Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
26 Kasım 2021 Cuma
ÜLKELER NİYE BORÇLANIR

Dikkat ettiniz mi bilemem? Türkiye,  yıllık bütçe yaparken, mutlaka bir cari açık verecek şekilde planlar. Osmanlı devletinin son yıllarından beri, gelir, gider bütçesi, Ortalama, 1/3; ¼,  1/5 veya 1/6  oranında açık verecek şekilde yapılmıştır.

23 Kasım 2021 Salı
FAİZ İLLETİ

Afrika’da bir zavallı fakir köylüyü düşünün. 2-3 keçisi var, onunla geçinmeye çalışıyor. Devletin başına bir casus veya mason koymuşlar. O garip köylünün arazisindeki, altınları,  elmasları   Avrupalılara yediriyor.

16 Kasım 2021 Salı
SİLAHTA ÇOK ÜSTÜNÜZ

Geçen gün İstanbul Fuar merkezi (İFM = eski CNR)inde Saha Expo vardı. Yani savunma sanayi  panayırı. Hava,  deniz, kara, ve içişleri bakanlığının standları da vardı. Ukrayna da katılmıştı.

12 Kasım 2021 Cuma
HAVACILIKTA ZİRVE

Hani derler ya; Bu millet tarih yapar da, yazmaz. Amerika’daki itibarlı gazeteler yazdı; “Selçuk Bayraktar, savaş konseptini (anlayış, kavrayış) değiştirdi”. Savaş sanayisine 1 trilyon 600 milyar  dolar zarar verdi.

09 Kasım 2021 Salı
UNUTTUKLARIMIZ

Tabii ki, hedef millet olursanız, Size; sizi, dininizi, kültürünüzü, tarihinizi, törenizi öğretmezler. Hele İnönü döneminde Fulbrigith Anlaşması ile eğitiminizi, Düşmanınıza yani ABD ye verirseniz.

07 Kasım 2021 Pazar
GÜDÜMLÜ LİDERLİK

Eskiden İngilizler yapardı. Ülkeleri yönetmeyi, onları içten, dıştan sarmala almayı… Bir teşkilat kurarsa, hemen onun aksine çalışan bir teşkilat kurup, Her ikisini de yönetmeyi…

02 Kasım 2021 Salı
BOP VE SAVAŞ

ABD;  yarım asırdır, Büyük Ortadoğu Projesini(BOP) hazırlıyor. Bu projede Ortadoğu’da haritanın yeniden çizilmesi var. Buna göre, Büyük Kürdistan kuruluyor. Türkiye, İran, Irak ve Suriye parçalanıyor.

27 Ekim 2021 Çarşamba
OSMAN KAVALA

Herhalde internete girip, Osman Kavala kimmiş diye bakmışınızdır. Öyle ya Amerika ve 9 tane de yandaş devletin büyükelçileri, Kendi görevleri olmadığı halde, Türkiye’nin iç işlerine karışacak ...

22 Ekim 2021 Cuma
AŞI MESELESİ

Aşı yaptırmak, insan sağlığı için gerekli bir işlemdir. Koruyucu hekimliğin olmazsa olmaz kaidesidir. İlk aşıyı atalarımız buldu. Çiçek hastalığı, dünyayı kasıp kavuruyordu. Ölüm oranı da çok yüksekti.

12 Ekim 2021 Salı
BİZ NİÇİN DÜNYAYA GELDİK

Tanzimat’ta Masonlar devleti işgal edince, Eğitim kurumlarını değiştirdiler. Batılı kurumlar kurup, Devlet adamı olarak bunları yetiştirdiler. Medrese mezunlarını devlet kapısına koymadılar.