Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
13 Mayıs 2021 Perşembe
TÜRKEŞİN DİNDARLIĞI-3

Başbuğ Türkeş, İslam hukukunu, Batı hukukunu iyi bilirdi. Çok kuvvetli bir imanı olduğu için. Asla imandan taviz vermezdi. 9 Işık doktrininin esasını, İslam imanı ve Türk milliyetçiliği olarak tarif etti. Ülkücü hareketin sloganlarını, Daima Türk milliyetçiliği ve İslam’ı yan yana kullandı

11 Mayıs 2021 Salı
TÜRKEŞİN DİNDARLIĞI – 2

Daha önce de yazmıştım. Başbuğ Türkeş;  İtikat, amel ve muamelat olarak iyi eğitilmişti. Okumayı sevdiği için çok kitap okudu. İngilizceyi de iyi biliyordu. Onların da inançlarını iyi biliyordu.

07 Mayıs 2021 Cuma
TÜRKEŞİN DİNDARLIĞI - 1

Başbuğ Alparslan Türkeş; İngiliz esaretinde kalmış, bir vatanda yani Kıbrıs’ta doğmuş, Milli kültürü, İslami ilimleri iyi öğrenmiş,  İslam terbiyesini iyi almış, İngiliz esaretinde kalmayı asla kabul edememiş...

04 Mayıs 2021 Salı
TÜRKLÜK ŞUURU

Kişilerin milli şuuru, kurduğu devleti, yüceltir. Çünkü, millet ve devleti koruma duygusu doğuştandır. Kişinin önce kendini, sonra ailesini, Sonra milletini ve sonra da din kardeşini sevmesi dini bir görevdir.

01 Mayıs 2021 Cumartesi
ERMENİ SOYKIRIM YALANINA KARŞI TEDBİR

Türkiye artık Batı emperyalizmine karşı zincirleri kırdı. Allaha şükür, kendi irademizle devletimizi yönetebiliyoruz. İngiliz krallığına bağlı Mason casus teşkilatının devletteki gücü kayboldu.

27 Nisan 2021 Salı
ERMENİ MESELESİNDE TÜRKİYE YETERSİZ

Dikkat ederseniz, Dünyanın her yerinde Ermeni soykırımı işleniyor. Avrupa’daki bütün parlamentolar sözde soykırımı kabul etti. En son da ABD başkanı J. Biden soykırım dedi. Dünyaya yayılmış, bir avuç Ermeni  fırtınalar koparıyor.

23 Nisan 2021 Cuma
128 MİLYAR DOLAR

Bir olayla başlayalım. DSP, MHP ve ANAP koalisyonu zamanında, Ulaştırma bakanı Enis Öksüz, şimdi hatırlamıyorum ama, Normal görünen bir açıklama yapmıştı. Hemen öğleden sonra dolar birdenbire yükseldi.

20 Nisan 2021 Salı
TÜRK TARİHİ ÜZERİNE

Hiç şüphesiz ki, dünyanın en büyük milleti, Türk milletidir. Altaylardan çıkıp, Afrika batılarına, Yani Büyük Okyanus’tan, Atlas Okyanusu’na, Sibirya’dan, Hindistan’a kadar dünyanın her yerini idare eden...

15 Nisan 2021 Perşembe
VATİKAN TÜRKİYE’DE TEŞKİLATLANIYOR

Vatikan, son yıllarda, 3. Bin(milenyum) de Asya’yı Hıristiyan yapmak istiyor. Maalesef Güney Kore’nin yarısını Hıristiyan ettiler. Çin de çok hızlı şekilde propaganda yapıyorlar.

13 Nisan 2021 Salı
RAMAZANIN DEĞERİ

Ol mahiler ki, derya içredirler, Deryayı bilmezler. Yani balıklar deniz içinde yüzerler ama onu idrak edemezler. Fakat deniz her nimeti ile o balıkları yaşatır.