Dr. Mir Mehmet Öztürk

mehmetozturk@istiklal.com.tr
19 Mart 2021 Cuma
Çanakkale geçilmez

Parçalanmış ay, kayıpta güneş Yağıyor ordular, geliyor peş peş… Sağa sola çarpıyor hortlamış bir leş Bu gelen İngiliz mi? Yok yok bir serkeş Dünya toplanmış ufak bir adaya

16 Şubat 2021 Salı
YENİDEN KURULUŞ ANAYASASI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye yeni bir Anayasaya hazır sözleri bende bir heyecan yarattı doğrusu. Bu heyecan bir özlem esasen… Cumhuriyet rejiminde yaşayan, demokrasiyle yönetilen bir insanda ne özlemi olabilir ki diyebilirsiniz?

25 Aralık 2020 Cuma
Yeniden Erzurum…

Uzun bir aradan sonra bu yıl Erzurum’a gitme fırsatım oldu. Esasen ben Erzurum’a Erzurum’da bana gönül koymuştu evvel zaman içinde. Birkaç uzun yıl uzak kaldık...

03 Kasım 2020 Salı
İstanbul ve Deprem Gerçeği Üzerine ( Büyük kıyamet)

Depremler yine canımızdan can, ruhumuzdan pay almaya devam ediyor. Yine acı düğümlendi boğazımızda. Nefeslerimiz tutulu ve bir can sesine kilitli kulaklarımız… Bu defa İzmir, güzel İzmir, can İzmir…

18 Ekim 2020 Pazar
“Şüphesiz her zorlukla beraber bir kolaylık vardır..” İnşirah-4

İnsanoğlu yaratıldığı günden bu güne hep belalarla, zorluklarla ve çetin imtihanlarla sınanmıştır.  Çoğu zaman sınavı kaybetmiş ama yine de Yüce Yaratıcının, Rahman, Rahim olan ve Rauf olan sıfatlarına mazhar olmuştur. Allah kuluna bir can kadar yakın, bir an kadar ırak..

10 Eylül 2020 Perşembe
Erol Mütercimler ve Bilinçaltı kusması Üzerine

Yıl 2020 ve biz hala sınıfsal bir ayrıma tabi tutulmanın sancılarıyla kıvranıyoruz. Beyaz adam, yine yapıyor yapacağını. Aynı tabaktan yemek yemediği gibi, siyah adamın yemek yeme hakkını dahi gasp ediyor.

06 Eylül 2020 Pazar
UŞŞAKİ TARİKATI VE CİNSEL İSTİSMAR OLAYI

Kaç gündür ülkemiz bir taciz ve cinsel istismar skandalıyla hayli çalkalanıyor. Malumunuz artık bir habere birde haberi yapana bakmak gerek diyecek bir zamanda yaşıyoruz. Haberi yapan oda TV olunca haberin altına üstüne bir kere daha bakma gereği hissediyorsunuz.

17 Temmuz 2020 Cuma
YENİ BİR GÜN VE YENİ BİR PENCERE

Artık Dünya eskisinden daha hızlı dönüyor. Kıtalar daha hızlı ayrılıyor, daha hızlı birleşiyor. Karanlık ışığın elinde oyuncak olmuş, ışık karanlığın peşinde durmadan koşuyor. Artık cinayetler gizlenmiyor.

01 Haziran 2020 Pazartesi
Normalleşmeye Doğru Giderken

Uzun bir aradan sonra ilk defa bu hafta Cuma namazını eda ettik. Evlerimizindört duvarlarına sığamayan Kalplerimiz sokakları seccadelerin rengarenk dokuları ve cennetten alınma mis kokularıyla hayat buldu. 

23 Mayıs 2020 Cumartesi
Nefret ve nifak tohumları ekenlerin tarlası değil Anadolu

Birmedeniyeti çökertmenin, yok etmenin farklı farklı yolları vardır. Kimisini savaşla yok etmeye çalışırlar. Moğolların Bağdat’ı istila etmesi gibi... Omuz üstünde baş kalmaz ama yine de yok olmaz…