

09 Nisan 2022 Cumartesi
ALPASLAN TÜRKEŞ-II

Rahmetli Batırhan Darımbet; çok imanlı ve şuurlu bir Türkçü idi. Bana 16 jeltoksan olayını anlattı. Jeltoksan, aralık ayı demektir. Olay 1986 yılında oldu. 

05 Nisan 2022 Salı
ALPASLAN TÜRKEŞ-1

Başbuğ Alpaslan Türkeş; Türk milletinin son asırda yetiştirdiği en büyük devlet adamıdır. Bu gün ölüm yıldönümünde tahassürle anıyoruz. Mekanı cennet olsun, çok sevdiği Allah’ın Resulüne yoldaş olsun.

02 Nisan 2022 Cumartesi
AMERİKA’NIN TÜRK DÜŞMANLIĞI

Hıristiyanlar, İstanbul’un Fethinden sonra irkildi. Rönesans’a geçti. Avrupa’nın yani Haçlıların mağlubiyetine sebep aradılar. Bunu Türk milletinin yapısına bağlı buldular. O halde Türk milletini yok etmeliydiler.

29 Mart 2022 Salı
TÜRK MİLLETİNİN YÜKSELİŞİ

Türk Milleti, dünyanın en büyük milletidir. Tarihte, daha önce, büyük milletler vardı. Mesela Çin vardı, şimdi aynı topraklarda hala var. Roma vardı, çok büyüdü yayıldı ve tekrar aynı topraklarına çekilip, büzüldü.

26 Mart 2022 Cumartesi
DÜNYA YENİDEN ŞEKİLLENİYOR

Ukrayna savaşından sonra dünya yeni bir düzene giriyor. Dünyanın iki süper gücü artık çöküyor. Rusya ekonomik çöküntü içinde iken bir kumar oynadı ve kaybediyor.

22 Mart 2022 Salı
TEŞKİLAT VE DÜŞÜNCE

İnsanoğlunun beyin yapısı, bir lidere tabi olacak şekilde yaratılmıştır. Sebebi de Allah’ın gönderdiği peygambere tabi olsunlar diye… Bizim itikadımızda insanlığa 124 bin peygamber gönderilmiştir.